Zanders Paper kontynuuje swoją działalność z pełnym portfolio produktów

09/12/2018
Zanders Paper

Nowa firma Zanders Paper GmbH, powstała z Zanders GmbH, utrzyma i będzie rozwijać pełną ofertę produktów.

Terje Haglund, szef skandynawskiej grupy inwestorów, która przejęła spółkę z dniem 1 grudnia 2018 r powiedział:
- Z niecierpliwością czekamy na kontynuację produkcji papieru w tym historycznym zakładzie przemysłowym. Zanders będzie nadal optymalizować swoje struktury kosztów. Jako odchudzona i zdrowa firma, będzie dobrze przygotowana do odniesienia sukcesu na wysoce konkurencyjnym rynku papieru. Zanders będzie w dalszym ciągu obsługiwać swoich klientów z pełnym portfolio istniejących produktów, koncentrując się na zaspokajaniu potrzeb rynku.

Haglund działa w branży papierniczej od ponad 20 lat, m.in. jako Dyrektor Zarządzający w Lessebo Paper (Szwecja), a ostatnio, wraz z grupą inwestorów, przejął producenta papieru Virginal Paper.

Dyrektorem zarządzającym będzie Andreas Willeke, który już w ostatnich miesiącach kierował firmą jako Szef Restrukturyzacji. Łączy on sprawdzone doświadczenie w restrukturyzacji w sektorze przemysłowym z głęboką wiedzą na temat firmy Zanders, jej klientów i produktów. Willeke powiedział:
-Będziemy nadal produkować wszystkie dotychczasowe produkty, od papieru i tektury Chromolux, Zanlabel i Zanpack, Zankraft, Zanflex i Zanbarrier OGR do Silver digital i Zanjet. W szczególności będziemy dalej rozwijać nowe gatunki Zanbarrier NGR i Zangrass. To wszystko zapewni zrównoważony rozwój firmy w przyszłości.