Wiadomości z branży papierniczej

Subskrybuj wiadomości:Subskrybuj
02/12/2022
Jak opakowanie pomaga zdobyć klienta w e-sklepie?
Czas zakupowego szaleństwa to idealny moment, aby zawalczyć o zdobycie klientów, którzy na co dzień nie kupują w sieci, poprzez przekonanie ich, że taka forma zakupów może być zarówno wygodna, jak i przyjazna środowisku.
01/12/2022
Kolorowe papiery Lessebo Colours dla opakowań luksusowych
Lessebo Paper wprowadza na rynek nową serię papierów Lessebo Colours, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokiej jakości papiery kolorowe na rynku opakowań luksusowych.
30/11/2022
Ahlstrom rozwija technologię papieru bazowego
Firma Ahlstrom zidentyfikowała specyficzną technologię umożliwiającą opracowanie wysoko rozwiniętych papierów bazowych - klucz do rozwiązania wymogów barierowych w opakowaniach elastycznych.
30/11/2022
Podchloryn sodu - właściwości i zastosowanie w przemyśle papierniczym
Podchloryn sodu to substancja chemiczna, którą wyróżniają właściwości zapewniające działanie antyseptycznie, wybielające i biobójcze. Znajduje również zastosowanie w produkcji papieru.
30/11/2022
Energia odnawialna szansą dla przemysłu papierniczego
Przemysł celulozowo-papierniczy posiada potencjał, aby do 2030 roku zwiększyć wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych do blisko 31 TWh.
29/11/2022
Prosty system MES do zarządzania produkcją w branży opakowań kartonowych i papieru
System MES, czyli Manufacturing Execution System, to narzędzie pomagające w kontroli produkcji i tym sposobem zwiększające jej wydajność.
29/11/2022
Producent opakowań kartonowych – jaki najlepszy?
Opakowania z nadrukami to coraz bardziej popularny trend w e-commerce. Nie bez przyczyny, grafika przyciąga wzrok, pomaga zapamiętać markę i stanowi rynkowy wyróżnik sklepu. Jeżeli szukasz skutecznej formy reklamy, pudełko z nadrukiem będzie bardzo dobrym wyborem.
28/11/2022
Branża tektury falistej i pudełek składanych ponownie spotka się na targach CCE International
Międzynarodowe Targi Przemysłu Tektury Falistej i Pudełek Kartonowych Składanych CCE International w dniach 14 - 16 marca 2023 roku ponownie zawitają do Monachium.
24/11/2022
Czemu służy i jak działa certyfikat FSC?
Znak FSC z symbolem drzewka jest obecny na wielu produktach oraz opakowaniach, zarówno z drewna jak i papieru. Wybierając tak oznakowane produkty konsumenci mają pewność, że surowiec drzewny użyty w w danym wyrobie pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych lasów certyfikowanych w systemie FSC.
23/11/2022
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu.

Strony