Piotr Lis Szefem EER Paper & Print 3M Industrial Specialties Division

24/01/2024
Piotr Lis Szefem EER Paper & Print 3M Industrial Specialties Division
Piotr Lis będący odpowiedzialnym za Paper & Print Market w 3M Poland objął dowodzenie rynkiem poligraficzno – papierniczym na terenie Europy Środkowej i Wschodniej.

1 stycznia 2024 roku w strukturach 3M została zawiązana nowa dywizja „Industrial Specialties Division”. Do biznesów specialistycznych 3M trafił rynek Paper & Print. Zmiany systemowe jak i utworzenie nowego działu mają na celu wzmocnienie udziału i struktur rynkowych 3M Paper & Print oraz są odpowiedzią na potrzeby klientów i partnerów. 3M wzmacnia struktury ludźmi, którzy mają najlepsze doświadczenie i ich działania generują „świeżość” na rynku poligraficznym.

Piotr Lis jest poligrafem z wykształcenia i tradycji rodzinnych. Jak sam twierdzi, z poligrafią związany jest od momentu narodzin i „zakochał się w niej” wraz z mlekiem matki. Jest absolwentem Technikum Poligraficznego w Warszawie, studiował Poligrafię w Instytucie Poligrafii Politechniki Warszawskiej – obecnie Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako operator maszyn drukujących, szef produkcji poligraficznej, doradca techniczny. Od 1997 roku związany z firmami handlowymi:
  • PN Papier/Papyrus – koncern STORA,
  • systemy poligraficzne dla technologii offsetowej i fleksograficznej Eurintrade Sp. z o.o.,
  • szef sprzedaży działu press i postpress Heidelberg Polska,
  • systemy kontroli wizualnej EyeC Polska,
  • Od 2014 roku odpowiedzialny za dział Paper&Print w 3M Poland.
- Moja rodzina fleksograficzna, poligraficzna i papiernicza po prostu sie powiększyła. Jest mi niezmiernie miło, że zaproponowało mi objęcie stanowiska szefa ERR 3M Paper & Print i traktuję to jako kolejny etap mojego i 3M rozwoju - mówi Piotr Lis.
 
Piotr Lis wraz z Jackiem Galińskim jest twórcą Warsztatów Flekso FLESKO JAKIE JEST KAŻDY WIDZI, które urosły do największego technicznego a niekomercyjnego spotkania producentów opakowań i etykiet drukowanych w technologii fleksograficznej. Jest współautorem „ŚNIADANIA FLEKSOGRAFA DOPRAWIONEGO PRZEZ 3M”, które ukazuje sie zarówno jako podcast na platformach, jak i wideo oraz live w czasie spotkań technologicznych.