Ekologiczne opakowania Grow&Go chronią świeże warzywa i owoce

24/06/2022
Ekologiczne opakowania Grow&Go chronią świeże warzywa i owoce
Firma Mondi stworzyła gamę rozwiązań opakowaniowych do ochrony i transportu świeżych produktów z gospodarstwa rolnego na półkę sklepową i do domu w sposób bezpieczny, wydajny i wygodny. Grow&Go oddaje ducha nowego portfolio produktów Mondi Corrugated Solutions dla branży świeżych owoców i warzyw. Nowa seria produktów obejmuje zarówno opakowania do transportu jak i lekkie kartoniki na owoce i warzywa do ekspozycji na półkach sklepowych.
 
- Na horyzoncie widać znaczny wzrost popytu na opakowania na małe porcje produktów. Oferują one konsumentowi końcowemu wiele korzyści, takich jak możliwość wzięcia produktu bezpośrednio z półki w opakowaniu, bez konieczności dotykania świeżych produktów. Sprawiają również, że zakupy są wygodniejsze - nie ma już kłopotów z wagą czy saszetkami - i chronią delikatne produkty, takie jak pomidory, na czas podróży do domu - mówi Jan Blankiewicz, Product Innovation Manager, Mondi Corrugated Solutions.
 
Nagrodzony nagrodą World Star pojemnik CoralTray, zapewniający bezproblemową obsługę, ochronę, wentylację i widoczność nawet kilogramowych produktów, jest jednym z kilku rozwiązań Grow&Go spełniających tę potrzebę.
 
kartonik coral tray
 
Gama produktów Grow&Go oferuje istotne korzyści logistyczne, począwszy od dostawy, dzięki oszczędności miejsca, jaką zapewniają płaskie opakowania tekturowe na paletach. Po zmontowaniu i napełnieniu wszystkie warianty opakowań doskonale nadają się do układania w stosy i są wystarczająco wytrzymałe, aby zapobiec uszkodzeniom i stratom. Po dotarciu do miejsca przeznaczenia można je łatwo sprasować lub złożyć w celu wyrzucenia do pojemnika na surowce wtórne. Recykling papieru w Europie to historia sukcesu - 83% opakowań z papieru i tektury jest poddawanych recyklingowi. Cała oferta Grow&Go jest zgodna z normami dotyczącymi kontaktu z żywnością i w całości wykonana z papieru. Niedawno przeprowadzone badanie oceny cyklu życia wykazało, że nadające się do recyklingu pudełka z tektury falistej mają mniejszy wpływ na środowisko niż plastikowe skrzynki wielokrotnego użytku w 10 z 15 kategorii wpływu na cykl życia, w tym na zmiany klimatyczne i wykorzystanie zasobów.
 
- Najnowsze trendy, a także przepisy prawne spowodowały odejście od plastikowych opakowań na świeże produkty. Dla klientów bardziej atrakcyjne jest również otrzymywanie produktów w zrównoważonych, w pełni nadających się do recyklingu opakowaniach, wykonanych wyłącznie z papieru, skrobi i kleju. Wysokiej jakości tektura falista stosowana do produkcji opakowań Grow&Go, często wzbogacona o zrównoważoną technologię wodoodporną i pochłaniającą wodę, stanowi w wielu przypadkach atrakcyjną alternatywę dla rozwiązań powlekanych PE - mówi Tarik Aniba, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Mondi Corrugated Solutions.