FESPA Global Print Expo - Międzynarodowe Targi Druku

fespa - targi druku cyfrowego
od 14/05/2019 do 17/05/2019
Monachium
Niemcy

Targi FESPA Global Print Expo to unikalne w skali światowej targi dedykowane technologiom druku cyfrowego w zakresie produkcji opakowań i ekspozytorów z tektury falistej. Ich celem jest edukacja oraz integracja przetwórców tektury falistej i producentów opakowań tekturowych z technologiami cyfrowymi.

Tektura falista jest dziś kluczowym surowcem w sektorze produkcji opakowań. Dane agencji badawczej Smithers Pira pokazują, że w 2016 r. wartość rynku opakowań tekturowych wynosiła 270 miliardów dolarów, co stanowi 31% całego rynku opakowań, a tektura falista jest kolejnym materiałem, który przechodzi rewolucję cyfrową. Wartość rynku druku cyfrowego w 2016 r. wyniosła 1,44 mld dol. amerykańskich, a liczba praz badawczo-rozwojowych oraz nowych instalacji są podstawą do przyspieszenia wzrostu rynku do poziomu ponad 2,35 mld dol. amerykańskich w roku 2020.

Cyfrowy proces produkcji staje się komplementarny w stosunku do tradycyjnych metod analogowych, umożliwiając zakładom produkującym pudełka i ekspozytory z tektury falistej podejmowanie nowych zleceń, które wcześniej były trudne do wykonania, ze względu na wysokie koszty i czas realizacji. Mowa tu o prototypowaniu, krótkich seriach produkcyjnych i indywidualizacji produktów dostosowanych do potrzeb klientów.

Na dzisiejszym rynku konsumenckim, przy rosnących wymaganiach - opakowania mają duży wpływ na sprzedaż produktów. Technologia druku cyfrowego dostosowuje rynek tektury falistej do potrzeb rynku POS i opakowań stanowiąc jego wartość dodaną i umożliwiając personalizację każdego produktu.

FESPA Global Print Expo to największa w Europie wystawa dla branży druku wielkoformatowego. Podczas targów ponad 600 wystawców zaprezentuje swoje innowacje i premiery produktów w dziedzinie druku cyfrowego i sitodruku w zakresie grafiki, znakowania, dekoracji, opakowań, zarówno do zastosowań przemysłowych jak i konsumenckich.

Targi FESPA 2019 Global Print Expo odbędą się w dniach od 14 do 17 maja w Berlinie.

Miejsce wydarzenia

Targi Monachijskie

Dane firmy
FESPA

Holmbury House, The Dorking Business Park, Station Rd, Dorking RH4 1HJ

Telefon: 
+44 (0) 1737 240 788
Rola firmy: 
organizator