Założyciel Progroup Jürgen Heindl otrzymuje medal gospodarczy kraju związkowego Nadrenia-Palatynat

12/05/2021
Założyciel Progroup Jürgen Heindl otrzymuje medal gospodarczy kraju związkowego Nadrenia-Palatynat

Założyciel i prezes zarządu Progroup, Jürgen Heindl, został wyróżniony medalem gospodarczym kraju związkowego Nadrenia-Palatynat za swoje wybitne osiągnięcia gospodarcze dla regionu. Wyróżnienie wręczył dr Volker Wissing, minister ds. gospodarki, transportu, rolnictwa i uprawy winorośli kraju związkowego. 29 lat temu Jürgen Heindl zaczął produkować tekturę falistą firmy Progroup w Offenbach a. d. Queich. Od tego czasu to rodzinne przedsiębiorstwo pomyślnie kontynuuje swoją ambitną strategię rozwojową. Obecnie Progroup ma trzy fabryki papieru, jedenaście fabryk formatów tektury falistej, firmę logistyczną i elektrownię opalaną paliwami zastępczymi w sześciu krajach Europy Środkowej.

- Jürgen Heindl to ważna osobistość dla silnego gospodarczo regionu Nadrenii-Palatynatu. Wraz z Progroup w bardzo krótkim czasie stworzył historię sukcesu przedsiębiorcy, która nie ma sobie równych. Dzięki duchowi pionierskiemu i dalekowzroczności położył wspaniały fundament pod pełną sukcesów przyszłość swojej firmy i konkurencyjność kraju związkowego - chwali zasługi Jürgena Heindla minister Wissing.

Jürgen Heindl czuje się związany z krajem związkowym i regionem:
- W Nadrenii-Palatynacie zwraca się uwagę na rozwój nowoczesnych technologii, które pozwalają rozwijać nowości. W regionie podziela się filozofię Progroup, zgodnie z którą wielkie cele można osiągnąć tylko razem, z odpowiednią pasją i duchem innowacyjności.

Długoterminowe przywiązanie do regionu Nadrenia-Palatynat

Progroup koncentruje się nie tylko na rozwoju międzynarodowym, jest również wyraźnie zaangażowana na rzecz lokalizacji Nadrenia-Palatynat. W 2019 roku razem ze swoim klientem K2 firma zainwestowała w Offenbach kolejne 17 milionów euro w modernizację lokalizacji i w ten sposób dała wyraz długoterminowemu przywiązaniu do regionu. W 2020 roku biuro Group Office w Landau zostało po raz drugi powiększone. Wraz ze zwiększeniem powierzchni z 1900 do 6550 metrów kwadratowych łącznie firma stworzyła tutaj miejsce na 250 nowoczesnych miejsc pracy.

Jürgen Heindl zamierza w dalszym ciągu zdecydowanie dążyć do rozwoju megatrendów takich, jak cyfryzacja oraz Industry 4.0, bazując na właściwościach Nadrenii-Palatynatu. Dlatego także w przyszłości Progroup będzie się rozwijać w zrównoważony sposób w regionie południowego Palatynatu. Jürgen Heindl jest nastawiony optymistycznie:
- Jestem przekonany, że wkrótce zrealizujemy z dobrym skutkiem dalsze projekty rozwojowe Progroup w Nadrenii-Palatynacie. W ten sposób pozostaniemy silnym i niezawodnym partnerem dla naszych klientów i wzmocnimy lokalizację gospodarczą, jaką jest Nadrenia-Palatynat.“

Historia rozwoju toczy się dalej

Progroup kontynuuje swój rozwój także na płaszczyźnie międzynarodowej. W polskim Strykowie powstaje aktualnie dwunasty zakład produkcji formatów tektury falistej firmy, który jest trzecim z kolei w Polsce. W ten sposób Stryków ze zdolnością produkcyjną 825 milionów metrów kwadratowych rocznie stanie się jedną z największych lokalizacji produkcji tektury falistej na świecie.

Ponadto w fazie planowania znajdują się dalsze projekty rozwojowe we Francji i Włoszech. Suma inwestycji w aktualne krajowe i międzynarodowe projekty rozwojowe wynosi aż 300 milionów euro. Łącznie powstanie aż 200 nowych, nowoczesnych miejsc pracy w kraju i zagranicą. „Dzięki zwiększeniu możliwości także w przyszłości będziemy mogli oferować naszym klientom wysoką pewność dostaw i jakość produkcji, do jakiej są przyzwyczajeni, i rozwijać się razem z nimi na równych zasadach“, Jürgen Heindl podkreśla znaczenie swojej długoterminowej strategii rozwojowej.

Dobry sąsiad: Regionalne zaangażowanie Progroup

Poza osiągnięciami w zakresie gospodarczości Jürgen Heindl angażuje się także w działalność społeczną w regionie. Wraz z Progroup bierze udział zwłaszcza w projektach wsparcia dla dzieci i młodzieży. Może to być edukacja, a także sport lub ukierunkowane wsparcie dzieci i młodzieży znajdującej się w niekorzystnej sytuacji życiowej.

Kategoria: