Wirtualny adres a ochrona prywatności przedsiębiorcy

24/04/2023

Wirtualny adres to świetne rozwiązanie nie tylko dla freelancerów, ale i właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych, a także większych przedsiębiorców, którzy na co dzień pracują zdalnie. Biura zaś potrzebują tylko na spotkania firmowe lub konferencje. Wynajem adresu dla firmy ma znaczenie dla oszczędności finansów, budowania pozytywnego wizerunku firmowego, ale i możliwości ochrony prywatności.

 

Wirtualny adres firmy – czym jest?

Wirtualny adres firmy to nic innego jak udostępnienie oficjalnego adresu firmowego do rejestracji siedziby. Z tej opcji może skorzystać każdy, kto na firmowych dokumentach, stronie internetowej czy w social mediach, a także materiałach reklamowych chce podawać oficjalny adres firmowy, a nie prywatny.

Wynajem adresu na siedzibę firmy oferują biura wirtualne, które proponują szerokie pakiety usług, nie tylko możliwość rejestracji pod oficjalnym adresem, najczęściej w prestiżowej lokalizacji.

Do czego przydaje się wynajem adresu wirtualnego dla firmy?

Wirtualne adresy dla firm rozwiązują wiele problemów i niwelują częste przeszkody w prowadzeniu biznesu. Przede wszystkim przedsiębiorca nie musi nigdzie podawać swojego adresu prywatnego. Jest to również praktyczna opcja, gdy działalność gospodarcza wiąże się z pracą zdalną, a ta prowadzona jest np. z wynajmowanego lokum.

Dzięki wirtualnemu adresowi, czyli oficjalnym danym widniejącym m.in. na dokumentach firmowych, można budować pozytywny wizerunek firmowy oraz zdobywać zaufanie odbiorców.

Wirtualny adres – jak wpływa na ochronę prywatności przedsiębiorcy?

Siedziba firmy zlokalizowana w prywatnym mieszkaniu oznacza, że adres ten jest powszechnie dostępny. Nawet dokonanie zmiany w tym zakresie nie pozwala na natychmiastowe usunięcie prywatnych danych np. z Internetu.

Dane te znają wszystkie instytucje, w tym urzędy, więc jest ryzyko pojawienia się urzędnika na niespodziewanej kontroli w prywatnym mieszkaniu. Co więcej, nie jest to miejsce nadające się na biznesowe spotkania, bo nie wzbudza zaufania. Ponadto osoby pracujące zdalnie nierzadko mają tuż obok innych domowników. Ujawniając dane prywatnego mieszkania czy domu, trzeba się również liczyć z tym, że pozostali mieszkańcy będą narażeni na niechcianych gości czy nadmiar poczty reklamowej pojawiającej się w skrzynce.

Mając do dyspozycji oficjalny adres firmowy, można uchronić wszystkie prywatne dane. Z jednej strony to zatem prestiż, pozytywny wizerunek i wzbudzanie zaufania, z drugiej zaś realna ochrona siebie oraz bliskich i znacznie mniejsze ryzyko niepożądanych wizyt.

Przedsiębiorca może się skupić na firmowych zadaniach oraz tych kwestiach, których nie jest w stanie powierzyć innym. Gdy zaś zajdzie potrzeba zorganizowania spotkania firmowego czy też negocjacji biznesowych z kontrahentem, można się umówić w udostępnionej przez biuro wirtualne sali. Właściciel firmy nie musi się martwić o to, czy podczas ważnego spotkania do pokoju nie wejdzie np. jego dziecko lub obok nie zacznie głośno szczekać pies, co z pewnością stanowiłoby przeszkodę w prowadzonych negocjacjach.

Vimar Office – wirtualny adres w Warszawie

Jedną z ciekawszych ofert dla osób, które chcą chronić swoją prywatność, jest oferta, którą posiada wirtualne biuro w Warszawie – Vimar Office. Podstawową dostępną usługą jest wynajęcie oficjalnego adresu firmowego, lecz w razie potrzeby można skorzystać z wielu innych usług, w tym obsługi sekretarskiej czy pomocy związanej z księgowością.

Do tego prestiżowa lokalizacja biurowca, dogodny dojazd, dostępność miejsc do spotkań i na konferencje.

Jak wynająć adres dla firmy?

Wystarczy zapoznać się z dostępną ofertą biura wirtualnego, dobrać pakiet, w którym będą zawarte interesujące dla przedsiębiorcy usługi, a po opłaceniu już można korzystać z oficjalnych danych firmowych.

Wirtualny adres biura to nie tylko oszczędności

Wirtualny adres dla biura to zdecydowanie mniejsze koszty niż decydując się na zakup bądź wynajem lokalu. Więcej korzyści, możliwość skupienia się na prowadzeniu biznesu, oddając w ręce pracowników wirtualnego biura to, co przedsiębiorcy sprawia najwięcej trudności, a do tego ochrona prywatności swojej i najbliższych.

 

Kategoria: