Złote Medale targów TAROPAK 2021 przyznane

03/10/2021
Złote Medale targów TAROPAK 2021 przyznane
Sześć produktów zostało nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu o Złoty Medal Grupy MTP podczas Targów Taropak. Zachęcamy do zapoznania się z tymi wyjątkowymi, nagrodzonymi produktami.

TAROPAK to największe kompleksowe targi obejmujące wszystkie gałęzie branży opakowań. Kolejne edycje imprezy to setki nowości produktowych i usługowych mających zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki.

Najlepsze z nich co roku mogą ubiegać się o Złoty Medal Grupy MTP - nagrodę przyznawaną produktom innowacyjnym, o najwyższej jakości, przygotowanym z myślą o potrzebach konsumentów, nawet tych najbardziej wymagających.

Sąd konkursowy, który obradował w tym roku, podjął decyzję o przyznaniu 6 rozwiązaniom technologicznym dla branży opakowań. Nagrodzone produkty będzie można zobaczyć na ekspozycji Targów Taropak, która dla zwiedzających będzie dostępna w dniach 4-6 października.

LAUREACI KONKURSU O ZŁOTY MEDAL GRUPY MTP


BEE INSPIRED BY NATURE, 
Purells Innovative  

Opakowanie Bee Inspired by Nature jest przeznaczone na miód. Wiemy jak ważną rolę w świecie pełnią pszczoły dlatego na terenie naszej firmy powstała pasieka, którą opiekują się nasi pracownicy. Starannie zbierany miód przelewany jest w słoiczki. Ten wyjątkowy produkt potrzebuje szczególnej i pięknej oprawy. Dlatego powstało oryginalne i innowacyjne opakowanie. Zewnętrzna część jest bardzo minimalistyczna, za to wkładka podtrzymująca słoiczek eksponuje i podkreśla wyjątkowość produktu. Opakowanie wykonane jest z surowca, który jest ekologiczny. Jedynym zastosowanym uszlachetnianiem jest złoty hotstamping. Kolor złoty nawiązuje do pięknej barwy miodu. Opakowanie jest doskonałym przykładem tego, że nie trzeba rezygnować z opakowań premium na rzecz ekologii. Obie w parze mogą stanowić doskonałe połączenie. Opakowania nie można nigdzie zakupić, jest ono jedynie wręczane gościom, Klientom i Kontrahentom naszej firmy.
 
opakowania na miód
 
Linia Pakowania Automatycznego LPA15X, FILMAT Grzegorz Siewiera
 
Osadzony na jednej ramie tunel obkurczający z maszyną owijającą w tuleję z taśmy folii termokurczliwej. Maszyna przystosowana do pracy ciągłej w linii produkującej różne długie artykuły typu: świetlówki, listwy podłogowe, rurki, karnisze, deski, itp. (długość od 600 mm do 2000 mm). Po przejęciu pakietów pobieranych przez manipulator z linii produkcyjnej lub magazynu, produkt podawany jest na specjalnie zaprojektowane napędzane kieszenie-wózki. Owinięcie pakietu tuleją folii i zgrzew odbywa się wzdłuż produktu. Zastosowano zgrzewadło kroczące, co pozwala na uzyskanie dużych wydajności. Cały proces pakowania odbywa się w pełni automatycznie. Zastosowane serwonapędy pozwalają na optymalizację procesu pakowania. Uzyskana wydajność do 50 pakietów/min. Atutem maszyny jest szybka możliwość zmiany długości pakowanego pakietu. Czas przezbrojenia max 30 min. Zastosowano boczne podawanie folii z magazynkiem na dodatkowe rolki folii. Specjalny zmechanizowany rozdzielacz folii podaje folię pod zgrzewadło pod katem 90 stopni. Umożliwia to na zmianę folii w trakcie procesu pakowania.
Linia Pakowania Automatycznego LPA15X, FILMAT Grzegorz Siewiera
 
POZIOMY AUTOMAT PAKUJĄCY D2100K DOYPACK, POLPAK Sp. z o.o.
 
Poziomy automat pakujący D2100K Doypack cechuje innowacyjność, wysoka wydajność i efektywność. Automat przeznaczony jest do formowania, napełniania i zamykania opakowań typu doypack z korkiem. Pakuje różnorodne produkty: płyny rzadkie i gęste, pieniące się, pasty, w jedno z najbardziej uniwersalnych i praktycznych opakowań na rynku. Inwestycja w tego typu urządzenie to dla naszych Klientów gwarancja optymalizacji kosztów produkcji. Ponadto wdrożenie tak nowoczesnego rozwiązania w firmie przekłada się na komfort obsługi i bezpieczeństwo.
 POZIOMY AUTOMAT PAKUJĄCY D2100K DOYPACK, POLPAK Sp. z o.o.
 
Radpak kartoniarka pozioma kontynuacyjna RKH-15C, RADPAK Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o.
 
Innowacyjna kartoniarka kontynuacyjna Radpak zapewnia maksymalną wydajność, powtarzalność, ekonomię produkcji oraz wysoki poziom bezpieczeństwa przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny.

 Radpak kartoniarka pozioma kontynuacyjna RKH-15C

 
System Monitorowania Owijania Palet APOLLO, ZEUS PACKAGING (POLAND) Sp. z o.o.

Dostęp do informacji pozwala na podejmowanie decyzji opartych na wiedzy. System APOLLO umożliwia codzienną weryfikację pracy urządzeń do owijania palet, dzięki czemu znane i kontrolowane jest zużycie folii stretch. Nasze rozwiązanie wspiera Klientów w działaniach zmierzających do ograniczenia zużycia tworzyw sztucznych poprzez redukcję zużycia, zmniejszenie grubości i stosowanie rozwiązań proekologicznych.

System Monitorowania Owijania Palet APOLLO, ZEUS PACKAGING (POLAND) Sp. z o.o.
  
TopClip, Smurfit Kappa Polska Sp. z o.o.
 
TopClip to odnawialna, nadająca się do recyklingu i biodegradowalna alternatywa dla folii termokurczliwej o doskonałej wydajności łańcucha dostaw - może również zwiększyć sprzedaż wśród konsumentów dbających o środowisko.

TopClip, Smurfit Kappa Polska Sp. z o.o.

Tegoroczny Złoty Medal - Wybór Konsumentów trafił do firmy FILMAT Grzegorz Siewiera za Linię Pakowania Automatycznego LPA15X.

Podczas gali otwarcia Targów Taropak wręczono również wyróżnienia Acantus Aureus. Wśród wystawców, którzy najlepiej potrafili zobrazować swoją wizję stoiska w połączeniu ze strategią marketingową firmy byli:

  • VP Polska
  • bekuplast
  • Camozzi Automation