Stora Enso Poland SA

Pakiet: 
Biznes (399 PLN netto/1 rok)
Dane firmy
Ulica: 
I Armii Wojska Polskiego 21
Kod pocztowy: 
07-401
Miasto: 
Ostrołęka
Województwo: 
mazowieckie
Kraj: 
Polska
Kontakt
Telefon 1: 
+48 29 764 02 00
Telefon 2: 
+48 29 7640450
Fax: 
+48 29 764 00 02
Podstawowe informacje

Rodzaj działalności:

Stora Enso

to producent o zasięgu globalnym wyrobów papierniczych, opakowaniowych i drzewnych z historią ponad 700 lat. Produkuje papiery do druku, wysokiej jakości papiery graficzne, opakowania konsumenckie i przemysłowe produkty drzewne. Zatrudnia około 27 000 pracowników w ponad 35 krajach świata.

Stora Enso Poland - Zakład Produkcyjny w Ostrołęce

Stora Enso w Polsce

Stora Enso posiada w Polsce 4 zakłady w Ostrołęce, Tychach, Łodzi i w Mosinie koło Poznania. Zakład w Ostrołęce jest największym w grupie Stora Enso Poland.  W Ostrołęce, w jednym kompleksie przemysłowym zlokalizowane są: Zakład Celulozy i Papieru, Zakład Tektury i Pudeł oraz Zakład Worków Papierowych. Większość naszej produkcji opiera się o własną papiernię gdzie powstają papiery pakowe, workowe oraz do papiery produkcji tektury falistej. Zakład Tektury i Pudeł produkuje tekturę falistą 3 i 5-cio warstwową we wszystkich rodzajach fali. Z tektur wykonujemy różne rodzaje pudeł klapowych i fasonowych o wymiarach, konstrukcji i szacie graficznej wg wymagań klienta. Zakład Worków Papierowych wyposażony jest w 5 pełnych ciągów workarskich i jest obecnie uważany za jeden z najnowocześniejszych w Europie środkowo-wschodniej. Wytwarzamy wiele asortymentów worków: otwarte klejone, otwarte szyte, wentylowe, w rolach. Nasze możliwości techniczne pozwalają na ogromne zróżnicowanie ich pojemności i wielkości (od 2 do 50 kg). Kompleks zakładów produkcyjnych uzupełnia wybudowane w ostatnich latach centrum logistyczne z nowoczesnymi magazynami, zintegrowanymi z systemem zarządzania SAP.

Jakość

Za najbardziej rozległe, kompleksowe wdrożenie SAP firma otrzymała nagrodę za „Najlepiej zinformatyzowane przedsiębiorstwo przemysłu drzewno-papierniczego”. W Stora Enso Poland S.A. już od 2004r. funkcjonuje zintegrowany system zarządzania - zarządzanie jakością – norma ISO 9001, zarządzanie środowiskiem – norma ISO 14001, zarządzanie bezpieczeństwem – specyfikacja OHSAS 18001. Stora Enso Poland zatrudnia około 2000 pracowników, w siedzibie firmy w Ostrołęce ponad 1200.

Szeroki asortyment papierów

W 2011 rozpoczęto budowę nowej maszyny papierniczej w Ostrołęce. Nowa maszyna papiernicza produkuje zupełnie nowy asortyment papierów - niskogramaturowe papiery z makulatury do produkcji tektury falistej. Jej roczna wydajność to 455tys.t. Wartość nakładów inwestycyjnych to 285 mln EUR, inwestycję zakończono w pierwszym kwartale 2013 r. Na tej super nowoczesnej maszynie, o wysokiej zdolności produkcyjnej wytwarzane są lekkie, niskogramaturowe papiery opakowaniowe z mas makulaturowych, przeznaczone na tekturę falistą o atrakcyjnych właściwościach użytkowych. Poszerzają one ofertę produktową na rynku. Maszyna zasilna jest przez własną, wybudowaną w 2011 roku elektrociepłownię. Łączna wartość obydwu etpów inwestycji to kwota 420 mln EUR. Inwestycja ta wzmocnia pozycję Story Enso jako lidera w produkcji opakowań tekturowych na dynamicznie rozwijających się rynkach centralnej i wschodniej Europy.

Maszyna do produkcji papieru

Stora Enso Poland przywiązuje wagę do odpowiedzialności społecznej angażując się w pomoc społeczną i akcje charytatywne. Od 15 lat wspiera fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy produkując jako dar ponad 160 tys tekturowych skarbonek. Organizowała konkurs dla najzdolniejszych maturzystów fundując im stypendia, wspiera sport dzieci i młodzieży, prowadzi działania edukacyjne w zakresie recyklingu papieru.

Stora Enso Poland posiada także największą sieć pozysku makulatury w Polsce w 20 największych miastach.