Tekturowy kosz na śmieci

19/11/2014
Drop-bucket

Studentki Duńskiego Uniwersytetu Technicznego (DTU), Heida Nolsoe i Marie Berggreen, opracowały innowacyjny projekt kosza na śmieci wykonanego z tektury falistej pochodzącej z recyklingu. Kosz, nazwany DropBocket, po zapełnieniu można po prostu wyrzucić do śmieci wraz z całą zawartością, a w jego miejsce rozstawić nowy tekturowy kosz.

Młode pomysłodawczynie koncepcji DropBucket skontaktowały się z firmą DS Smith, która pomogła w realizacji projektu i w niedługim czasie końcowy produkt był gotowy: kosz na śmieci z tektury falistej o stabilnej konstrukcji, zabezpieczony jedno- lub obustronnie powłoką z tworzywa sztucznego, która zapewnia odporność na wszystkie warunki atmosferyczne i ingerencję z zewnątrz.
Tektrowy kosz na śmieci
Produkcja koszy DropBucket ruszyła w 2013 roku. Pojemniki błyskawicznie stały się hitem słynnego festiwalu w Roskilde. W roku 2014 popularność DropBucket cały czas rosła. Z kapitałem w wysokości ponad 130 tys. EUR pozyskanym od pierwszego inwestora, funduszu inwestycyjnego Royndin z Wysp Owczych, oraz po zaopatrzeniu wielu letnich festiwali i imprez plenerowych w Danii w łącznie ponad 5000 koszy, DropBucket przerodził się w prawdziwy biznes odnoszący sukcesy. Powodzenie DropBucket sprawiło, że jej pomysłodawczynie i współautorki, Marie Berggreen i Heida Nolsøe, są teraz przedsiębiorcami na pełen etat. Biuro DropBucket mieści się w dzielnicy Kopenhagi, Frederiksberg, a obecnie celem firmy jest wprowadzenie produktu na pozostałe rynki europejskie.

Flemming Larsen, Kierownik ds. Rozwoju w firmie DS Smith Denmark, powiedział: – Pojemnik DropBucket to rozwiązanie niezwykłe pod każdym względem. Po pierwsze, to świetny produkt, który rozwiązuje zarówno środowiskowe, jak i finansowe kwestie istniejących systemów zbiórki śmieci podczas masowych imprez. Po drugie, to że za koncepcją DropBucket stoją utalentowane, młode osoby, zwiastuje w pewnym sensie świetlaną przyszłość dla duńskiego świata biznesu. Jesteśmy bardzo dumni ze współpracy z DropBucket oraz możliwości współudziału w procesie innowacji, rozwoju i produkcji tak dobrego produktu. Wpisuje się on doskonale w naszą filozofię wdrażania innowacji we wszystkich naszych działaniach.

Duński produkt jest wytwarzany w szwedzkim zakładzie produkcji opakowań kartonowych w Mariestad. DropBucket eliminuje kosztowne, czasochłonne i brudzące czynności związane z opróżnianiem, czyszczeniem i ponownym rozstawianiem plastikowych pojemników. Sprawdza się doskonale podczas dużych imprez, takich jak koncerty czy targi.

DropBucket przyniósł niedawno DS Smith w Danii kolejną prestiżową nagrodę Scanstar, przyznawaną za wybitne rozwiązania opakowaniowe w całej Skandynawii. Otrzymanie nagrody Scanstar oznacza automatyczną nominację do Światowego Konkursu Opakowań Worldstar.

Pomysłodawczynie DropBocket uzyskały tytuł licencjata w zakresie projektowania i innowacji, a obecnie pracują na pełen etat nad wprowadzeniem DropBucket na pozostałe rynki Europy.

Kategoria: