Rozszerzona gama urządzeń Epson do druku etykiet na targach Labelexpo 2023

25/08/2023
Rozszerzona gama urządzeń Epson do druku etykiet na targach Labelexpo 2023

Na targach Labelexpo, które odbędą się w dniach 11–14 września 2023 roku w Brukseli, na swoim stoisku nr A50 znajdującym się w Hali 9, firma Epson przedstawi rozszerzoną gamę urządzeń do druku etykiet SurePress. Po raz pierwszy na europejskich targach branżowych zadebiutuje model L-4733AW, będący dużym krokiem naprzód w porównaniu z wcześniejszą serią SurePress 4000. Zostanie on zaprezentowany obok prasy SurePress L-6534VW dostarczanej z zestawem atramentów CMYK oraz dodatkowo białym i pomarańczowym, zamiennie z technologią cyfrowego nakładania lakieru.

Niskonakładowa prasa do etykiet SurePress L-4733A opiera się na sprawdzonej konstrukcji swojej uznanej na rynku poprzedniczki. Oferuje znakomitą jakość, spójność, powtarzalność oraz wydajniejsze tryby szybkiego drukowania. Dzięki ulepszonemu zestawowi atramentów AQ4 — CMYK z dodatkowymi zielonym, pomarańczowym i białym — zapewnia szerszą przestrzeń barwną i wierne odwzorowanie kolorów na bardziej różnorodnych podłożach. Oferuje też uproszczone i zautomatyzowane funkcje konserwacji, które przyspieszają pracę, podnoszą wydajność i ograniczają interwencje operatora.

Zaprezentujemy również prasę SurePress L-6534VW z wbudowanym, kompaktowym modułem wykańczającym do etykiet GM DC330 Mini „all-in-one”. Stworzone z myślą o optymalizacji produkcji urządzenie SurePress L-6534VW zapewnia w druku wysokonakładowym szybkość do 50 metrów na minutę, a wbudowany moduł do wykończeń oferuje kompleksową funkcjonalność, która skraca ogólny czas produkcji przy dłuższych przebiegach.

Na targach Labelexpo zadebiutują także nowe drukarki etykiet Epson ColorWorks z obsługą chmury. Są one owocem współpracy pomiędzy Epson i firmą Loftware — największym na świecie dostawcą usług etykietowania i zarządzania grafiką w chmurze. Drukarki ColorWorks z funkcjami chmurowymi umożliwiają połączenie z systemami przedsiębiorstw działających w wielu lokalizacjach. Jest to wyjście naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na wydajne systemy druku kolorowych etykiet w branżach, takich jak chemiczna, farmaceutyczna, elektroniczna, motoryzacyjna, lotnicza i detaliczna.

Epson zaprezentuje także innowacyjny system do automatycznego etykietowania z wykorzystaniem dwóch drukarek ColorWorks, inteligentnej kamery i robota Epson. Pokażemy jego zastosowanie w służbie zdrowia, przy etykietowaniu pojemników na leki o różnych rozmiarach. Zautomatyzowany proces eliminuje – niezbędny w przypadku niektórych leków – nadzór człowieka, a także potencjalne błędy etykietowania.

Oprócz tego na naszym stoisku zaprezentujemy nowy prototyp drukarki RFID. Jest to pierwsza takie urządzenie produkujące kolorowe etykiety RFID na żądanie, które – w porównaniu z ich czarno-białymi odpowiednikami – oferują np. łatwość rozróżniania produktów czy możliwość wyróżniania informacji.

- Nasza seria pras do etykiet SurePress cieszy się światową renomą ze względu na jakość, niezawodność i wszechstronność. Cieszymy się, że będziemy mogli znowu gościć na targach Labelexpo i zaprezentować naszym klientom nową prasę L-4733AW w działaniu. Nieustannie rozwijamy naszą technologię, a dzięki udoskonalonym modelom serii SurePress 4000 pokazujemy, że uważnie śledzimy zmieniające się potrzeby naszych klientów -powiedział Tomasz Kuciński, Account Manager Supervisor – Commercial & Industrial Printing Poland & CEE North w Epson.

SurePress L-4733A/AW

SurePress L-4733A/AW stanowi duże ulepszenie w stosunku do serii 4000, która jest powszechnie ceniona za wysoką jakość i niezawodność oraz wyjątkowa, dzięki wykorzystaniu wodnych atramentów, które pozwalają drukować zarówno na papierze, jak i podłożach foliowych.

W prasie SurePress L-4733A/AW udoskonalono system atramentu wodnego, tak by zapewniał lepszą nasiąkliwość i zapewniał szereg zalet, takich jak lepsza jakość obrazu czy jednorodność kolorów. Dzięki temu producenci etykiet i drukarnie komercyjne osiągać wyższą i niezawodną wydajność na większej gamie podłoży.

Zestaw atramentów CMYKOG zapewnia szeroką przestrzeń barwną i podnosi wierność oraz nasycenie kolorów, a dołączone atramenty w kolorze białym i niepowlekanym czarnym pozwalają na stosowanie szerszej gamy podłoży. Nowe funkcje automatycznej konserwacji dodatkowo skracają przestoje zwiększając wydajność i niezawodność.

SurePress L-6534VW

Cyfrowe prasy do etykiet SurePress L-6534VW zapewniają szybkość drukowania do 50 metrów na minutę w zadaniach wysokonakładowych. Te wszechstronne urządzenia, zaprojektowane z myślą o precyzji, niezawodności i stabilności, oferują spójne i powtarzalne rezultaty za każdym razem. Innowacyjny stół bębnowy zapewnia precyzyjne odwzorowanie kolorów i rozmieszczenie punktów we wszystkich trybach drukowania. Wykorzystuje on autorski system utrwalania światłem LED UV firmy Epson do sterowania rozprowadzaniem atramentu. Zapewnia to bardziej precyzyjną gradację tonalną, ostrzejsze obrazy oraz żywsze kolory. Wyjątkowo wierne odwzorowanie kolorów i spójność pozwalają na szerszą gamę zastosowań i związane z tym zwiększenie przychodów.

Atramenty UV firmy Epson umożliwiają drukowanie na różnych podłożach papierowych i foliowych przy niskich kosztach eksploatacji i wysokiej produktywności. Interfejs panelu dotykowego upraszcza obsługę, a opatentowane przez Epson technologie weryfikacji dysz (NVT) oraz automatycznej konserwacji głowicy minimalizują ilość odpadów oraz liczbę ręcznych interwencji użytkownika.

Konfiguracja

W standardowej konfiguracji L-6534VW oferowane są z zestawem atramentów CMYK oraz białym atramentem o wysokim współczynniku pochłaniania. Dodatkowo do wyboru jest:

  • technologia cyfrowego lakieru, dzięki której można uzyskać błyszczące lub matowe wykończenie całości lub części wydruku;
  • lub pomarańczowy atrament pozwalający rozszerzyć przestrzeń barwną. Zestaw CMYK z atramentem pomarańczowym i białym o wysokim współczynniku pochłaniania jest oferowany w standardzie, zapewniając lepsze dopasowanie kolorów spotowych.

Chmurowe drukowanie etykiet we współpracy firm Epson i Loftware

Współpraca firm Epson i Loftware zaowocowała istotnymi dla klientów korzyściami, umożliwiając przeniesienie do chmury procesów etykietowania. Dzięki drukarkom Epson ColorWorks z tą funkcjonalnością firmy mogą szybko, wydajnie i w planowany sposób drukować kolorowe etykiety na żądanie. Natomiast wyeliminowanie odpadów i niezużytych zapasów pozwoliło zmniejszyć marnotrawstwo związane ze zmianą formatu etykiety, a klienci mogą drukować je na niedrogich, standardowych materiałach.

Kategoria: