Kongskilde Industries Sp. z o.o.

Pakiet: 
Prestiż (1098 PLN netto/1 rok)
Dane firmy
Ulica: 
Sklęczkowska 16
Kod pocztowy: 
99-300
Miasto: 
Kutno
Województwo: 
łódzkie
Kraj: 
Polska
Kontakt
Tel.: 
+48 24 389 80 10
Faks: 
+48 24 389 80 13
Podstawowe informacje

ODPADY Z PRODUKCJI OPAKOWAŃ

Firma Kongskilde powstała w 1949 roku. Zajmujemy się przede wszystkim produkcją najbardziej wydajnych i dostosowanych do potrzeb klienta rozwiązań pneumatycznych do przenoszenia odpadów i materiałów w przemyśle papierniczym, opakowaniowym i tworzyw sztucznych. Docieramy do potencjalnych klientów, dobieramy rozwiązanie dostosowane do ich potrzeb, dokładnie tłumaczymy oferty, szczegółowo wyjaśniamy techniczne zagadnienia dotyczące urządzeń, prowadzimy skuteczne negocjacje i doprowadzamy do finalizacji projektów. Następnie koordynujemy ich realizację, pilnujemy dat dostaw, wykonujemy instalacje i przeprowadzamy, na czas, serwisy i przeglądy naszych urządzeń, prowadzimy rejestr naszych maszyn.

Papier Archives - Kongskilde (kongskilde-industries.com) - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Dzięki silnemu naciskowi na technologię i dostosowania do potrzeb klienta, pomagamy zoptymalizować wydajność produkcji i zapewniamy nowe możliwości w przepływie produkcji – dodając wartość, pomagamy Ci uzyskać przewagę nad konkurencją.

Produkujemy nasze kluczowe maszyny i komponenty we własnym zakresie, aby zapewnić bezproblemową integrację i optymalną wydajność w naszych systemach.

Wszystkie produkty Kongskilde są projektowane z wykorzystaniem dziesiątek lat naszego doświadczenia, aby zapewnić wysokiej jakości rozwiązania w zakresie transportu ODPADÓW Z PRODUKCJI OPAKOWAŃ.

Nasze rozwiązania

 • przenoszenie i rozdrabnianie wstęg z przewijania na bobiniarkach czy nożycach,

System usuwania odpadów może odbierać ścinki z maszyn produkcyjnych oraz maszyn do przewijania bel i arkuszowania. Odbiór wstęg przy prędkości ponad 1000m/min.  Instalacja może zostać umieszczona w dowolnym miejscu.

System usuwania odpadów

Systemy transportu ścinków Archives - Kongskilde (kongskilde-industries.com) - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Systemy transportu ścinków Archives - Kongskild

przenoszenia i rozdrabnianie ścinków z gilotyn

 • przenoszenia i rozdrabnianie ścinków z gilotyn
 • przenoszenia i rozdrabnianie ścinków z trójnoża

Długie i grube ścinki powstałe z obcinania wsadów na gilotynie oraz z trimowania na trójnożu wymagają dużego podciśnienia i odpowiedniego separatora, aby je transportować najlepiej bez cięcia.

Wentylatory Kongskilde mogą wytworzyć ciśnienie do 65kPa, a szeroka gama separatorów statycznych i mechanicznych daje możliwość wyboru.

Transport pociętego materiału w systemie KS/RVS - Kongskilde (kongskilde-industries.com) - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Transport pociętego materiału w systemie KS/RVS - Kongskilde

Transport pociętego materiału w systemie KS/RVS - Kongskilde 

 • przenoszenie ścinków z końcówek log

Krążki z produkcji papieru toaletowego czy ręczników papierowych, kawałki końcówek log z ręczników papierowych składanych, są specyficznym odpadem. Ciężkie o dużych gabarytach i generujące ogromne ilości pyłu.

Transport  systemem inżektorowym Kongskilde jest idealnym rozwiązaniem dla przesyłu dużych gabarytowo odpadów bez konieczności ich rozdrabniania.  System inżektorowy nie posiada części ruchomych oraz wystających krawędzi  ryzyko zablokowania jest żadne.  Średnice inżektorów są aż do 400mm.

Transport systemem inżektorowym Kongskilde

Transport systemem inżektorowym Kongskilde

 • przenoszenie i rozdrabnianie ażurów ze sztancownic
 • przenoszenie i rozdrabnianie ażurów z wykrawarek

Całe arkusze przy próbnych wydrukach czy ażury po wyciętych opakowaniach generują ogromne ilości odpadów. Kubatura powstałego odpadu ze sztancownicy to kilka metrów sześciennych w ciągu godziny pracy. Operator jest właściwie „uwiązany” do skupiania się na odpadzie, a nie na produkcji opakowań.

Urządzenia rozdrabniające Kongskilde zostały zaprojektowane do zmniejszenia objętości odpadów.  Dobrze zaprojektowana instalacja raz na zawsze odciąża operatorów, ogranicza do minimum ryzyka związane z logistyką i BHP i podnosi wydajność maszyn i operatorów.

