Warter Fabryka Tektury Sp. z o.o.

Pakiet: 
Prestiż (1098 PLN netto/1 rok)
Dane firmy
Ulica: 
Tarnowski Młyn 2a
Kod pocztowy: 
77-416
Miasto: 
Tarnówka
Województwo: 
wielkopolskie
Kraj: 
Polska
Kontakt
Tel.: 
+48 67 266 43 01
Tel. 2: 
+48 67 266 43 03
Podstawowe informacje

Warter Fabryka Tektury jest polskim producentem papieru makulaturowego i tektury litej makulaturowej, który działa na rynku od wielu lat. Główne założenia firmy opierają się na pro ekologicznej produkcji, w której kluczowe znaczenie ma wykorzystanie makulatury jako głównego komponentu naszych wyrobów. Skupując makulaturę dbamy o to, żeby niepotrzebne odpady nie trafiły na wysypiska, ale zostały przetworzone w produkty, które funkcjonują w wielu przedsiębiorstwach i gospodarstwach domowych, a przy tym są ekologiczne i biodegradowalne. Możemy się również pochwalić własną oczyszczalnią ścieków, elektrownią wodną oraz nową kotłownią, która ma na celu zmniejszenie emisji CO2.

warter cardboard

W swojej ofercie posiadamy tekturę BIANCA, która dzięki swoim właściwością i pulchności doskonale nadaje się do oprawy książek, kalendarzy oraz segregatorów. Wyróżnia ją niestandardowy jasny odcień i pulchność, przez co tektura jest lekka i wytrzymała. Stworzona ze specjalnie wyselekcjonowanej makulatury, wyprodukowana na bazie unikalnej receptury. BIANCA produkowana jest w grubościach standardowych 1,5 / 2 / 2,5 mm (możliwe również inne grubości) a następnie kalandrowana w celu wygładzenia powierzchni, która nadaje się do kaszerowania.

warter tektura

Tektura meblarska -lita twarda. Dzięki swoim właściwością jedna z najwytrzymalszych tektur na rynku, odporna na uszkodzenia. Doskonale sprawdza się przy produkcji mebli tapicerowanych. Dostępna od 1000g/m2

Papier w zwojach -wykonany w 100% z makulatury, produkowany od 120-300g/m2 może być wykorzystany w procesie produkcji tektury falistej jako warstwa środkowa tzw. fala. Z papieru wycinana jest również bobina do produkcji gilz i tulei oraz arkusze, które przycinamy do pożądanego rozmiaru.

Tektura lita makulaturowa w arkuszach, produkowana w przedziale gramaturowym 350-900g/m2. Wytwarzana przez nałożenie na siebie kilku warstw, co wpływa na jej wytrzymałość. Doskonale spełnia swoje zastosowanie jako przekładka paletowa, ale również kątowniki i teczki archiwizacyjne.

warter papier

PRODUKTY:

  • Tektura BIANCA 1,5 / 2 / 2,5 / 3mm

  • Tektura meblarska od 1000g/m2

  • Papier w zwojach 120-300g/m2

  • Papier w arkuszach 120-300g/m2

  • Bobiny do 300 g/m2

  • Tektura lita w arkuszach 350-900g/m2


Rodzaj działalności: