Wózki widłowe Hyster znają przemysł papierniczy

31/07/2019
wózek widłowy do roli papieru - Hyster

Przemysł papierniczy potrzebuje precyzji, dużej ładowności i możliwości delikatnego transportu cennymi towarami. Wydajna produkcja, wysokie wykorzystanie powierzchni magazynowej oraz bezproblemowy załadunek i rozładunek produktów papierowych mają wpływ na wydajność i efektywność operacyjną. Pracownicy obsługujący magazyn, a także czynniki środowiskowe są również kluczowym czynnikiem dla tej branży.

Recykling jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów przemysłu, jednak recykling odbywa się w najbardziej wymagających środowiskach związanych z obsługą materiałów, ze szczególnym zagrożeniem związanym z dużym poziomem kurzu i zanieczyszczeń. Wózki widłowe Hyster i osprzęt do transportu tego rodzaju materiałów muszą, zatem zapewniać niezawodne działanie i długi czas pracy bez przestojów.

Przemysł papierniczy i recykling

Przemysł papierniczy i recyklingowy są ściśle ze sobą powiązane. Produkcja papieru wymagają zarówno precyzji, jak i mocy do obsługi rolek papieru luzem oraz przestrzeni i funkcji składowiska do recyklingu masy celulozowej, papieru i tektury. W miarę rozwoju branży istnieją obecnie firmy recyklingowe w wielu miastach przetwarzające bele z papieru, tworzyw sztucznych i aluminium, które albo dostarczają materiały do lokalnych firm, albo wysyłają na rynek międzynarodowy w celu tworzenia nowych produktów, takich jak opakowania, chusteczki i produkty higieniczne.

wózek widłowy do makulatury

Rozwiązania Hyster dla transportu bel papieru

Transport bel papieru to wyjątkowo trudna praca, polegająca na manipulowaniu belami pulpy i papieru z odzysku w zakładach recyklingu lub na terenie ich składowania. Produkty z beli papierowych są głównymi surowcami wykorzystywanymi do produkcji papieru. Firmy zajmujące się tego rodzaju aplikacjami, zwykle pracują 24 godziny na dobę i pięć dni w tygodniu, często więcej w szczytowych momentach produkcji. Sprzęt do transportu materiałów musi, więc być w stanie sprostać tym wymaganiom i ciężko pracować, aby utrzymać tempo. Inne zagrożenia mogą wynikać, z braku jednolitości rozmiaru beli papieru, niespójnej jej wagi czy absorpcji wody, co dramatycznie zwiększa wagę papieru z recyklingu.

transport bel papieru - wózek widłowy hyster

Dzięki możliwościom skonfigurowania odpowiedniego wózka Hyster i doboru osprzętu, jesteśmy w stanie zapewnić klientom rozwiązanie umożliwiające obsługę aplikacji w tych trudnych warunkach.

Zapobieganie uszkodzeniom gotowych produktów z papieru

Gotowe wyroby z papieru są produktami paletyzowanymi lub oprawionymi produktami o mniejszej gęstości, ale o większej objętości.

Transport papieru na paletach nie różni się znacznie od transportu palet innych typów produktów. Ładunki są podatne na uszkodzenia zewnętrzne, mimo że często są pakowane w folię termokurczliwą z drewnianymi przekładkami, aby chronić towary, gdy są ułożone jeden na drugim.

transport papieru - wózek Hyster

Stosowanie właściwych produktów i osprzętu, takich jak paletyzery, stabilizatory ładunku lub widły teleskopowe, pomaga zapobiegać uszkodzeniom i zapewnia lepszą wydajność.

Proces produkcji i rodzaje chwytaków dla klientów pracujących z rolkami papieru

Klienci pracujący z rolkami papieru zazwyczaj muszą mieć możliwość manipulowania nimi w szerokim zakresie procesów produkcyjnych.

Ze względu na różnorodne rodzaje rolek papieru można stosować różne systemy klamrowe w celu zapewnienia najlepszej ochrony produktu: Spotykane na rynku chwytaki mają zazwyczaj obrót o 180 ° lub 360 ° i różne podkładki zaciskowe, aby dostosować je do rodzaju papieru. Obrót jest konieczny aby połączyć funkcje transportowe i magazynowe.

wózek widłowy z chwytakiem do papieru

Chwytaki do bibuły są podobne do zacisków do rolek papieru, z tym, że mają większe płyty kontaktowe i zakresy otwarcia, aby zwiększyć obszar styku i zmniejszyć siłę, a tym samym uszkodzenie rolki. Dzielone ramiona chwytaków umożliwiają transport kilku rolek o mniejszej wysokości w tym samym czasie.

Minimalizacja ryzyka uszkodzeń podczas transportu rolek papieru

Transport rolek papieru obejmuje operacje przeładunkowe przy wykorzystaniu odpowiednich wózków widłowych i specjalistycznego osprzętu i może odbywać się drogą lądową, morską lub kolejową. Rolki papieru są wielokrotnie transportowane między produkcją a klientem końcowym, a wysoka wartość tych rolek sprawia, że ​​ich bezpieczne przemieszczanie jest krytyczne.

Pomimo często posiadania ochronnej warstwy papieru na zewnątrz, może dojść do uszkodzenia towaru, gdy zaciski są zbyt ciasne lub podczas transportu przez nierówne umieszczenie na ziemi. Nawet proste uszkodzenie krawędzi może spowodować usunięcie całej sekcji uszkodzonego papieru lub utraty klientów końcowych odmawiających przyjęcia dostawy towarów.

Właściwy dobór wózka widłowego i osprzętu do transportu może przyczynić się do zapewnienia dostaw rolek papieru bez żadnych uszkodzeń, zmniejszając ryzyko zakłóceń w łańcuchu dostaw i strat finansowych.

Więcej informacji o produktach Hyster od Zeppelin Polska Sp. z o.o. znajdą Państwo na stronie www.zeppelin.pl