HiFlow Workflow Diagram zgłoszony do konkursu 2020 InterTech Technology Awards

17/09/2020
HiFlow Workflow Diagram zgłoszony do konkursu 2020 InterTech Technology Awards

Firma HiFlow Solutions ogłosiła swój udział w konkursie 2020 InterTech Technology Awards, sponsorowanym przez Printing Industries of America.

Nagrody InterTech Technology honorują rozwój innowacyjnych technologii dla poligrafii i branż pokrewnych, które będą miały znaczący wpływ na przemysł poligraficzny i opakowaniowy. HiFlow Solutions zdecydowało się zgłosić do konkursu swoją innowację, „HiFlow Workflow Diagram” (Diagram Przepływu Pracy HiFlow).

Diagram Przepływu Pracy HiFlow to graficzny widok całego przepływu pracy, od przygotowania do ekspedycji, przez wszystkie procesy produkcyjne. Graficzna prezentacja sprawia, że ​​przepływ pracy jest zrozumiały oraz łatwo dostępny dla handlowców, technologów, planistów produkcji i pracowników hali produkcyjnej, w zakresie wynikającym z ich potrzeb oraz kompetencji. Aby było to możliwe, zespół programistów HiFlow Solutions wprowadził szereg innowacji.

Zaprojektowanie graficznego diagramu przepływu pracy okazało się nie lada wyzwaniem. Większość systemów MIS i ERP dostępnych na rynku jest tworzona przy użyciu tak zwanej struktury drzewa. Diagram Przepływu Pracy HiFlow został natomiast opracowany na podstawie wykresu, nieliniowej struktury danych, która organizuje dane w połączonej sieci. Jest to istotne, ponieważ struktura wykresu jest znacznie bardziej skomplikowana do odzwierciedlenia w oprogramowaniu, bo wymaga relacji „wiele do wielu” między poszczególnymi operacjami technologicznymi, w porównaniu z prostą zależnością „jeden do wielu” w przypadku struktury drzewiastej. Stworzony został intuicyjny interfejs użytkownika (UI), który może wykorzystywać strukturę grafów wewnątrz systemu MIS, co jest niezwykłe. Opracowanie zajęło dużo więcej czasu, jednak struktura zapewniła HiFlow szereg funkcji, które pomagają użytkownikowi szybko i łatwo poruszać się po złożoności przepływu pracy.

Stworzenie Diagramu Przepływu Pracy HiFlow i wdrożenie go do systemu HiFlow zajęło prawie 50-osobowemu zespołowi analityków, technologów, konsultantów oraz programistów 3 lata, z każdą iteracją doskonaląc funkcjonalności i interfejs użytkownika, aż do momentu wypuszczenia technologii na rynek amerykański pod koniec 2019 roku.

Przy budowaniu koncepcji Diagramu Przepływu Pracy HiFlow, twórców inspirowała dokumentacja JDF opracowana przez CIP4. JDF „rozumie” i poprawnie oddaje złożoność procesów technologicznych w produkcji poligraficznej oraz opakowań wykorzystując również strukturę logiczną grafu, ponieważ musi umożliwiać przekazywanie informacji do maszyn i z powrotem, zgodnie z rzeczywistym przebiegiem procesów produkcyjnych. Na tym etapie nie da się nic uprościć ani ominąć, jak to ma miejsce w przypadku typowych systemów MIS / ERP. Najbardziej skomplikowane było opracowanie intuicyjnego interfejsu użytkownika, który umożliwia łatwe korzystanie z Diagramu Przepływu Pracy HiFlow w systemie MIS.

Jedną z innowacji w Diagramie Przepływu Pracy HiFlow jest to, że jego twórcy byli w stanie zmapować rzeczywisty proces produkcyjny z kosztami z kosztami operacji technologicznych w systemie HiFlow. Dzięki temu możliwe było powiązanie kosztów poszczególnych operacji technologicznych z każdym z wielu różnych produktów (np. opakowań lub etykiet) wytwarzanym w ramach jednego zlecenia produkcyjnego pokazując rzeczywiste koszty produkcji każdego z nich. Dzięki temu menedżerowie mogą porównywać koszty produkcji kalkulowane na potrzeby oferty z szacowanymi po zmianach bezpośrednio przed uruchomieniem produkcji oraz rzeczywiste koszty powykonawcze. W ten sposób mogą zidentyfikować problemy oraz zwiększać efektywność produkcji na poziomie każdej operacji produkcyjnej.

Kolejną innowacją w Diagramie Przepływu Pracy HiFlow jest wykorzystanie sztucznej inteligencji. Sztuczna inteligencja może wykryć ewentualne błędy w przepływie pracy opisanym w Diagramie Przepływu Pracy HiFlow przed rozpoczęciem produkcji. W rezultacie można uniknąć wielu bardzo kosztownych problemów produkcyjnych.

W skrócie można powiedzieć, że Diagram Przepływu Pracy HiFlow to innowacyjne rozwiązanie technologiczne umożliwiające odzwierciedlenie procesu produkcyjnego w postaci struktury grafu znanej ze standardu JDF; wykorzystuje sztuczną inteligencję oraz obszerną bazę wiedzy technologicznej znajdującą się w systemie HiFlow, aby uzyskać maksymalną efektywność produkcji opakowań.

