Opakowania z tektury i papieru

Opakowania z papieru – sposób na ponadczasową produkcję i rozwój przemysłu

05/06/2020
Opakowania z papieru
Papier jest powszechnie wykorzystywanym materiałem w wielu branżach. Jednak szczególną pozycję osiągnął dzięki wykorzystaniu w przemyśle opakowań.

INURU zaświeci za 10 mln PLN od ARIA

05/06/2020
INURU zaświeci za 10 mln PLN od ARIA
INURU tworzy opakowania, które komunikują aktywnie. Co to oznacza? Opakowania mogą świecić się, zwracać uwagę, ostrzegać, a w przyszłości wyświetlać małe animacje i video – reagują na dotyk, a nawet na… dźwięk.

Nowy termin zgłoszeń do katalogu "Firmy opakowaniowe w Polsce”

05/06/2020
Polska Izba Opakowań przedłużyła termin nadsyłania zgłoszeń do katalogu "Firmy opakowaniowe w Polsce” do 31 sierpnia br.

Targi Packaging Innovations 2020 w nowej odsłonie

04/06/2020
Targi Packaging Innovations 2020 w nowej odsłonie
Tegoroczna edycja Targów Packaging Innovations odbędzie się w dniach 24-25 września 2020 w Centrum EXPO XXI Warszawa. Będzie to jedna z pierwszych imprez targowych w tzw. „nowej rzeczywistości”.

Opakowanie Arctic Blue Gin laureatem nagrody Produkt Roku AIMCAL

28/05/2020
Opakowanie Arctic Blue Gin laureatem nagrody Produkt Roku AIMCAL
Międzynarodowe Stowarzyszenie Metalizatorów, Wykonawców Powłok i Laminacji AIMCAL przyznało firmie Hazen Paper Company nagrodę Produkt Roku 2020 za opakowanie Arctic Blue Gin.

Czy znane od lat pudła z kartonu to także „opakowania przyszłości”?

19/05/2020
pudła kartonowe
W branży opakowań nie ma chyba materiału bardziej ekologicznego niż tektura. Opakowania kartonowe są niezwykle uniwersalne – z czego wynika ich fenomen?

Targi Packaging Innovations we wrześniu

14/05/2020
Targi Packaging Innovations we wrześniu
Z uwagi na obowiązujący na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii Targi Packaging Innovations odbędą się w drugiej połowie września 2020 roku. Dokładną datę podamy najpóźniej do końca maja 2020.

Bezpieczne opakowania na żywność ważniejsze niż kiedykolwiek

11/05/2020
Bezpieczne opakowania na żywność
Koronawirus zmienił styl życia wielu osób, zmuszając ich do przedefiniowania wielu kwestii, wcześniej uważanych za naturalne. W tym kontekście Stora Enso dąży do zapewnienia ochrony konsumentom m.in. poprzez dostarczanie na rynek bezpiecznych materiałów opakowaniowych.

5 zasad projektowania w obiegu zamkniętym wg DS Smith

05/05/2020
5 zasad projektowania w obiegu zamkniętym wg DS Smith
Wprowadzenie zasad zbiega się z wynikami badań, z których wynika, że z powodu wątpliwości związanych z niejasnymi zasadami recyklingu na wysypiska trafia 1,5 mln ton śmieci, które mogłyby zostać ponownie przetworzone.

Ekologiczne opakowanie zestawu piłek golfowych z postaciami Muminków

29/04/2020
opakowanie na piłki golfowe
Atrakcyjny prezent wymaga równie efektownego opakowania. Współpracując z siecią partnerów, zespół projektantów opakowań Metsä Board pomógł opracować atrakcyjne opakowanie luksusowego zestawu upominkowego zawierającego piłki golfowe.

Strony