Znakowanie i kodowanie opakowań zbiorczych z nową drukarką Markem-Imaje

24/03/2022
Znakowanie i kodowanie opakowań zbiorczych z nową drukarką Markem-Imaje

Znakowanie i kodowanie opakowań zbiorczych – nowa drukarka wysokiej rozdzielczości Markem-Imaje 5940 G do nadruków kodów, tekstów, logo, grafiki i in. bezpośrednio na opakowaniach.

Drukarka 5940 G wyznacza najwyższe standardy w zakresie jakości znakowania, zgodności z przepisami, wydajności operacyjnej oraz obniżonych całkowitych kosztów posiadania (TCO), dzięki zrównoważonemu rozwiązaniu. Zapewnia większą wydajność i zgodne z wymaganiami kody kreskowe łącznie z GS1-128.

znakowanie opakowań

Piezoelektryczna drukarka dużych znaków wysokiej rozdzielczości Touch Dry® 5940 G drukuje kody kreskowe klasy C lub wyższej, tekst i grafikę na opakowaniach kartonowych, styropianowych, tackach i folii przy użyciu łatwego w obsłudze 10-calowego kolorowego interfejsu użytkownika. Może być również wykorzystywana w przemyśle papierniczym do znakowania bezpośrednio na rolach papieru i innych tego typu wyrobach.

znakowanie opakowań

Decydując się na bezpośrednie znakowanie kartonów zbiorczych, producenci mierzą się z wieloma wyzwaniami - muszą uzyskać wysokiej jakości, zgodny z przepisami nadruk, pakując swoje  produkty  bez kłopotów i dodatkowych kosztów związanych z etykietami. Dodatkowo poszukują  niezawodnego sprzętu, który jest łatwy w integracji, obsłudze i konserwacji.

Naszą odpowiedzią jest piezoelektryczna drukarka atramentowa z kroplą na żądanie 5940 G Markem-Imaje. Oferuje szybszy zwrot z inwestycji poprzez zwiększenie wydajności produkcji, umożliwiając jednocześnie producentom usprawnienie zarządzania łańcuchem dostaw dzięki identyfikowalności i ochronie marki. To inteligencja znakowania wykraczająca poza typowe znakowanie.

Nowa drukarka pracuje na opatentowanych przez Markem-Imaje atramentach Touch Dry®, które wysychają natychmiast po kontakcie z podłożem. Atramenty, które są wolne od zapachów i lotnych związków organicznych (LZO), są bezpieczne w obsłudze i przyczyniają się do bardziej zrównoważonej produkcji. Atramenty Touch Dry nie wsiąkają we włókna tektury falistej i nie tracą kontrastu; dostępne są w wielu kolorach.

Model 5940 G jest  wyposażony w zgłoszoną do opatentowania technologię głowicy drukującej Intelli’Flow, która zapobiega blokowaniu się dysz spowodowanym rozpryskiwaniem się atramentu i gromadzeniem się kurzu. Dodatkowo, proces filtrowania, który odgazowuje atrament podczas drukowania i zapewnia czystość  mechanizmowi wyrzutu kropel, przyczynia się do osiągnięcia wyższej jakości druku i większej wydajności, ograniczając czynności konserwacyjne i przestoje linii.

drukarka markem imaje

Greg Kasprzak, Senior Product Marketing Manager w Markem-Imaje, powiedział “Przełomowa technologia głowicy drukującej Intelli’Flow w systemie 5940 G w połączeniu z szybkoschnącymi atramentami Touch Dry®  zapewnia stałą, wysoką  jakość druku złożonych, zgodnych z wymaganiami kodów kreskowych na opakowaniach z tektury falistej i innych trudnych podłożach, zapewniając szybki zwrot z inwestycji”.

Kasprzak dodaje: „Nasi klienci oczekują od nas poprawy wydajności na linii produkcyjnej – aby to osiągnąć, każdy szczegół jest ważny. Na przykład udało nam się dołączyć specjalnie zaprojektowany zbiornik z atramentem, który jest o 75% większy niż w większości rozwiązań konkurencyjnych, co ogranicza interwencje operatora o 43%. Ponadto pojemniki z atramentem można również wymieniać bez zatrzymywania produkcji, a czas nagrzewania jest o 67% szybszy niż w poprzednich modelach. Zestawienie tych szczegółowych rozwiązań  ma znaczący wpływ na wydajność. Zaprojektowaliśmy to urządzenie  z myślą o większej łatwości serwisowania, co doprowadzi do większej dostępności urządzenia, a także podniesie  jakość druku i wydajność”.

Co więcej, 5940 G wykorzystuje oprogramowanie CoLOS Markem-Imaje w ramach pakietu Packaging Intelligence , aby pomóc producentom w centralnym przechowywaniu całej bazy danych zadań do druku, usprawniając zarządzanie procesem znakowania i wspierając wydajność produkcji.

5940 G bezproblemowo współpracuje z pakietem Systech Packaging Intelligence Suite™, które integruje kluczowe filary Packaging Intelligence  tj. zarządzanie komunikatami, weryfikację, kontrolę linii, wgląd w istotne dane i łączność w całym łańcuchu dystrybucji.

Zobacz video nt. produktu

 

Coleman International Sp. z o. o. jest oficjalnym Partnerem firmy Markem-Imaje w Polsce, zaufanego, światowego producenta rozwiązań do identyfikacji i monitorowania produktów. Oferuje pełną linię niezawodnych i innowacyjnych systemów druku atramentowego, termotransferowego, laserowego oraz druku i nakładania etykiet.

coleman international - markem imaje

 

 

 

 

 

Warszawa, ul. Glebowa 10
T: +48 725 004 005
https://www.coleman.pl/

Obserwuj nasz profil na LinkedIn >>