 

 przenoszenie i rozdrabnianie ażurów ze sztancownic

 

Rozdrabnianie ażurów i wykrojów - Kongskilde (kongskilde-industries.com) - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Rozdrabnianie ażurów i wykrojów - Kongskilde

Rozdrabnianie ażurów i wykrojów - Kongskilde

 • przenoszenie ścinków z rotacji
 • przenoszenie ścinków po zmieleniu z młynów

Małe rozmiarowo ścinki, ale w dużych ilościach są często wyzwaniem dla zwłaszcza w tekturze falistej. Ciężko jest zapewnić czystość w maszynach oraz w ich otoczeniu. Dodatkowo duże ilości pyłów powstające przy produkcji opakowań, jak i rozdrabnianiu odpadów są uciążliwe.

Transport systemem inżektorowym Kongskilde jest idealnym rozwiązaniem dla przesyłu dużych ilości drobnych odpadów bez ich rozdrabniania. System inżektorowy pracujący w pętli z wentylatorem ogranicza w ponad 50% ilość powietrza wyrzucanego razem z odpadem do prasy czy kontenera.

Transport pociętego materiału w systemie KIV (FVO) - Kongskilde (kongskilde-industries.com) - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Transport pociętego materiału w systemie KIV (FVO) - Kongskilde

 • transport kubków i butelek

Małe delikatne wyroby papierowe jak np. kubki powstają na maszynach produkcyjnych w ogromnych ilościach w bardzo krótkim czasie. Odbiór ich musi być efektywny i elastyczny, gdyż punkty pakowania są oddalone od maszyn produkcyjnych.

Transport przy użyciu systemu inżektorowego Kongskilde jest idealnym rozwiązaniem dla przesyłu dużych ilości gotowych opakowań. System pracujący w pętli z wentylatorem ogranicza  ilość powietrza wyrzucanego  z produktem. Dodatkowo możliwość regulacji ciśnienia w wentylatorach umożliwia jednostajny i nieudarowy transport.

 

Produkcja kubków papierowych - Kongskilde (kongskilde-industries.com) - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Produkcja kubków papierowych - Kongskilde

Produkcja kubków papierowych - Kongskilde

 • transport pyłów z maszyn i ze stanowisk pracy
 • transport wiórów i pyłów z frezowania grzbietów

Na każdym etapie produkcji opakowań papierowych mamy ogromne ilości pyłów. Ryzyka z tym związane są znaczne i jest ich wiele.  Od uszkodzeń i częstych przeglądów maszyn, poprzez możliwości poślizgnięcia się pracowników i uciążliwość pracy. Skończywszy na ryzyku wybuchu i pożaru pyłów w zakamarkach produkcji, na gorących powierzchniach oraz w pomieszczeniach z farbami czy lakierami.

Filtry samoczyszczące Kongskilde są zaprojektowane do pracy u w trybie ciągłym, od kilku tysięcy do kilkuset tysięcy m3 powietrza na godzinę. Lokalnie i centralnie. Wraz z zabezpieczeniami przeciwwybuchowymi w zgodzie z normami Ex.

Filtry Archives - Kongskilde (kongskilde-industries.com) - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>

Filtry Archives - Kongskilde

Filtry Archives - Kongskilde

Naszym atutem jest wysoka jakość urządzeń, co zapewnia bezawaryjną pracę. 

Naszą misją jest doskonalenie w kontaktach z klientem, przez co ciągle poprawiamy ich obsługę.

Naszym zadaniem jest pomagać klientowi się wzbogacić, dlatego nasze rozwiązania znacząco redukują koszty.

JAK POMAGAMY, czyli CASE STORY z KONGSKILDE

Rozwiązania transportu pneumatycznego zmniejszają ilość odpadów, zwiększają wydajność, wpływają na oszczędność miejsca oraz eliminują problemy powodowane przez zapylenie i hałas - ZOBACZ >>

Rozwiązania transportu pneumatycznego

Gdy gospodarka odpadami obniża produktywność, pneumatyczne rozwiązanie Kongskilde przyczyni się do lepszych warunków pracy i zwiększy produktywność - ZOBACZ >>

gospodarka odpadami

Odciąg wstęgi przy produkcji tapety za pomocą rozwiązania pneumatycznego minimalizuje ilość pyłu i problemy z hałasem, poprawia produktywność i przyczynia się do ochrony przeciwpożarowej - ZOBACZ >>

odciąg wstęgi

Transport pneumatyczny ścinek z produkcji książek poprawia produktywność, zapewnia ciągłość pracy bez przestojów, pozwala na oszczędności i odzysk ciepłego powietrza po jego odfiltrowaniu - ZOBACZ >>

transport pneumatyczny

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Wybierz sprawdzone rozwiązanie, wybierz Kongskilde.

 

Rodzaj działalności: