Sun Chemical wprowadza arkuszowe farby offsetowe SunLit ProPace

29/01/2024
Sun Chemical wprowadza arkuszowe farby offsetowe SunLit ProPace
Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu do oferty SunLit ProPace – nowej generacji arkuszowych farb offsetowych, bazujących na olejach roślinnych. Jak zapowiada producent, mają one pomóc drukarniom z całego świata w zwiększeniu wydajności realizowanej przez nie produkcji komercyjnej i opakowaniowej (nie związanej z branżą spożywczą).
 
Wśród korzyści wynikających z wdrożenia SunLite Pro Pace firma wymienia m.in.: wysoką stabilność produkcji, szybkie narządzanie maszyny, niską tendencję do pylenia oraz niski tack. Nowe farby zostały dopasowane do aplikowania na szerokim spektrum podłoży, w tym – jak podkreśla Sun Chemical – na gorszej jakości papierach i kartonach. Można je stosować zarówno w wysokowydajnym druku na maszynach standardowych jak też wyposażonych w system odwracania arkusza. 

Farby SunLit ProPace bazują na rewolucyjnej – jak podkreśla producent – nowej technologii spoiwa farbowego Pace. Jest ona rezultatem szeroko zakrojonych prac badawczo-rozwojowych i poszukiwania nowych materiałów, umożliwiających stworzenie bardziej wszechstronnych i niezawodnych farb graficznych, zapewniających najwyższej jakości druk w szybko zmieniającym się warunkach produkcyjnych, m.in. w kontekście coraz bardziej wymagających papierów i kartonów.

Sun Chemical dodaje, że nowe farby pozwalają na uzyskanie oczekiwanej, najwyższej jakości reprodukcji także na najnowszych, wysokowydajnych maszynach drukujących. Zwarzywszy na wysoką prędkość druku niskie pylenie farby SunLith EcoPace było jednym z kluczowych parametrów, jaki chcieli osiągnąć specjaliści Sun Chemical opracowujący tę farbę. SunLit ProPace jest zgodna z najnowszymi regulacjami i nie zawiera wosków typu PTFE. Z kolei w zawartośćmateriałów bioodnawialnych jest tu wyższa niż w standardowych farbach.
 
Jim Buchanan, Product Director Sheetfed Systems w firmie Sun Chemical, mówi:

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani naszym najnowszym produktem z serii Pace. Zwrotne informacje od naszych partnerów, którzy brali udział w testowych wdrożeniach nowej farby, były niezwykle pozytywne. Postrzegamy ją zatem jako rozwiązanie umożliwiające wprowadzenie zmian w wydajności, zwłaszcza w drukarniach zmagających się z ograniczeniami w tym względzie. Farby są dostosowane z jednej strony do produkcji wysokonakładowej, z drugiej – do realizacji niższych nakładów, w przypadku których wysoka stabilność i szybka reaktywność pozwala na sprawne, wydajne narządzanie i przezbrajanie maszyny. Wierzymy, że SunLit ProPace pomoże wielu naszym klientom w zrealizowaniu ich celów związanych ze zwiększeniem wydajności i przyczyni się do pozytywnych dla nich zmian w coraz bardziej wymagającym otoczeniu produkcyjnym i biznesowym. Co więcej, seria Pace to kolejny przykład zaangażowania Sun Chemical w kwestie środowiskowe. M.in. za jej sprawą redukujemy ślad węglowy, związany z naszymi produktami i procesami, w jakich są one wykorzystywane przez naszych klientów.

Fot.: Sun Chemical
 

Kategoria: