Papier i tektura

Innowacyjny kosz z tektury falistej na zużyte maseczki higieniczne

30/12/2020
kosz na maseczki higieniczne
W czasie pandemii COVID-19 maseczki higieniczne stają się coraz większym problemem, zaśmiecając miejsca publiczne oraz środowisko naturalne. Aby temu przeciwdziałać, wyprodukowano z tektury falistej pojemnik ułatwiający utylizację masek.

Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia

23/12/2020
Pełnych radości i pokoju Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności  w Nowym Roku!
Pełnych radości i pokoju Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku!

Nowe biuro główne i siedziba Zarządu Europapier Polska

21/12/2020
Nowe biuro główne i siedziba Zarządu Europapier Polska
W ramach realizacji strategii długofalowego rozwoju, firma Europapier Polska otworzyła nowe biuro, w nowoczesnym budynku West Station I w Warszawie.

International Paper wyodrębni nową spółkę produkującą papier

14/12/2020
International Paper podzieli się na dwie odrębne spółki
Firma International Paper ogłosiła plan przekształcenia segmentu papierów do druku w samodzielną spółkę notowaną na giełdzie pod roboczą nazwą „SpinCo”

Mayr-Melnhof Karton przejmuje Kotkamills

10/12/2020
Grupa Mayr-Melnhof podpisała umowę przejęcia całego kapitału zakładowego Kotkamills Group Oyj od jej udziałowców. Wartość przejęcia szacowana jest na ok. 425 mln euro. Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zakończenia i zatwierdzeniu przez organy regulacyjne. Zamknięcie transakcji spodziewane jest do połowy 2021 r. Planowane przejęcie wzmocni pozycję Mayr-Melnhof na rynku produkcji kartonów z włókien pierwotnych.  Zintegrowana papiernia zlokalizowana w Kotka w południowej Finlandii posiada uruchomioną w 2
Grupa Mayr-Melnhof podpisała umowę przejęcia całego kapitału zakładowego producenta tektury i papieru Kotkamills Group Oyj.

Convert Paper od 15 lat na polskim rynku tektury

07/12/2020
Convert Paper od 15 lat na polskim rynku tektury
Wysoka jakość, solidność, terminowość – to główne atuty firmy Convert Paper, producenta arkuszy tektury litej oraz tektur falistych. Firma obchodzi 15-lecie istnienia i zajmuje istotną pozycję na polskim rynku opakowań tekturowych.

Karton PankaPlex z certyfikatami kompostowalności

03/12/2020
Karton PankaPlex z certyfikatami kompostowalności
PankaPlex, specjalny niepowlekany karton nie zawierający OBA, przeznaczony dla przemysłu spożywczego, otrzymał certyfikaty kompostowalności w warunkach domowych i przemysłowych, wydane przez TÜV Austria.

Wyniki finansowe Arctic Paper za 3. kwartał 2020

16/11/2020
Wyniki finansowe Arctic Paper za 3. kwartał 2020
Przez ostatnie trzy kwartały Grupie Arctic Paper udało się utrzymać ceny i wolumeny sprzedaży papieru na stabilnym poziomie, pomimo wymagającego rynku.

Tektury Kotkamills w nagrodzonych opakowaniach Starcke i PackageMedia

01/11/2020
Tektury Kotkamills w nagrodzonych opakowaniach Starcke i PackageMedia
Fińscy producenci opakowań PackageMedia i Starcke zostali nagrodzeni za swoje innowacyjne opakowania wyprodukowane z użyciem tektur Kotkamills.

Nowa broszura demonstracyjna Metsä Board

29/10/2020
Nowa broszura demonstracyjna Metsä Board
Aby pomóc profesjonalistom, którzy chcą wykorzystywać inspirujące efekty specjalne w opakowaniach lub pracach graficznych, Metsä Board stworzyła własne arcydzieło.

Strony