Stora Enso

Pakiet: 
Prestiż (1098 PLN netto/1 rok)
Dane firmy
Ulica: 
I Armii Wojska Polskiego 21
Kod pocztowy: 
07-401
Miasto: 
Ostrołęka
Województwo: 
mazowieckie
Kraj: 
Polska
Kontakt
Tel.: 
+48 29 764 02 00
Tel. 2: 
+48 29 7640450
Podstawowe informacje

 

Grupa Stora Enso OYJ 

Będąc częścią globalnej biogospodarki, Stora Enso jest wiodącym dostawcą produktów odnawialnych w zakresie opakowań, biomateriałów i konstrukcji drewnianych, a także jednym z największych prywatnych właścicieli lasów na świecie. Wierzymy, że wszystko, co dzisiaj jest wykonywane z materiałów kopalnych, jutro będzie mogło być wykonane z drzew.  

Stora Enso zatrudnia około 21 000 pracowników na całym świecie, a jej sprzedaż w 2022 roku wyniosła 11,7 miliarda euro. Akcje Stora Enso są notowane na giełdach w Helsinkach, Sztokholmie i USA.  

W Polsce zakład Stora Enso liczy ok. 1600 pracowników, zatrudnionych w dwóch spółkach: Stora Enso Poland S.A. i Stora Enso Narew Sp. z o.o.

stora enso ostrołęka

Stora Enso posiada w Polsce:  

  • Zakład Produkcji Papieru, będący częścią Dywizji Packaging Materials (Ostrołęka)

  • Zakłady Produkcji Tektury, będący częścią Dywizji Packaging Solutions (Ostrołęka, Łódź, Tychy, Mosina) 

  • Zakłady Odzysku Surowców Wtórnych (15 lokalizacji) 

W naszym Zakładzie produkujemy papiery pakowe oraz papiery pochodzące z recyklingu, przeznaczone do wytwarzania tektury falistej. Produkcja papierów możliwa jest dzięki energii wytwarzanej we własnej elektrociepłowni.  

Jesteśmy wspierani przez najnowocześniejszą technologię, która jest dostępna na dużą skalę. Przykładowo, nasza Maszyna Papiernicza nr 5 może wyprodukować ponad 500 000 ton testlinera i flutingu rocznie. Dzięki trwałym materiałom opakowaniowym, konsumenci mogą otrzymać sprzęt elektroniczny, meble i inne towary zamówione on-line - dobrze zabezpieczone oraz w dobrym stanie. Nasza firma promuje również gospodarkę w obiegu zamkniętym, czego przykładem jest nasza najnowsza innowacja – ePaperBag, wspierająca bardziej zrównoważone zakupy. 

recykling kartonów po napojach

W 2023 r. w zakładzie Stora Enso w Ostrołęce powstała linia UBC, służąca do recyklingu kartonów po napojach. Dzięki temu, roczne moce przerobowe recyklingu kartonów po płynnej żywności w Polsce zostały potrojone. Inwestycja zwiększyła potencjał do recyklingu całego wolumenu kartonów po napojach sprzedawanych w kraju i dodatkowych wolumenów z  Europy Środkowo-Wschodniej. Linia pozwala zatrzymać w obiegu wysokiej jakości materiały i zmniejszać wykorzystanie surowców, dzięki przetworzeniu zużytych opakowań. 

Rodzaj działalności: