Konferencja Środowiskowa Interzero 2024 „Filary cyrkularności” – dołącz do wyjątkowego wydarzenia dla branży ochrony środowiska!

12/03/2024
Konferencja Środowiskowa Interzero 2024 „Filary cyrkularności” – dołącz do wyjątkowego wydarzenia dla branży ochrony środowiska!

Nowe horyzonty zrównoważonego rozwoju

W tegorocznej XI edycji Konferencji Środowiskowej Interzero, która odbędzie się w dniach 18-20 września 2024, uczestnicy staną przed szansą do pozyskania cennej i aktualnej wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Wystąpią nie tylko renomowani eksperci branżowi, ale także prelegenci, których innowacyjne podejście do problematyki środowiskowej kształtuje nowe standardy działań biznesowych. Dzięki prezentacji najnowszych rozwiązań uczestnicy będą mieli szansę poznać praktyczne metody wdrażania pozytywnych zmian w swoich firmach.

Uczestnikami Konferencji Środowiskowej Interzero będą eksperci, przedstawiciele branży, entuzjaści ekologii i innowatorzy, których łączy wspólna troska o przyszłość naszej planety. Wydarzenie to platforma spotkań, pełna inspirujących prelekcji, studiów przypadków, wspólnej dyskusji i debat nad nadchodzącymi zmianami prawnymi. Podczas wydarzenia porozmawiamy m.in. o:

 • bieżących zmianach prawnych i losach branży gospodarki odpadami,
 • systemie recyklingu i zbiórce opakowań w Polsce,
 • systemie kaucyjnym,
 • dyrektywie SUP,
 • rozszerzonej odpowiedzialności producenta,
 • nowym rozporządzeniu bateryjnym,
 • optymalizacji odpowiednich wskaźników środowiskowych w celu bardziej zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa,
 • strategiach cyrkularności w kontekście wymagań dyrektywy CSRD,  
 • ograniczaniu ilości odpadów,
 • usługach wspierających cyrkularność przedsiębiorstw,
 • gospodarce o obiegu zamkniętym w branży tekstylnej,
 • a także o kampaniach marketingowych wspierających zrównoważony rozwój.

konferencja środowiskowa 2024

Wśród mówców nie zabraknie ekspertów z branży retail, przedstawicieli organizacji biznesowych i firm doradczych. Oprócz wykładów merytorycznych, uczestnicy wydarzenia będą mogli zagłębić się w dyskusję, zadawać pytania, wymienić swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami z osobami obecnymi na konferencji. Na terenie wydarzenia zostaną przedstawione gotowe do przetestowania urządzenia wspierające zrównoważony rozwój firm dystrybuowane przez Interzero. Nie zabraknie też innych atrakcji w nurcie zero waste i ESG, z których będzie można skorzystać w trakcie lub po części merytorycznej.

Wiedza, innowacje, ale też oszczędności

Warto podkreślić, że uczestnictwo w Konferencji Środowiskowej Interzero stanowi szansę na zdobycie cennych informacji oraz stanowi bodziec do podejmowania zrównoważonych decyzji w ramach prowadzonej działalności biznesowej. W obliczu dynamicznych wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem udział w tym wydarzeniu to krok w kierunku przyszłościowego biznesu, gotowego na nowe standardy i innowacyjne rozwiązania.

W dzisiejszym dynamicznym i coraz bardziej świadomym społeczeństwie, firmy coraz częściej zdają sobie sprawę z konieczności wdrażania strategii ESG. Jest to nie tylko kwestia odpowiedzialności społecznej, ale także szansa na budowanie trwałych relacji z interesariuszami oraz osiąganie długoterminowego sukcesu na rynku.

Poprzednia edycja przyciągnęła przedstawicieli wielu firm, które realnie myślą o zmianach, chcą się do nich przygotować i wdrażać sprawdzone rozwiązania.

Podsumowanie zeszłorocznego wydarzenia:

 

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie:
https://wydarzenia.interzero.pl/wydarzenia-interzero-konferencje-i-webin...

konferencja środowiskowa 2024

Kim jesteśmy?

Interzero jest europejskim liderem w dziedzinie rozwiązań środowiskowych i gospodarki obiegu zamkniętego. Działa w duchu rozwiązań gospodarki cyrkularnej. Zamyka obieg surowców, przeciwdziała marnotrawstwu w zakresie gospodarki odpadami, świadczy usługi recyklingu, doradztwa środowiskowego i edukacji ekologicznej. Wprowadza u klientów innowacyjne rozwiązania, które zwiększają efektywność wykorzystywania surowców i minimalizują niekorzystny wpływ na środowisko: od optymalizacji procesów odzysku i recyklingu, poprzez audyty i szkolenia, po implementację maszyn kompostujących, butelkomaty i zdalnie zarządzanych koszy na odpady, ułatwiając wdrożenie zmian w kierunku nowoczesnej gospodarki o obiegu zamkniętym.