Zrównoważone opakowania Smurfit Kappa z nagrodami WorldStar Awards

28/06/2019
Zrównoważone opakowania Smurfit Kappa z nagrodami WorldStar Awards

Firma Smurfit Kappa zdobyła trzy nagrody za innowacyjne i zrównoważone rozwiązania z zakresu opakowań podczas 2019 WorldStar Awards.

Pierwszym produktem był zestaw do dializ ratujacych życie. „Not a Drop Wasted” jest bezpiecznym, łatwym do otwarcia opakowaniem z zaokrąglonymi rogami mającym na celu ochronę 5-litrowych worków z roztworem do dializy.

Kolejnym nagrodzonym produktem było wyróżniające się pudełko na zabawki "Cardboard Castle" do wykorzystania w sektorze e-commerce. Zabawka jest dostarczana w atrakcyjnym pudełku, które można następnie szybko zamienić w zamek, dostarczając przy tym klientom niezapomnianych wrażeń.

Smurfit Kappa została nagrodzona trzecią nagrodą za opakowanie dla branży motoryzacyjnej "Packed like Sardines", w którym ukryto łatwą w montażu wkładkę i wyeliminowano konieczność stosowania tworzyw sztucznych. Lider w dziedzinie opakowań jest świadkiem rosnącej liczby klientów, pragnących zastąpić materiały niepodlegające recyklingowi zrównoważonymi alternatywami z portfolio inicjatywy Better Planet Packaging.

Wypowiadając się na temat zdobycia nagród, Zdeněk Suchitra, Dyrektor Generalny Smurfit Kappa w Czechach i Słowacji, powiedział:
- To dla nas ogromny zaszczyt otrzymać te prestiżowe nagrody. Pracujemy z klientami z wielu różnych sektorów, aby stworzyć zrównoważone opakowania, które spełnią szereg wymogów. Jestem dumny z utalentowanych i kreatywnych ludzi, dzięki którym te produkty powstały.

Jan Kaprhál, Dyrektor ds. Innowacji i Marketingu Smurfit Kappa, dodał:
- Jako wiodący dostawca zrównoważonych rozwiązań z zakresu opakowań jesteśmy zaangażowani w dostarczanie zarówno innowacji, jak i wartości dodanej naszym klientom i ich działalności.

Coroczne nagrody WorldStar przyznawane są przez Światową Organizację Opakowań. W tym roku do konkursu wpłynęło 319 zgłoszeń z 34 krajów.