Zanders z nowym właścicielem

02/12/2018
zanders paper

Grupa osób związanych z Terje Haglund przejęła z dniem 1 grudnia 2018 papiernię Zanders zlokalizowaną w Bergisch Gladbach.

Zanders będzie nadal produkować wysokiej jakości papiery i tekturę, pod nową nazwą Zanders-Paper GmbH. Dr Marc d'Avoine, zarządca masy upadłościowej w Zanders, ogłosi, że negocjacje zakończyły się sukcesem:

- Cieszymy się, że przejęcie zostanie dokonane przez specjalistów z branży papierniczej, którzy odnosili już sukcesy w branży. W ten sposób zapewniona zostanie kontynuacja produkcji papieru w Zanders. Wszyscy dostawcy know-how pozostają na pokładzie.

Według syndyka masy upadłościowej, Terje Haglund i jego zespół wkrótce przedstawią się publicznie. Przejęcie przez partnera już pracującego przy produkcji papieru byłoby w każdym razie najlepszym możliwym rozwiązaniem dla Zanders: - Dzięki know-how z obu stron, istnieją bardzo dobre warunki dla zabezpieczenia papierni w Bergisch Gladbach na długi czas.

Działalność gospodarcza będzie prowadzona z około 300 pracownikami, a około 150 osób będzie musiało opuścić firmę. Tym, których to dotyczy, będą wypłacane wynagrodzenia przez siedem miesięcy, a także zostanie udzielona pomoc w poszukiwaniu pracy.