Innowacyjne technologie Durst na targach Labelexpo

28/08/2023
Innowacyjne technologie Durst na targach Labelexpo

W dniach 11-14 września 2023 r. w Brukseli odbędą się targi Labelexpo, na których Grupa Durst, dostawca technologii druku cyfrowego i produkcji, zaprezentuje Durst Hawk Eye - zaawansowane rozwiązanie oparte na wizji komputerowej i sztucznej inteligencji, które ma na celu poprawę jakości druku, automatyzację procesów i redukcję odpadów.

Durst Hawk Eye to system kontroli jakości, który skanuje każdy wydrukowany arkusz i porównuje go z wzorcem. W przypadku wykrycia jakichkolwiek błędów lub niedoskonałości, system automatycznie koryguje je lub informuje operatora o konieczności interwencji. Dzięki temu rozwiązaniu można znacznie skrócić czas konfiguracji, zmniejszyć ilość odpadów i zwiększyć wydajność drukowania. Ponadto system pozwala na monitorowanie zużycia atramentu i kosztów produkcji, co przekłada się na niższy całkowity koszt posiadania (TCO) dla drukarek platformy RSC.

- Durst Hawk Eye to przełom w branży druku cyfrowego - mówi Martin Leitner, Product Manager w Durst Group. - Ta technologia znacznie zwiększy produktywność i wydajność, ale co ważniejsze, zmniejszy ilość odpadów i ślad węglowy naszych klientów. Cieszymy się, że możemy wprowadzić to innowacyjne rozwiązanie na rynek i zapewnić ekskluzywne informacje podczas targów Labelexpo. Nasz zespół ekspertów będzie pod ręką, aby zapewnić spersonalizowane demonstracje, odpowiedzieć na pytania i omówić, w jaki sposób nasze rozwiązania mogą zrewolucjonizować operacje drukowania klientów.

Na targach Labelexpo Grupa Durst zaprezentuje również swoją flagową prasę Tau 510 RSCi, która została ulepszona o nowe funkcje automatyzacji. Prasa jest w stanie drukować z prędkością do 100 m/min przy rozdzielczości 1200 x 1200 dpi i obsługuje szerokość materiału do 510 mm. Prasa na stoisku będzie wyposażona w opcję podwójnej bieli, która umożliwia drukowanie białym atramentem o wysokiej nieprzezroczystości z prędkością 80 m/min. Dodatkowo, Grupa Durst zaprezentuje swoje najnowsze oprogramowanie, narzędzia do automatyzacji przepływu pracy i nowe zestawy farb Tau RSC.

Grupa Durst rozszerza swoje portfolio farb Tau RSC o nowy zestaw farb Tau RSC LED. Nowy zestaw atramentów, dostępny w kolorach CMYK, opcjonalnie pomarańczowym, fioletowym, zielonym i białym, ponownie zwiększa atrakcyjność portfolio pras Tau RSC. Dzięki znacznemu zmniejszeniu zużycia energii podczas pracy i wyeliminowaniu częstych wymian żarówek UV i reflektorów, ogólny całkowity koszt posiadania pras Tau RSC staje się jeszcze bardziej atrakcyjny. Nowy atrament Tau RSC LED łączy w sobie doskonałą jakość druku i wydajność istniejącego atramentu Tau RSC UV z planem Durst Group w kierunku bardziej zrównoważonego przemysłu poligraficznego. Zapewnia mniejsze zużycie energii oraz redukcję kosztów materiałów eksploatacyjnych i czasu konserwacji, co przekłada się na korzyści ekonomiczne dla klientów i zmniejszenie śladu ekologicznego. Żywe atramenty tworzą ogromną przestrzeń kolorów, umożliwiając precyzyjne odwzorowanie ważnych kolorów marki.

Grupa Durst zaprasza wszystkich odwiedzających targi Labelexpo do zapoznania się z jej bogatym portfolio rozwiązań dla branży etykietowej i opakowaniowej. Na stoisku będzie można zobaczyć wiele przykładów aplikacji druku cyfrowego, takich jak etykiety samoprzylepne, etykiety termiczne, etykiety bezklejowe, etykiety foliowe, etykiety bezpieczeństwa, etykiety metalizowane i wiele innych.