Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.

Pakiet: 
Start (bezpłatny)
Dane firmy
Ulica: 
Puławska 469
Kod pocztowy: 
02-844
Miasto: 
Warszawa
Województwo: 
mazowieckie
Kraj: 
Polska
Podstawowe informacje

Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. (PCBC S.A.) to firma z ponad 60-letnim doświadczeniem w obszarze badań i certyfikacji wyrobów, certyfikacji systemów zarządzania oraz prowadzenia szkoleń. Posiada akredytację PCA na wybrane programy certyfikacji. PCBC S.A. jest członkiem prestiżowych organizacji europejskich i międzynarodowych a wydawane przez nią certyfikaty są uznawane na całym świecie.

PCBC S.A., jako jedyna firma w Polsce, prowadzi certyfikację na oznakowanie ekologiczne EU Ecolabel. Oznakowanie ekologiczne Ecolabel to oficjalne, europejskie wyróżnienie, przyznawane wyrobom oraz usługom przyjaznym dla środowiska, spełniającym wysokie standardy jakościowe i zdrowotne. Już ponad 77 tys. wyrobów i usług zostało wyróżnionych tym prestiżowym oznakowaniem.

Podstawę do przyznawania oznakowania stanowią kryteria ekologiczne, publikowane jako decyzje Komisji Wspólnot Europejskich oraz Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 66/2010 z 25 listopada 2009 r. w sprawie oznakowania ekologicznego. Decyzje zostały wydane dla około 30 grup usług i wyrobów (ogólnoprzemysłowych i chemicznych), w tym produktów w papieru i bibułki, które obejmują wyroby zaliczane do następujących grup: papier przetworzony, papier gazetowy, papier zadrukowany, papier graficzny, bibułka i wyroby z bibułki.

Rodzaj działalności: