Z wizytą w fabryce Zanders

25/04/2018
Zanders bergisch gladbach

Uczestnicy konferencji Specialty Papers Europe, która odbyła się w Kolonii w dniach 23-25 kwietnia, mieli okazję odwiedzić fabrykę Zanders w Bergisch Gladbach.

Podczas wycieczki zaprezentowano maszyny do powlekania z chromowanymi cylindrami, na których wytwarzany jest Chromolux o wysokim połysku. Najwyższej jakości papier i tektura produkowane są w fabryce w Gohrsmühle od 1958 r., a więc w tym roku marka Chromolux obchodzi 60-lecie swojego istnienia.

W ramach wycieczki omówiono aktualne wyzwania stojące przed przemysłem papierniczym oraz sposoby stawiania im czoła.

Firma Zanders zaprezentowała zwiedzającym nowy produkt, jak również rozszerzoną w ciągu ostatnich kilku miesięcy ofertę: na przełomie roku wprowadzono na rynek Zanjet, dwustronnie powlekany papier do komercyjnego druku atramentowego o wysokiej prędkości; ponadto asortyment SBS Zanpack został rozszerzony o gramtury od 450 do 560 g/m².

Konferencja Specialty Papers Europe 2018, zorganizowana przez TAPPI i Smithers Pira, zgromadziła ponad 220 kluczowych ekspertów branżowych z całego łańcucha dostaw papieru, aby zapoznać się z najnowszymi informacji o postępach i tendencjach mających wpływ na branżę.