Rekordowy V Bieg Papiernika

28/05/2014
bieg papiernika

Ponad 2,3 tys. biegaczy wystartowało w V Kwidzyńskim Biegu Papiernika.

Piąta już edycja imprezy biegowej organizowanej przez kwidzyński oddział koncernu International Paper odbywała się w trudnych warunkach pogodowych. W sobotę 24 maja słupki termometrów pokazywały blisko 30 st. C i upał mocno doskwierał zawodnikom. W biegu głównym na dystansie 10 km w kategorii mężczyzn najlepszy czas uzyskał Kenijczyk Sirma Haron – 30:24. Wśród kobiet zwyciężyła Ukrainka Tatiana Kazubowa, która zakończyła zawody z czasem 37:13.

W tym roku kwidzyńska impreza cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. Z zapisów internetowych skorzystało blisko 2,9 tys. zawodniczek i zawodników, choć ostatecznie na linii startowej pojawiło się ok. 2,3 tys. biegaczy. W poprzedniej edycji pobiegło ok. 1,5 tys. zawodników.

Na uwagę zasługuje wysoki odsetek kwidzynian biorących udział w biegu. Według wstępnych ok. 500 mieszkańców pomorskiego miasteczka stanęło na starcie biegu – to aż 2 proc. całkowitej liczby mieszkańców miasta, podczas gdy zazwyczaj ten odsetek wynosi ok. 0,8 proc.

Zwycięzcy biegu oraz zawodnicy, którzy zajęli miejsca od drugiego do szóstego, otrzymali nagrody finansowe. Wszyscy biegacze, którzy ukończyli bieg, otrzymali pamiątkowy medal, z motywami odwołującymi się do branży papierniczej. Ponadto wśród uczestników biegu rozlosowano ponad 200 nagród rzeczowych: tablety, sprzęt sportowy i talony do sklepów sportowych.