Grupa VPK i Zetacarton łączą siły

19/10/2023
Grupa VPK i Zetacarton łączą siły

Grupa VPK zawarła umowę nabycia większości udziałów w Zetacarton, włoskiej firmie produkującej tekturę falistą z siedzibą w pobliżu Como. Tym samym Grupa VPK po raz pierwszy zostawia swój ślad we Włoszech.

Zetacarton, włoska firma prowadzona przez rodzinę Zanfrini, jest wiodącym producentem opakowań z tektury falistej, w tym produktów specjalnych produktów, takich jak Fanfold i opakowania typu big-box. 
 

Rozszerzenie zasięgu geograficznego opakowań fit2size

 
Zetacarton uzupełnia ofertę Grupy VPK w zakresie opakowań fit2size®, oferując Fanfold z nadrukiem - technologię, która umożliwia produkcję opakowań dostosowanych do indywidualnych potrzeb, eliminując puste przestrzenie i zmniejszając koszty logistyczne. To jeszcze bardziej rozszerza zasięg geograficzny grupy dla Fanfold i umożliwia jej obsługę centrów dystrybucji e-commerce w całej Europie. Nabycie większościowego udziału w Zetacarton podkreśla ambicje VPK i wiarę w przyszłość rozwiązań Fanfold.
 
Zetacarton niedawno zainwestował w nową cyfrową drukarkę jednoprzebiegową, jeszcze bardziej rozszerzając swoją ofertę produktów. Szybka jednostka drukująca pracuje z atramentami pigmentowymi na bazie wody. Ta wysokiej klasy maszyna drukarska umożliwia szybkie przełączanie między krótkimi zadaniami drukowania i zapewnia doskonałą dokładność druku. Maszyna stanowi centralny element wysokowydajnego druku cyfrowego.

Ciągły zrównoważony rozwój

 
W 2022 r. firma Zetacarton wyprodukowała 106 mln m² tektury w swoim nowoczesnym zakładzie, zatrudniając 110 osób i generując w tym samym roku 75 mln euro przychodów. 
 
Podobnie jak Grupa VPK, firma jest oparta na solidnych fundamentach. Dzięki zorientowaniu na klienta, wieloletniemu doświadczeniu i elastyczności jest w stanie szybko reagować na dynamikę rynku i potrzeby klientów. Serena i Giuseppe Zanfrini będą nadal kierować firmą, tak jak robili to z powodzeniem w ostatnich latach.
 
Przejęcie jest zgodne z długoterminową wizją i strategią Grupy VPK, która koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i dalszym rozszerzaniu pionowo zintegrowanego modelu biznesowego o wartości dodanej w całej Europie.