Nowy papier powlekany Algro Vitess

14/05/2014
fabryka Sappi Fine Europe

Firma Sappi Fine Paper Europe wprowadza na rynek papier Algro Vitess, który znajdzie zastosowanie przy produkcji opakowań giętkich. Algro Vitess to jednostronnie powlekany papier, który charakteryzuje wyjątkowo wysoka jasność i jednorodność parametrów.

W ubiegłym roku firma Sappi zainwestowała ponad 60 mln euro w modernizację maszyny papierniczej PM2 w niemieckim Alfeld. Inwestycja ta umożliwiła firmie poszerzyć zakres produkcji papierów specjalnych, do których dołączył właśnie papier Algro Vitess służący do produkcji opakowań giętkich.

Papier Algro Vitess jest przeznaczony do drukowania opakowań zarówno w technice druku fleksograficznego jak i wklęsłego. Dalsze przetwarzanie papieru Algro Vitess  przez przetwórców, w tym zadrukowanie i laminowanie, jest bardzo wydajne. Papier Algro Vitess pozwala też zoptymalizować proces pakowania u producentów markowych towarów. Jego stałe właściwości eksploatacyjne umożliwiają szybsze przetwarzanie przy zachowaniu wysokiej jakości, co jest niezwykle istotne w całym łańcuchu dostaw opakowań, szczególnie uznanych marek.

Jednorodna powierzchnia papieru Algro Vitess zapewnia wyjątkową jakość druku. Jego jasność umożliwia doskonałą prezencję produkowanych opakowań na półce sklepowej. Z kolei wewnętrzna strona papieru  Algro Vitess posiada bardzo dobre właściwości zarówno do nanoszenia kleju jak i wytłaczania.

Papier Algro Vitess jest dostępny w gramaturach w zakresie od 50 do 120 g/m2. Znajdzie zastosowanie przy produkcji opakowań do suchych produktów żywnościowych, wyrobów cukierniczych, herbaty, kawy oraz produktów farmaceutycznych.

Kategoria: