Velvet Care Sp. z o.o.

Pakiet: 
Biznes (448 PLN netto/1 rok)
Dane firmy
Ulica: 
Klucze-Osada 3
Kod pocztowy: 
32-310
Miasto: 
Klucze
Województwo: 
małopolskie
Kraj: 
Polska
Kontakt
Tel.: 
+48 32 758 71 00
Faks: 
+48 32 758 71 02
Podstawowe informacje

Velvet CARE Sp. z o.o.

to polska firma, będąca jednym z wiodących producentów celulozowych produktów higienicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, zatrudniająca obecnie w zakładzie produkcyjnym w Kluczach k/Olkusza i biurze handlowym w Warszawie ponad 700 osób. Spółka powstała w 2013 roku, ale należąca do niej kluczewska papiernia może poszczycić się ponad 120-letnim doświadczeniem w branży, w tym 17-letnim w ramach globalnych koncernów takich jak: Kimberly Clark i International Paper. Produkty pochodzące z należącego do Velvet CARE zakładu są obecnie sprzedawane w 25 krajach Europy.

Velvet CARE to producent marki Velvet, pierwszych na rynku polskim markowych produktów z kategorii papieru toaletowego, ręczników kuchennych i chusteczek higienicznych. Velvet to od lat niekwestionowany lider rynku markowych, papierowych produktów higienicznych w Polsce.

velvet care - papiery higieniczne

Velvet CARE, jako nowoczesna organizacja FMCG, od momentu powstania stawia na rozwój. W latach 2013-2020 zainstalowano 9 nowych linii technologicznych, potrajając tym samym potencjał produkcyjny. W 2016 zakład w Kluczach stał się częścią Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co umożliwiło podjęcie decyzji o dalszej rozbudowie infrastruktury firmy, budującej jej przewagę konkurencyjną – wybudowaniu oddanego do użytku w 2017 roku nowego magazynu wysokiego składowania oraz o zakupie, uruchomionej już w marcu 2018 nowoczesnej maszyny papierniczej.

W 2020 roku firma przejęła największego czeskiego producenta wyrobów higienicznych – firmę Moracell, zatrudniającego ponad 100 osób. W tym samym roku firma przedstawiła też nową strategię Eco Agendę 2025, deklarując zaangażowanie w zrównoważony rozwój firmy w harmonii ze środowiskiem naturalnym.

Bieżące informacje o firmie są publikowane na stronie www.velvetcare.com

Rodzaj działalności: