Wszystkie dobre rzeczy nieustannie się zmieniają - Nowe oblicze Papierowego Dizajnu

18/01/2024
Nowe oblicze Papierowego Dizajnu

Papierowy Dizajn to marka papierów ozdobnych firmy Europapier Polska sp. z o.o. Marka działa na rynku papierów ozdobnych od niemal 10 lat. To, co zaczęło się jako mały projekt grupy entuzjastów papieru, przez tę dekadę urosło dzięki społeczności kreatywnych osobowości – artystów, grafików, techników druku, specjalistów poligrafii. W sercu społeczności Papierowego Dizajnu zawsze najważniejsza była miłość do papieru. Pasjonaci, którzy śledzą PD np. w Social Mediach czy na blogu na pewno docenią, fakt, że po blisko dekadzie wyznaczania papierowych trendów i wspierania branży kreatywnej swoją ekspercką wiedzą i bogatą ofertą papierów ozdobnych - Papierowy Dizajn postanowił odświeżyć swoje oblicze.

Nowe logo to jednak coś więcej niż świeża warstwa tuszu na kartce papieru, to odzwierciedlenie zmieniających się czasów i zdolności Papierowego Dizajnu do dopasowywania się do nich - podsumowanie dotychczasowych osiągnięć, podkreślenie pozycji i przyszłych ambicji marki.

Przystępując do pracy nad nową identyfikacją zespołowi Papierowego Dizajnu zależało na podkreśleniu i uwzględnieniu dwóch najważniejszych filarów firmy Europapier Polska, do której marka należy. Ludzi – wyjątkowych i niezwykłych, ekspertów i pasjonatów papieru. To dzięki ich wiedzy i zaangażowaniu zdobyliśmy pozycję lidera kategorii. Papieru – będącego nieustanną inspiracją i centrum wszystkich naszych działań.

papierowy design

Nowe logo i towarzyszący mu system ikon nawiązuje do samego papieru, procesu produkcji i różnych form jego zastosowania – jego cyklu życia i wielokrotnej regeneracji. W sposób symboliczny przypomina o korzeniach marki: biznesowym i logistycznym zapleczu Europapier Polska, którego jest częścią. Minimalistyczna i nowoczesna czcionka nawiązuje zaś do jej postępowego ducha i chęci patrzenia w przyszłość. Dynamiczna i elastyczna forma powstałego systemu identyfikacji pozwala na swobodne dostosowywanie do różnych mediów i formatów, umożliwiając marce łączenie się z odbiorcami w świeży i innowacyjny sposób.

Odświeżonej identyfikacji towarzyszy również nowe hasło - „Papier ma znaczenie”. Zespół Papierowego Dizajnu wie jak ważny dla każdego projektu jest odpowiednio dobrany papier - to dzięki niemu istota projektu ożywa, zyskuje zmysłowe oblicze, wzbudza zaciekawienie, myśli, emocje. Hasło “Papier ma znaczenie”  podkreśla jego jakość, pochodzenie i zrównoważony sposób produkcji, dlatego Papierowy Dizajn oferuje największy wybór ekologicznych papierów z dedykowanym wzornikiem.

- Przed Wami nowy, ekscytujący rozdział z jeszcze niezapisanymi kartkami papieru. Wkraczamy w przyszłość z pasją i jednoczesnym spokojem, otoczeni społecznością utalentowanych, niezwykłych osób, dla których Papier ma znaczenie. Społecznością, która ma znaczenie dla nas, dla zespołu Papierowego Dizajnu.

Odkryjcie Papierowy Dizajn >>

papierowy design

Kategoria: