Artykuły higieniczne

3M pomaga w walce z pandemią COVID-19

04/01/2021
3M pomaga w walce z pandemią COVID-19
3M dołącza do ONZ w jej wysiłkach na rzecz podnoszenia świadomości w zakresie gotowości na wypadek epidemii, wykorzystując informacje oparte na nauce i najlepsze praktyki w zakresie zapobiegania i reagowania na choroby.

Innowacyjny kosz z tektury falistej na zużyte maseczki higieniczne

30/12/2020
kosz na maseczki higieniczne
W czasie pandemii COVID-19 maseczki higieniczne stają się coraz większym problemem, zaśmiecając miejsca publiczne oraz środowisko naturalne. Aby temu przeciwdziałać, wyprodukowano z tektury falistej pojemnik ułatwiający utylizację masek.

Maski chirurgiczne i maski z włókien bambusowych - noszone razem filtrują powietrze w 99,8%

29/11/2020
Maski chirurgiczne i maski z włókien bambusowych - 99,8% ochrony przed koronawirusem Covid-19
Testy laboratoryjne wykazały, że opatentowane przez Körber Tissue maski Myfaceroll, noszone razem z maskami chirurgicznymi, zwiększają skuteczność i czas trwania ochrony

Ceny papieru toaletowego w Polsce. Różnice sięgają nawet 80%

08/10/2020
Ceny papieru toaletowego w Polsce
Z ogólnopolskiej analizy cen detalicznych wynika, że Polacy kupują papier toaletowy najtaniej w dyskontach, a najdrożej – w sieciach cash&carry. Największe rozbieżności cenowe sięgają aż 80% i dotyczą tzw. 6-paków.

Sofidel wspiera w walce z pandemią COVID-19

17/08/2020
Sofidel wspiera w walce z pandemią COVID-19
Grupa producentów artykułów higienicznych z papieru Sofidel Group, znana głównie z marki Regina, wspiera potrzebujących w walce z pandemią koronawirusa COVID-19 w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Nowa maszyna papiernicza do produkcji bibułki od HERGEN w firmie FILAR Fijałkowscy

13/08/2020
Maszyna papiernicza do produkcji bibułki od HERGEN w fimie FILAR Fijałkowscy
Firma FILAR Fijałkowscy z siedzibą w Sadlnie uruchomiła swoją pierwszą maszynę papierniczą do produkcji bibułki. Linię produkcyjną dostarczyła i zainstalowała firma HERGEN z Brazylii z pomocą polskiego dystrybutora - firmy PAPCO.

Toscotec dostarczy linię do produkcji bibułki do WEPA Piechowice

05/08/2020
Toscotec dostarczy linię do produkcji bibułki do WEPA Piechowice
Toscotec dostarczy linię do produkcji bibułki AHEAD 2.2S do fabryki WEPA w Piechowicach. Uruchomienie linii przewidziano na trzeci kwartał 2021 r.

Od papieru toaletowego do masek ochronnych

20/07/2020
maski ochronne
Firma Fabio Perini opatentowała innowacyjną technologię umożliwiająca produkcję do 10 tysięcy biodegradowalnych maseczek na twarz na minutę.

Koronawirus w Polsce i mała wojna o papier toaletowy

17/03/2020
Koronawirus w Polsce, czyli mała wojna o papier toaletowy
W dobie koronawirusa COVID-19 oprócz produktów żywnościowych, szczególnie dużym „powodzeniem” wśród konsumentów cieszą się artykuły higieniczne, a wśród nich papier toaletowy. Czy może go zabraknąć?

Dekoracje z serwetek papierowych - kolorowa ozdoba każdego stołu

03/06/2020
serwetki papierowe
Nie tylko serwetki do restauracji będą prezentować się elegancko, ale również te w naszym domu. Warto spróbować prostych i sprawdzonych sposobów na składanie papierowych serwetek.

Strony