Model Opakowania Sp. z o.o.

Pakiet: 
Prestiż (1098 PLN netto/1 rok)
Dane firmy
Ulica: 
Szwajcarska 1
Kod pocztowy: 
23-400
Miasto: 
Biłgoraj
Województwo: 
lubelskie
Kraj: 
Polska
Kontakt
Tel.: 
+48 84 686 91 00
Podstawowe informacje

 

Grupa Model

Od ponad 140 lat projektujemy, produkujemy i dostarczamy inteligentne, innowacyjne i wysokiej jakości rozwiązania opakowaniowe i ekspozycyjne z tektury falistej i litej. Zatrudniamy blisko 4600 osób w 15 lokalizacjach w Europie.

Model to firma rodzinna, na czele której stoją przedstawiciele już czwartego pokolenia rodziny Model w osobach Daniela i Elizabeth Model. Pasja do tworzenia opakowań to przyczyna, dla której firma działa tak długo. Jesteśmy w pełni zaangażowani w cykl życia naszych produktów i znamy każdą jego fazę – od produkcji po gromadzenie odpadów i recykling. Wiedza ta umożliwia nam konsekwentne ukierunkowywanie naszych procesów na generowanie maksymalnej wartości oraz ekonomiczne i efektywne wykorzystanie zasobów.

Coś więcej niż zwyczajność

Zaczynamy od odpadów, a kończymy na pięknie zaprojektowanych opakowaniach. Ta metamorfoza obejmuje nasz łańcuch wartości, w którym ekonomia i ekologia łączą się w żywy sposób. Od pokoleń jest to źródło niewyczerpanych inspiracji oraz paliwo dla pasji tworzenia opakowań i odkrywania tego, co łatwo umyka uwadze.

We wszystkich naszych działaniach dostrzegamy coś więcej: dostrzegamy nadzwyczajność w codzienności i sprawiamy, że inni też ją widzą.

opakowania tekturowe

Model Opakowania

Od 1997 roku Grupa Model jest obecna w Polsce za pośrednictwem spółki Model Opakowania. Na rodzimym rynku jesteśmy jednym z wiodących producentów opakowań z tektury, które wytwarzane są w trzech nowoczesnych, stale rozwijających się zakładach produkcyjnych w Biłgoraju, Czosnowie i Nowej Soli.

W Biłgoraju produkcja tektury falistej rozpoczęła się w 1998 roku. Dziś jest to jedna z najnowocześniejszych fabryk tektury falistej w Polsce, zatrudniająca ponad 350 osób. Oferuje szerokie portfolio rozwiązań opakowaniowych od prostych opakowań transportowych, po najwyższej jakości wielokolorowe ekspozytory, obsługując regiony centralnej i wschodniej części Polski, Ukrainy oraz Słowacji.

model opakowania biłgoraj

Działający od 2002 roku zakład w Czosnowie to jedna z najbardziej wydajnych fabryk tektury falistej w Grupie Model. Posiada zdolność produkcyjną na poziomie ponad 200 milionów m² tektury falistej rocznie. Ponadto tutaj powstają opakowania z tektury kaszerowanej.

fabryka tektury

Największą grupą klientów obsługiwanych w Czosnowie są przedstawiciele branży spożywczej: piekarniczej, mleczarskiej i mięsnej. Wszechstronny park maszynowy pozwala na dostarczanie szerokiego portfolio produktów od kartonów zbiorczych, po najatrakcyjniejsze i najwyższej jakości opakowania offsetowe.

opakowania offsetowe

W 2008 roku zakład został całkowicie wyremontowany i wyposażony w nową tekturnicę. Obecnie zatrudnia ponad 340 osób i obsługuje klientów w Polsce oraz w krajach bałtyckich.

Zakład w Nowej Soli, dołączył do Grupy Model na początku marca 2016 roku. Jest jednym z najnowocześniejszych w branży, specjalizuje się w opakowaniach e-commerce. Do listopada 2021 roku zakład działał bez własnej tekturnicy, a arkusze tektury dostarczano z fabryki Modela w Czosnowie. Dziś wiodącymi odbiorcami opakowań z Nowej Soli są przedstawiciele branży e-commerce. Co więcej, zakład specjalizuje się w produkcji tektury ciągłej M-Fold®.

Model Opakowania Nowa Sól

Lokalizacja fabryki w zachodniej części Polski pozwala na obsługę nie tylko klientów krajowych, ale także z zachodniej części Europy i Skandynawii. Obecnie zakład zatrudnia blisko 180 osób.

Mamy serce do papieru

Zintegrowane parki maszynowe naszych trzech fabryk pozwalają na wykorzystanie najbardziej efektywnych procesów produkcyjnych, a nowoczesne maszyny drukarskie dają możliwość łączenia sześciu kolorów w niesamowite i wielobarwne nadruki. Codzienny kontakt z produktami wymaga od nas innowacyjności, otwartości na zmiany i elastyczności. Taki jest charakter naszej pracy i charakterystyka naszego zespołu. Dynamiczne zmiany na rynku opakowań wymagają od naszych zakładów szybszego reagowania i oferowania większej ilości rozwiązań dla naszych klientów. Dlatego stale się rozwijamy. Jednocześnie musimy działać w sposób odpowiedzialny społecznie i ekologicznie. Siłą, która stoi za naszymi sukcesami są nasi pracownicy i nasi klienci. 

opakowania tekturowe

Rodzaj działalności: