Bardziej zrównoważone opakowania żywności dzięki lakierom barierowym iray

08/09/2022
Bardziej zrównoważone opakowania żywności dzięki lakierom barierowym iray

Wraz z rozwojem rynku fleksografii UV rosną wymagania stawiane drukarniom i producentom farb drukowych. Istnieje coraz większe zapotrzebowanie na farby fleksograficzne UV do opakowań na artykuły spożywcze, a także etykiet. Aby sprostać tym wymaganiom, hubergroup Print Solutions rozszerza swoje portfolio produktów w zakresie fleksografii UV. W trakcie ponownego wprowadzenia na rynek pod marką iray, międzynarodowy specjalista w dziedzinie farb drukarskich nie tylko jeszcze bardziej poprawił wydajność swoich produktów, ale także dodał do swojej oferty primer, kleje oraz farby drukarskie i lakiery o niskiej migracji do opakowań na żywność.

Kompletny system do druku fleksograficznego UV

- Podczas rewizji naszego portfolio UV flexo skupiliśmy się na pytaniu, jak możemy uprościć pracę drukarzy - mówi Alexander Blasek, Global Project Manager UV Flexo w hubergroup. - Nasza odpowiedź: oferujemy wszystkie produkty niezbędne do druku UV flexo z jednego źródła. Dlatego nasze portfolio z farbami drukarskimi, lakierami, klejami i primer ustawiliśmy bardzo szeroko i zadbaliśmy o to, aby produkty doskonale ze sobą współgrały. Lokalni pracownicy serwisu hubergroup na całym świecie są do dyspozycji naszych partnerów biznesowych, aby zapewnić sprawne wdrożenie nowego systemu fleksograficznego UV i są zawsze dostępni do wsparcia na miejscu po jego zakończeniu.

Produkty iray obejmują szeroki zakres zastosowań i charakteryzują się wysoką odpornością na zarysowania, wysokim stopniem adhezji, niskimi wartościami migracji orazproduktami o wysokim stopniu zapigmentowienia. Ponadto są one przeznaczone do aplikacji na maszynach szybkobieżnych. Nowa gama komponentów takich jak farby oraz lakiery została stworzona specjalnie z myślą o segmencie opakowań na artykuły spożywcze. Dzięki intensywnym badaniom i starannie dobranym surowcom spełniają one wysokie wytyczne hubergroup w zakresie MGA (low migration and low odour), które od wielu lat są wyznacznikiem bezpieczeństwa wytwarzania opakowań na żywność.

Deinking na folii i papierze

- Zrównoważony rozwój od dawna jest wymogiem drukarni i właścicieli marek - wyjaśnia Alexander Blasek. - Z pomocą licznych testów laboratoryjnych zapewniliśmy zatem, że nasze farby drukarskie i lakiery być poddane procesowi deinkingu zarówno na folii jak i papierze. Dodatkowo wydział PMV Uniwersytetu Technicznego w Darmstadt zaświadczył, że produkty mogą być bardzo dobrze odbarwione na papierze przy użyciu metody INGEDE Method 11. Alexander Blasek dodaje: - W hubergroup podchodzimy do kwestii zrównoważonego rozwoju w sposób holistyczny i chcemy napędzać gospodarkę cyrkulacyjną. Dlatego też stale pracujemy nad dalszą poprawą bilansu ekologicznego naszych produktów i cieszymy się na współpracę z klientami i organizacjami, które chcą razem z nami kształtować zrównoważoną przyszłość.

Kategoria: