PULPAPER 2022

PulPaper 2022
od 07/06/2022 do 09/06/2022
Helsinki
Finlandia
Około 250 wystawców weźmie udział w wiodącym międzynarodowym wydarzeniu dla przemysłu leśnego, PulPaper 2022. Program składa się z Konferencji PulPaper, nowego Szczytu Biznesu Zielonej Gospodarki oraz szerokiego wachlarza prezentacji na Future Square Stage. Konkurs startupów prezentuje najciekawsze innowacje podczas wydarzenia. Trzydniowy PulPaper odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2022 r. ChemBio Finland i Helsinki Chemicals Forum odbędą się w tym samym czasie w Helsińskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym.
 
Tematem przewodnim międzynarodowej imprezy PulPaper 2022 dla przemysłu leśnego jest "Budowa biogospodarki jutra" (Building Tomorrow's Bioeconomy). Impreza PulPaper, bezpłatna dla profesjonalistów z branży, wprowadza prezentacje firm na Future Square.  Firmy z branży leśnej, takie jak Stora Enso, Metsä Group, UPM i Sappi, spotykają się ze swoimi klientami i prezentują swoje produkty na terenach wystawowych oraz prowadzą programy na Future Square. W związku z tym wydarzeniem zorganizowane zostaną również konferencje PulPaper i Green Economy Business Summit, na które trzeba mieć osobny bilet wstępu. W dniu 6 czerwca zorganizowane zostaną wycieczki do VTT, Bioruukki i UPM Kymi. 
 

Konferencja PulPaper

 
Tematy konferencji PulPaper to IT i automatyzacja, środowisko i zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo i zarządzanie ryzykiem, nowe produkty tekstylne, wydajność oraz rozwiązania w zakresie opakowań. Konferencję otworzą trzy wykłady inauguracyjne. Pierwszy z nich wygłosi Hannu Kasurinen, wiceprezes wykonawczy działu materiałów opakowaniowych w Stora Enso. Tematem drugiego wystąpienia będzie Zrównoważony rozwój jako wiodąca strategia firmy, a przedstawi je Riikka Joukio, Dyrektor ds. odpowiedzialności korporacyjnej i public relations w firmie Kesko. Trzecim prelegentem będzie Roland Lorenz z AFRY, wiceprezes wykonawczy, szef działu Management Consulting, który przedstawi temat Zmiany w zachowaniach konsumentów po pandemii COVID. Po przemówieniach otwierających konferencję, będzie ona kontynuowana w dwóch równoległych sesjach z trzema tematycznymi prezentacjami ekspertów na każdy z sześciu tematów. Partnerami Konferencji PulPaper 2022 są firmy Andritz i Sulzer.
 

Nowy szczyt biznesowy poświęcony zielonej gospodarce

 
Szczyt Biznesu Zielonej Gospodarki, który odbędzie się 8 czerwca, jest skierowany do kadry zarządzającej przedsiębiorstw i interesariuszy. Program został opracowany we współpracy z przedstawicielami przemysłu leśnego i chemicznego. Hasło przewodnie "Biogospodarka cyrkularna - zrównoważone źródło wzrostu" wygłosi przewodniczący Sitry Jyrki Katainen. Innym prelegentem jest komisarz ds. przemysłu i rynku wewnętrznego Thierry Breton z Komisji Europejskiej. Wystąpienie Bretona dotyczy zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych i jest prezentacją wideo. Breton zostanie przedstawiony przez Kristin Schreiber, dyrektor w Komisji Europejskiej, która kieruje Dyrekcją Ekosystemów w DG GROW. Ekosystemów w DG GROW. Odpowie ona również na wszelkie pytania związane z przemówieniem inauguracyjnym. Podczas Szczytu odbędzie się również interesująca dyskusja panelowa na temat Jak osiągnąć zrównoważony rozwój i neutralność klimatyczną na poziomie przedsiębiorstwa, w której udział wezmą: Dyrektor Generalny Ilkka Hämälä z Metsä Group, Dyrektor Zarządzający Salla Roni-Poranen z Borealis Polymers, Wiceprezes Wykonawczy Jussi Manninen z VTT oraz Dyrektor ds. Badań i Rozwoju w Home Care Mike Parkington z Unilever.

 

Spotkaj się z firmami startupowymi na PulPaper

 
Konkurs dla startupów, który odbędzie się 8 czerwca 2022 r., ma na celu wyłonienie najbardziej obiecujących i potencjalnie rozwijających się firm w dziedzinie biogospodarki leśnej. Nagroda PulPaper zostanie przyznana fińskiej firmie, która opracowała innowację tworzącą pozytywny wizerunek branży biogospodarki leśnej i na bazie której można opracować produkt lub usługę o znaczeniu międzynarodowym. W najlepszym przypadku rozwiązanie to otwiera również nowe perspektywy w sektorze biogospodarki leśnej. Zwycięzca otrzymuje nagrodę w wysokości 5000 € ufundowaną przez Fińską Fundację Targową.
 

Projekt New Wood na targach

 
New Wood będzie mieć swoje własne stoisko na targach PulPaper. Celem projektu New Wood jest podniesienie świadomości na temat biogospodarki opartej na drewnie; podkreślenie znaczenia nowych i istniejących produktów i rozwiązań, zbadanie ich wpływu na społeczeństwo oraz przedstawienie perspektywy ekspertów na temat perspektyw tej innowacyjnej branży. New Wood, zrzeszający ponad 20 fińskich organizacji, jest społecznością promującą biogospodarkę opartą na drewnie i informującą wpływowe osoby oraz decydentów politycznych o znaczeniu i wartości produktów opartych na drewnie. Produkt New Wood 2022 zostanie ogłoszony na PulPaper Future Square 7 czerwca.
 
Zwiedzający mogą bezpłatnie zarejestrować się na wydarzenie PulPaper na stronie www.pulpaper.fi.
 
Messukeskus organizuje wydarzenie PulPaper 2022 we współpracy z Fińskim Stowarzyszeniem Inżynierów Produktów Leśnych. ChemBio Finland i Helsinki Chemicals Forum będą organizowane w tym samym czasie przez Messukeskus. ChemBio Finland jest organizowane we współpracy z Fińskimi Towarzystwami Chemicznymi, Fińskim Stowarzyszeniem Przemysłu Biologicznego (FIB) oraz Federacją Przemysłu Chemicznego Finlandii.
Miejsce wydarzenia

Expo Plaza Main entrance | Messuaukio 1, 00520 Helsinki, Finlandia

Dane firmy
Messukeskus

Messuaukio 1, 00520 Helsinki

Telefon: 
+358 40 4503250
Rola firmy: 
organizator