Środowisko naturalne

Cele Metsä Board w zakresie redukcji emisji uznane przez inicjatywę Science Based Targets

16/02/2020
Cele Metsä Board w zakresie redukcji emisji uznane przez inicjatywę Science Based Targets
Inicjatywa Science Based Targets uznaje cele Metsä Board w zakresie redukcji emisji za zgodne z najbardziej ambitnymi założeniami porozumienia paryskiego.

Metsä Board wyróżniona przez CDP

12/02/2020
Metsä Board wyróżniona przez CDP
CDP docenia wzorcowe dokonania Metsä Board w zakresie zarządzania zasobami wodnymi, gospodarki leśnej i angażowania dostawców w przeciwdziałanie zmianom klimatu.

Metsä Board czwarty rok z rzędu na Liście A CDP

24/01/2020
Metsä Board czwarty rok z rzędu na Liście A CDP
Metsä Board, producent najwyższej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych, po raz kolejny znalazła się na prestiżowej Liście A CDP dotyczącej zapobiegania zmianom klimatu.

Sun Chemical opublikował raport nt. prowadzonej przez firmę polityki zrównoważonego rozwoju za 2018 rok

08/01/2020
raport sun chemical
Raport Sun Chemical zawiera szereg informacji i przykładów dużego jej zaangażowania w sprawy ekologii, co doprowadziło do powstania nowych rozwiązań produktowych i usług.

Walki Group wzmacnia platformę Zero Waste Future pozyskując licencję na technologię Earth Coating

07/01/2020
Walki Group wzmacnia platformę Zero Waste Future i licencjonuje technologię Earth Coating od Smart Planet Technologies
Grupa Walki zawarła umowę licencyjną ze Smart Planet Technologies na stosowanie technologii Earth Coating™ w produkcji przyjaznych dla środowiska aplikacji do pakowania.

Certyfikat FSC® CoC w 6 krokach

09/12/2019
Certyfikat FSC® CoC
Co oznacza posiadanie certyfikatu FSC® CoC przez przedsiębiorstwa takie, jak np.: papiernie, drukarnie, czy firmy, które zajmują się produkcją opakowań, etykiet etc. - wyjaśnia Jakub Habraszka z Quality Austria - Polska Sp. z o.o.

4evergreen: unikalny sojusz branżowy na rzecz środowiska

27/11/2019
4evergreen
CEPI, europejskie stowarzyszenie reprezentujące przemysł papierniczy, ogłosiło nowy sojusz o nazwie 4evergreen, którego celem jest zwiększenie udziału opakowań z włókien naturalnych w zrównoważonej gospodarce o obiegu zamkniętym.

Celulozownie Södra pełne zielonej energii

17/11/2019
zielona energia sodra
Zrównoważona przyszłość wymaga codziennych bohaterów i zmiany sposobu myślenia. Södra podjęła wyzwanie, jakim jest produkcja najbardziej zrównoważonej masy celulozowej na świecie.

Europejczycy są skłonni płacić więcej za opakowania proekologiczne

20/11/2019
opakowania proekologiczne
Sześciu na dziesięciu europejskich konsumentów twierdzi, że byliby skłonni zapłacić więcej za produkty spożywcze w opakowaniach zawierających mniej tworzyw sztucznych.

Raport Stora Enso dot. zrównoważonego rozwoju jednym z dziesięciu najlepszych na świecie

24/10/2019
Raport firmy Stora Enso nt. realizowanej przez nią polityki zrównoważonego rozwoju (za rok 2018) znalazł się w pierwszej dziesiątce tego typu sprawozdań, uwzględnionych w najnowszej edycji wydawnictwa „Reporting matters”.

Strony