Kroki w procesie tworzenia Diagramu Przepływu Pracy HiFlow:

Krok pierwszy: Kosztorysant przy pomocy intuicyjnego kreatora wprowadza jedynie niezbędne informacje potrzebne do skalkulowania kosztów produkcji konkretnego produktu (np. opakowania lub etykiety). Koszty są wyliczane przez system automatycznie na podstawie zdefiniowanych w systemie wzorców, marszrut oraz parametrów technologicznych. Klikając przycisk technologii, kosztorysant może zobaczyć cały ciąg technologiczny zaproponowany przez system i dokonać w nim niezbędnych zmian lub dodać dodatkowe informacje. Spowoduje to utworzenie diagramu przepływu pracy opisującego cały proces realizacji zlecenia produkcyjnego.

Krok drugi: System automatycznie prezentuje cały ciąg technologiczny w postaci graficznej Diagramu Przepływu Pracy HiFlow. Przedstawia on każdy krok w przepływie pracy. Każdy krok jest widoczny, wykonywany w logicznej kolejności na podstawie poprzedniego kroku; tj. np. wydruki próbne (proofy) muszą zostać zaakceptowane zanim płyty są wykonane - diagram przepływu pracy pokazuje kolejne kroki. Wszystkie informacje są widoczne w formie graficznej, za jednym kliknięciem użytkownik może zobaczyć wszystkie zasoby, tj.: maszyny, narzędzia i materiały, konieczne do realizacji każdej z operacji produkcyjnych.

Krok trzeci: Planista produkcji dostosowuje diagram na podstawie zamówienia. Wszystkie dokumenty mogą być dostępne na ekranie Diagramu Przepływu Pracy HiFlow; każdy dokument można przeciągnąć i upuścić na diagramie przepływu pracy. Gdy planista wprowadza zmiany, Diagram Przepływu Pracy HiFlow automatycznie aktualizuje koszt produkcji.

Krok czwarty: Po zatwierdzeniu diagramu przepływu pracy przez planistę jest on wstawiany do harmonogramu. Diagram Przepływu Pracy HiFlow automatycznie planuje całe zlecenie według najbardziej efektywnego czasu, ale pozwala planistom na zmiany w postaci „przeciągnij i upuść”, jeśli chcą zmienić automatyczne planowanie.

Wydajność i zwrot z inwestycji w technologię (ROI)

Producenci opakowań i drukarnie chcą automatyzacji, ale często muszą połączyć ze sobą szereg programów w swoim systemie oprogramowania przepływu pracy, co zwiększa złożoność.

Kosztorysanci, technolodzy, planiści i operatorzy muszą czasami otwierać wiele okien wielu aplikacji, aby uzyskać dostęp do informacji o pracy. Może to skutkować powolnym, nieefektywnym wpływem zamówień i kalkulacji, ofertami, które nie przechodzą łatwo od kosztorysu do zlecenia, długimi czasami narządów, trudnościami z dostępem do dokumentów zlecenia, błędami produkcyjnymi itp.

Gdy istnieje wiele etapów i złożonych integracji, przez które trzeba przejść, gdy praca przebiega od kalkulacji, poprzez produkcję i uszlachetnianie, marnowany jest czas. To kosztuje więcej godzin, a zwiększona liczba kroków może prowadzić do błędów. Na hali produkcyjnej, jeśli pracownicy muszą zbierać dane z różnych źródeł i wprowadzać je do systemu z różnych aplikacji, to także prowadzi do strat czasu i stanowi pole do popełniania błędów. A jeśli jest przestój, to często nie ma jasnego sposobu, aby dowiedzieć się, co się stało, gdzie i dlaczego. W końcu prowadzi to do szalonego wyścigu z czasem.

Dzięki nowoczesnej technologii zastosowanej w Diagramie Przepływu Pracy HiFlow, gdy tylko dane ze zlecenia zostaną wprowadzone przez dział sprzedaży i kalkulacji, system tworzy wizualną reprezentację zlecenia. Wszystko jest dostępne na jednym ekranie. W tym momencie cała praca, od przygotowania przez całą produkcję, jest dostępna dla użytkowników stosownie do ich uprawnień opartych na rolach. Jest on widoczna na jednym ekranie, czy to na małych urządzeniach ręcznych, czy na dużych monitorach.

Czas od kalkulacji do produkcji jest skrócony, ponieważ system konfiguruje Diagram Przepływu Pracy HiFlow na podstawie danych wprowadzonych w momencie wyceny.

Ilości braków przy ponownej produkcji, wykonaniu wykrojników itp. są ogólnie zmniejszone średnio o 5-7%, zwiększając szansę na osiągnięcie idealnego wskaźnika braków na poziomie 1,5%. Gdy przepływ pracy jest widoczny w czasie rzeczywistym, liczba braków i poprawek jest łatwa do zidentyfikowania.

Skraca się również czas szkolenia użytkowników. Interfejs graficzny jest logiczny i intuicyjny. Wszystkim pracownikom, którzy potrzebują dostępu do informacji o przepływie pracy wystarczy krótkie szkolenie.

Interfejs graficzny, taki jak Diagram Przepływu Pracy HiFlow, rozwiązuje dwa problemy: wiele danych wejściowych w zleceniu nie jest już koniecznych i każdy upoważniony pracownik ma dostęp do całego przepływu pracy w jednym, łatwo dostępnym i zrozumiałym diagramie zastosowanym w systemie HiFlow. Szybki, łatwy dostęp i dane w czasie rzeczywistym są dostępne za pośrednictwem Diagramu Przepływu Pracy HiFlow.

Kategoria: