Mondi rozszerza produkcję papierowych toreb EcoWicketBag

22/02/2024
Mondi rozszerza produkcję papierowych toreb EcoWicketBag
Mondi rozszerza produkcję swojej innowacyjnej gamy papierowych toreb EcoWicketBag. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone opakowania w branży chemii gospodarczej i higieny osobistej (HPC), w szczególności dla produktów takich jak pieluchy i produkty higieniczne dla kobiet.
 
Rozszerzając produkcję EcoWicketBags w swoim zakładzie w Szada (Węgry), Mondi dalej wykorzystuje zintegrowany łańcuch wartości Grupy, od własnej produkcji papieru po powlekanie i przetwarzanie. Torby EcoWicketBag są wykonane z papieru FunctionalBarrier Paper 95/5 firmy Mondi - wyjątkowo mocnego papieru siarczanowego, który można dostosować pod kątem określonych właściwości barierowych i ochronnych w celu zaspokojenia różnorodnych potrzeb produktowych. Są one dostępne w różnych rozmiarach do różnych zastosowań i zapewniają ochronę od napełniania po transport i przechowywanie, a także są idealne do drukowania marki klienta.
 
EcoWicketBags są wykonane z materiału odnawialnego i zaprojektowane do recyklingu w standardowych europejskich zakładach recyklingu papieru zgodnie z wytycznymi 4evergreen. Opakowania papierowe mają bardzo wysokie wskaźniki recyklingu w Europie (82%), a torby EcoWicketBag firmy Mondi mogą wspierać klientów z branży HPC w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju na drodze do gospodarki o obiegu zamkniętym.
 
Torby EcoWicketBags uzupełniają asortyment nadających się do recyklingu, monomateriałowych polimerowych toreb WicketBags, które są zgodne z wytycznymi CEFLEX dotyczącymi recyklingu. Oferta obejmuje również worki WicketBag, które wykorzystują dużą ilość materiałów pokonsumenckich zgodnie z potrzebami klientów. Dzięki różnym opcjom wyboru, klienci mogą wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojego produktu, aby spełnić swoje cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.
 
Piotr Barczykowski, Dyrektor Sprzedaży Consumer Flexibles w Mondi, mówi:
- Nasz zakład w Szada na Węgrzech jest dobrze przygotowany do obsługi klientów w całej Europie i cieszymy się, że możemy odpowiedzieć na zapotrzebowanie konsumentów i klientów na zrównoważone rozwiązania dzięki naszym papierowym torbom EcoWicketBags.