Opakowania z tektury i papieru

Sonoco przejmuje producenta puszek z papieru

04/08/2020
Sonoco przejmuje producenta puszek z papieru
Sonoco, jedna z największych globalnych firm opakowaniowych, przejęła Can Packaging, prywatnego projektanta i producenta ekologicznych opakowań papierowych z siedzibą w Habsheim we Francji, za łączną kwotę 41,7 miliona euro.

Mondi kupuje dwie linie do produkcji toreb papierowych w Egipcie

02/08/2020
Mondi kupuje dwie linie do produkcji toreb papierowych w Egipcie
Firma Mondi Paper Bags nabyła dwie linie do produkcji toreb papierowych od Helwan Cement Company i InterCement Sacs, dwóch głównych producentów cementu w Egipcie.

Nowe życie kubków z papieru

30/07/2020
Stora Enso Langerbrugge
Stora Enso w belgijskim Langerbrugge przeprowadziła testy uwzględniające wykorzystanie zużytych kubków papierowych do produkcji papierów magazynowych.

Inteligentne opakowania pozwolą lepiej kontrolować jakość żywności

23/07/2020
Beata Pyś-Skrońska, zastępca dyrektora Polskiej Izby Opakowań
Branża spożywcza inwestuje w opakowania nowej generacji, które pozwolą monitorować jakość produktów na każdym etapie ich funkcjonowania, od transportu aż do momentu spożycia.

Jak zmieniły się zwyczaje zakupowe Polaków w czasie pandemii koronawirusa?

23/07/2020
Jak zmieniły się zwyczaje zakupowe Polaków w czasie pandemii koronawirusa?
Cotygodniowe zakupy mogą już nigdy nie być takie, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Najnowsze badanie konsumenckie pokazuje, że zainteresowanie Polaków zakupami online w czasie lockdownu nie było chwilową zachcianką.

Popularna whisky w butelce z papieru

16/07/2020
butelka z papieru
Diageo, producent takich marek jak Johnnie Walker, Smirnoff i Guinness, stworzy pierwszą na świecie butelkę na napoje spirytusowe na bazie papieru.

Flow Cosmetics wybiera zrównoważone tektury Metsä Board na opakowania swoich naturalnych produktów

14/07/2020
Flow Cosmetics wybiera zrównoważone tektury Metsä Board na opakowania swoich naturalnych produktów
Flow Cosmetics – fińska firma, wytwarzająca kosmetyki z naturalnych składników – wybrała tekturę należącej do grupy Metsä spółki Metsä Board, jako materiał na opakowania swojego innowacyjnego asortymentu szamponów oraz mydeł do ciała i twarzy.

Przyszłość ze zrównoważonymi opakowaniami

09/07/2020
zrównoważone opakowania
Jaką rolę odgrywają opakowania w czasie pandemii COVID-19? Jak optymalizować opakowania, aby osiągać cele zrównoważonego rozwoju? Jak zachęcać konsumentów do wyboru ekologicznych opakowań?

We wrześniu na „Tekturę falistą”!

07/07/2020
konferencja tektura falista
Zapraszamy do udziału w 9. Konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która w dniach 24–25 września br. na „Ranchu Pod Bocianem” w Przypkach.

Jak powinien wyglądać recykling opakowań?

06/07/2020
sonja bahr tilisco
Wraz z nowymi regulacjami prawnymi i większą świadomością konsumentów, producenci coraz częściej zwracają uwagę na możliwości recyklingu opakowań. Jak można zdefiniować dobrą zdolność opakowania do recyklingu?

Strony