Ad Smit obejmie stanowisko Executive Vice President działu Packaging Solutions w Stora Enso

26/10/2023
Ad Smit obejmie stanowisko Executive Vice President działu Packaging Solutions w Stora Enso
Z dniem 1 grudnia br. Ad Smit obejmie stanowisko Executive Vice President w dziale Packaging Solutions firmy Stora Enso. Dołączy również do grona osób tworzących Group Leadership Team
 
Ad Smit od stycznia br. kierował jednostką Business Unit Western Europe funkcjonującą w ramach działu Packaging Solutions. Posiada on ponad 30-letnie doświadczenie w branży opakowaniowej. Od 2012 roku pełnił funkcję CEO firmy De Jong Packaging Group, przejętej przez Stora Enso w styczniu 2023 r. Przedtem piastował szereg stanowisk na szczeblu menedżerskim i zarządczym w Smurfit Kappa, kierując działaniami i jednostkami opakowaniowymi tej firmy przez ponad 20 lat.

- Jest mi niezmiernie miło powitać Ada Smita w gronie członków Leadership Team. Posiada on niezwykle bogate doświadczenie zawodowe i pełną sukcesów ścieżkę kariery w branży opakowaniowej. Ma wszelkie predyspozycje, by z powodzeniem kierować działem Packaging Solutions, optymalizując proces integracji i synergię płynącą z przejęcia De Jong Paclaging Group – mówi Hans Sohlström.
 
David Ekberg, dotychczas pełniący funkcję Executive Vice President działu Packaging Solutions, żegna się ze swoim stanowiskiem 30 listopada br. i będzie realizował swoje plany zawodowe poza Stora Enso.

- W imieniu całej grupy i zespołu Group Leadership Team, serdecznie dziękuję Davidowi Ekbergowi za jego zaangażowanie w działania zarządcze i osiągnięcia zrealizowane na przestrzeni ostatnich lat. W tym czasie Stora Enso odnotowała znaczące wzrosty, a wchodzący w jej skład dział Packaging Solutions bardzo mocno się wzmocnił. Życzymy mu wielu sukcesów w kontekście czekających go, nowych wyzwań zawodowych – dodaje Hans Sohlström.

Fot.: Stora Enso

Kategoria: