Epson zaprezentuje portfolio drukarek do etykiet na targach Packaging Innovations

04/09/2023
Epson zaprezentuje portfolio drukarek do etykiet na targach Packaging Innovations

W  dniach 20 i 21 września 2023 r. w Expo Kraków odbędzie się piętnasta edycja targów Packaging Innovations – jednego z najważniejszych spotkań producentów i klientów z branży opakowań, retail i reklamy. Po raz kolejny uczestniczyć w nich będzie firma Epson. Na stoisku firmy (nr P87) zaprezentowana zostanie w całości rodzina drukarek atramentowych do etykiet ColorWorks. Zobaczymy tam modele ColorWorks C3500, C4000, C6000, C6500, C7500.

To co je łączy, to wykorzystanie we wszystkich wymienionych urządzeniach technologii cyfrowego druku atramentowego. Pozwala ona na szybki druk krótkich serii (a nawet pojedynczych sztuk) oznakowań i etykiet z pominięciem kosztu przygotowania do druku, jaki jest związany z tradycyjnymi procesami druku. Dodatkowo zastosowane tam rozwiązanie drukowania bez użycia ciepła (Heat-Free) zapewnia oszczędności związane ze zmniejszeniem zużycia energii elektrycznej, a także zmniejsza awaryjność sprzętu.

Podczas targów uczestnicy będą mieli okazję otrzymać indywidualne porady od specjalistów z Epsona dotyczące najlepszego wyboru produktów zgodnie z ich konkretnymi wymaganiami.

Topowy model ColorWorks C7500 oferuje doskonałą niezawodność i trwałość, dzięki zastosowaniu głowicy drukującej PrecisionCore.  Wysoka prędkość i jakość druku to kolejne atuty tej drukarki. Osiąga ona prędkość drukowania do 300 mm/s przy imponującej rozdzielczości obrazu 600 x 1200 dpi. Dodatkowo C7500 została zaprojektowana z myślą o minimalizacji potrzeb konserwacyjnych i czasu przestoju. Dzięki technologii NVT, urządzenie jest zdolne do samodzielnego monitoringu dysz głowicy i automatycznego usuwania ewentualnych problemów, co przekłada się na krótsze przestoje i niższe koszty eksploatacji. Obsługa języka programowania ESC/Label sprawia, że urządzenie można zintegrować z niemal każdym systemem operacyjnym, oferując tym samym dużą elastyczność i wszechstronność zastosowań.

Z kolei Epson ColorWorks CW-C6500Ae to 8-calowa drukarka etykiet z wbudowaną gilotyną, przeznaczona druku etykiet w średnich i  małych przedsiębiorstwach. Została skonstruowana z myślą o maksymalnym uproszczeniu obsługi – wszystkie czynności operacyjne można wykonać od przodu. Może drukować kolorowe etykiety na nośnikach o szerokości od 25,4 do 112 mm. Epson CW C6000Pe to model podobny, o szerokości zadruku 4”, ale w odróżnieniu od poprzedniego wyposażony w automatyczny odklejak zwiększający szybkość i ergonomię pracy, zarówno na liniach produkcyjnych,  jak i w mniejszych przedsiębiorstwach.

- Targi Packaging Innovations stanowią doskonałą miejsce, gdzie możemy naszym obecnym i potencjalnym klientom pokazać w praktyce kluczowe zalety, jaką oferuje technologia atramentowa w naszej serii drukarek ColorWorks. Najważniejsze jest tu całkowite uniezależnienie od zewnętrznych drukarni przy szybkim tworzeniu unikalnych, wysokiej jakości etykiet bezpośrednio w siedzibie firmy. W dzisiejszych czasach dodatkowymi atutami jest bogactwo naszego portfolio pozwalające dobrać model adekwatny do skali firmy i jej zapotrzebowania oraz oszczędności - mówi Grzegorz Moch, Business Solution Account Manager w Epson.

Kategoria: