Velvet Care Sp. z o.o.

Pakiet: 
Biznes (448 PLN netto/1 rok)
Dane firmy
Ulica: 
Klucze-Osada 3
Kod pocztowy: 
32-310
Miasto: 
Klucze
Województwo: 
małopolskie
Kraj: 
Polska
Kontakt
Tel.: 
+48 32 758 71 00
Faks: 
+48 32 758 71 02
Podstawowe informacje

Velvet CARE Sp. z o.o.

to spółka z siedzibą w Polsce, jeden z wiodących producentów celulozowych produktów higienicznych w Europie Środkowej. Firma powstała w 2013 roku, ale należąca do niej kluczewska papiernia może poszczycić się ponad 125-letnim doświadczeniem w branży.

Velvet CARE to właściciel marki Velvet, producent najpopularniejszych na rynku polskim markowych produktów z kategorii papieru toaletowego, ręczników papierowych i chusteczek. Spółka produkuje wyroby brandowe i marki własne na rynek polski oraz około 30 rynków zagranicznych.

W pierwszym dziesięcioleciu działalności Velvet CARE miało miejsce wiele znaczących projektów inwestycyjnych. Na terenie zakładu w Kluczach wybudowano nowy magazyn wysokiego składowania, dwie nowoczesne maszyny papiernicze, zwiększono poziom automatyzacji oraz uruchomiono kilkanaście nowych linii przetwórczych.

velvet care

W najbliższych latach planowana jest inwestycja w kolejną maszynę̨ papierniczą, budowa nowoczesnego magazynu automatycznego oraz nowych biurowców. Rozpoczęto też prace zmierzające do uruchomienia jednostki kogeneracji, dzięki której w dużym stopniu zredukowane zostanie zapotrzebowanie na energię elektryczną z sieci krajowej oraz planowane jest osiągnięcie znaczącej redukcji śladu węglowego, w myśl przyjętej strategii zrównoważonego rozwoju Eco Agenda.

W 2023 roku spółka Velvet CARE opublikowała pierwszy publiczny raport ESG w odniesieniu do wytycznych GRI, otrzymała też złoty medal EcoVadis plasując się w gronie top 5m proc. firm, które osiągnęły najwyższy wynik w tym międzynarodowym rankingu zrównoważonego rozwoju. W tym samym roku firma uzyskała też certyfikat B Corp, który stanowi o jej przynależności do globalnej społeczności przedsiębiorstw deklarujących działania w duchu zrównoważonego rozwoju.

Velvet CARE jest też właścicielem firmy Moracell - największego czeskiego producenta papierowych wyrobów higienicznych, który zatrudnia obecnie ponad 100 pracowników i dysponuje 2 liniami przetwórczymi. Łącznie z ponad 750 osobami pracującymi obecnie w Velvet CARE w Polsce (w zakładzie w Kluczach oraz biurze w Warszawie) w całej Grupie Velvet CARE zatrudnionych jest około 900 osób.

Bieżące informacje o firmie są publikowane na stronie www.velvetcare.com
 

Rodzaj działalności: