DS Smith wyłącznym dostawcą opakowań z tektury falistej dla Mondelez International na rynki europejskie

22/02/2024
DS Smith wyłącznym dostawcą opakowań z tektury falistej dla Mondelez International na rynki europejskie
DS Smith, globalny dostawca zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych, ogłasza podpisanie drugiej z rzędu pięcioletniej umowy i staje się wyłącznym dostawcą opakowań z tektury falistej w Europie dla Mondelēz International. Jest to jedna z największych na świecie firm produkujących przekąski, posiadająca w swoim portfolio kultowe globalne i lokalne marki. Należą do nich m.in. Oreo, LU, TUC i ciastka Belvita, pieczone przekąski 7Days, czekolada Cadbury Dairy Milk, Milka, Cote d'Or i Toblerone, a także serek Philadelphia.

Umowa stanowi o wyłącznym partnerstwie firm przy jednoczesnym rozszerzeniu zakresu obecnych usług o nowe projekty. Współpraca DS Smith i Mondelēz opiera się na ugruntowanych relacjach, które międzynarodowy lider w branży przekąsek i wiodący dostawca opakowań, papieru i usług recyklingowych utrzymują od dziesięciu lat.

Wartość współpracy i możliwość dalszego współtworzenia praktyki jest wysoko ceniona zarówno przez Mondelēz jak i DS Smith, ponieważ umożliwi ona obu firmom dalsze rozwijanie programów badawczo-rozwojowych i dostarczanie zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów.

Obie firmy koncentrują się na podejściu, które pozwala skupić się na jakości, produktywności oraz wydajności łańcucha dostaw. DS Smith i Mondelēz ściśle współpracują, aby zmniejszyć zużycie jednorazowych tworzyw sztucznych i wspólnie osiągnąć cel zerowej emisji netto do 2050 roku. W ciągu najbliższych pięciu lat firmy będą realizować działania z zakresu tworzenia najbardziej zrównoważonych i ekonomicznie opłacalnych rozwiązań opakowaniowych. Obejmie to redukcję materiałów i zwiększenie możliwości recyklingu w kluczowych liniach produktów.

Niezbędnym narzędziem w tworzeniu innowacji opakowaniowych będą wskaźniki Projektowania w Obiegu Zamkniętym (Circular Design Metrics), opracowane przez DS Smith we współpracy z Fundacją Ellen MacArthur. Dzięki temu każde nowe rozwiązanie zostanie przeanalizowane pod kątem kluczowych wartości dla zrównoważonego rozwoju, z myślą o ograniczeniu ilości odpadów i zanieczyszczeń, dłuższym użytkowaniu produktów i materiałów oraz regeneracji systemów naturalnych.

DS Smith opracował swoje unikalne narzędzie Circular Design Metrics (CDM) po wprowadzeniu zasad Circular Design Principles, aby pomóc innym firmom w przejściu na gospodarkę o obiegu zamkniętym. To pionierskie narzędzie jest pierwszym w branży i pozwala ocenić mocne i słabe strony projektu opakowania w zakresie zrównoważonego rozwoju.
 
- Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z naszym ogromnie cenionym klientem - Mondelēz International. To wieloletnie partnerstwo jest świadectwem siły naszej wspólnej wizji. Jesteśmy skoncentrowani na kreowaniu opakowań dla zmieniającego się świata i tworzeniu innowacji opakowaniowych we wszystkich obszarach działalności naszych klientów. Jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy do tej pory w ciągu ostatnich dziesięciu lat i z niecierpliwością wyczekujemy dalszej współpracy w następnych dekadach - mówi Stefano Rossi, CEO Packaging Division, DS Smith.

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani naszym kolejnym przedsięwzięciem z DS Smith i wdzięczni za kontynuowanie naszej wspólnej podróży, którą trwa już dekadę. Wzajemne zaufanie, które zbudowaliśmy, a także przejrzystość i zaangażowanie obu zespołów są fundamentem naszego sukcesu. Ostatecznie chodzi o wspaniałych ludzi w obu firmach, którzy podzielają te same wartości, pasję i zaangażowanie. Jestem przekonany, że przed nami kolejne pięć lat sukcesów, rozwoju i osiągnięć, które upłyną pod znakiem odkrywania nowych możliwości - dodaje Cyril Goyet, VP Procurement Europe, Mondelēz International.