Zanders Paper GmbH

Pakiet: 
Prestiż (999 PLN netto/1 rok)
Dane firmy
Ulica: 
An der Gohrsmühle
Kod pocztowy: 
51465
Miasto: 
Bergisch Gladbach
Kraj: 
Niemcy
Kontakt
Telefon 1: 
+49 (0)2202 15 – 0
Telefon 2: 
+49 (0)152 288 14 88
Podstawowe informacje

Rodzaj działalności:

Zanders to niemiecki producent wysokiej jakości papierów specjalistycznych do etykiet, opakowań i zastosowań graficznych. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1829 roku przez Johanna Wilhelma Zandersa w Bergisch Gladbach, gdzie do dziś mieści się fabryka papieru Gohrsmühle, zatrudniająca około 350 pracowników.

Zanders - Paper mill Bergisch Gladbach
Portfolio firmy obejmuje papiery etykietowe o wysokim połysku oraz kartony z segmentu premium tradycyjnej marki Chromolux, będącej jedną z czołowych marek papieru na świecie, a także wysokiej jakości papiery o wyjątkowo gładkiej lub naturalnie szorstkiej fakturze.

zanders - maszyna papiernicza
Firma Zanders oferuje papiery etykietowe marki Zanlabel oraz tektury opakowaniowe marki Zanpack. Specjalnie do druku cyfrowego Zanders oferuje asortyment papierów premium marek Chromolux digital, Silver digital oraz Zanjet, dwustronnie powlekany papier do komercyjnego druku atramentowego w zakresie wysokich prędkości. Uzupełnienie oferty stanowi Zanbarrier, papier barierowy do elastycznych opakowań produktów spożywczych, dostępny w odmianach Zanbarrier OGR (Oil and Grease Resistant) i Zanbarrier NGR (Natural Grease Resistant, funkcja barierowa jest zapewniona całkowicie bez stosowania fluoropochodnych węglowodoru lub innych chemikaliów). Wśród odbiorców znajdują się producenci napojów (alkoholi wysokoprocentowych, szampana, wina, piwa, wody mineralnej), artykułów spożywczych i używek, wyrobów tytoniowych, leków i kosmetyków.

maszyna do powlekania papieru
 

Marka premium Chromolux została wprowadzona w 1958 roku i jest jedną z wiodących marek papieru na świecie. Powlekane etykiety i tektury doskonale komponują się z wysokiej klasy produktami, takimi jak ekskluzywne perfumy i kosmetyki, wykwintne wyroby cukiernicze, szampany i alkohole wysokoprocentowe, wyroby z tytoniu i wiele innych luksusowych artykułów, ale doskonale nadają się również do zastosowań graficznych. Wyróżniają się one wysokim połyskiem i wyjątkową gładkością.

Chromolux papier

chromolux tektura

"Kiedy dobry wydruk nie jest wystarczająco dobry" to hasło marki Zanpack. Oferuje ona specjalną powierzchnię i wyjątkowo czystą biel, która wydobędzie pełną intensywność i blask farb drukarskich - idealne rozwiązanie dla opakowań, które będą przykuwać wzrok na półce i dawać świetnie uczucie w dotyku. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie firmy Zanders w doskonaleniu wysokowydajnych technologii powlekania zostało włączone do rozwoju gatunków tektur Zanpack. Wyniki drukowania są lepsze niż dobre - są inspirujące. Zanpack opiera się na tradycji innowacji, która również przyczyniła się do powstania Chromolux.

tektrua zanpack
zanpack

Zanlabel gloss jest podwójnie powlekany po jednej stronie i ma gładką powierzchnię, która zapewnia doskonałe wyniki drukowania przy maksymalnym połysku atramentu. Jest on dostępny w wersji o niskiej wodotrwałości (NWS - non-wet strength), lekkiej wodotrwałości (LWS - light wet strength) i wodotrwały (WS - wet strength) w gramaturach od 70 do 120 gsm. Spełnia wymagania przemysłu opakowaniowego i idealnie nadaje się do wielu zastosowań, takich jak etykiety klejone na mokro do butelek jednorazowych, zwrotnych i PET, etykiety i rękawy na żywność i inne artykuły spożywcze. Płótnowany papier Zanlabel gloss doskonale nadaje się do butelek zwrotnych w przemyśle piwowarskim oraz innych zastosowań. Płótnowanie powoduje antypoślizgowe wykończenie etykiet do piwa i innych etykiet na butelki, i różni się od gładkich papierów etykietowych pod względem teksturowanej powierzchni. Zanlabel gloss zapewnia doskonałe właściwości podczas drukowania, obróbki, wytłaczania i wykrawania, a także idealnie nadaje się do wytłaczania na zimno i na gorąco.

 Zanlabel glossZanlabel touch ma naturalną jakość i wygląd z niepowlekanym wykończeniem, jest idealny do wielu zastosowań. Ten papier etykietowy ma doskonałe właściwości wykończeniowe dzięki specjalnej obróbce powierzchni. Zanders opracował specjalnie dla Zanlabel touch etykiety na piwo, wino i alkohole, które mają na celu podkreślenie naturalności produktu, jego indywidualności, kunsztu lub autentyczności. Twórcy piwa rzemieślniczego, producenci wina i alkoholi wysokoprocentowych mogą używać Zanlabel Touch, aby nadać swoim produktom wygląd odzwierciedlający ich pozycję. Niepowlekany papier Zanlabel touch dostępny jest w arkuszach i rolkach o gramaturze 80 i 90 g / m2 i podobnie jak cały asortyment, jest wytwarzany z certyfikowanej przez FSC celulozy. Koncepcję zrównoważonego rozwoju z zadowoleniem przyjmują ambitni niezależni producenci piwa, producenci alkoholi i wina. Jako wodotrwały papier etykietowy, nadaje się do butelek zwrotnych, zapewniając jednocześnie doskonałą jakość nadruku, gorącego i suchego wytłaczania, a także dobre właściwości przewijania i wykrawania. Zanlabel touch dostępny jest również z żebrowanym tłoczeniem.

 Zanlabel touch papier etykietowy

Zanbarrier OGR jest elastycznym papierem do kontaktu z żywnością, przeznaczonym specjalnie do produktów zawierających tłuszcze. Niepowlekany papier jest odporny na działanie olejów, tłuszczów oraz wilgoci. Nadaje się do pakowania żywności typu fast food, np. kebabu lub frytek francuskich, do pakowania masła, jako papier przekładkowy dla tłustych i wilgotnych produktów spożywczych lub jako laminacja, np. w pudełkach na pizzę i wyroby piekarnicze.