Antalis zakupił hiszpańską firmę Gosuma

13/04/2023
Antalis zakupił hiszpańską firmę Gosuma

Antalis nabył hiszpańską firmę Gosuma zajmującą się dystrybucją opakowań, której roczny obrót wynosi ok. 5 milionów euro i która świadczy usługi dla ponad 1 000 klientów. Zlokalizowana w regionie Kastylia i León, a dokładniej w mieście Burgos, Gosuma zajmuje strategiczną pozycję na wycoce uprzemysłowionym obszarze, co naturalnie wzmocni pozycję Antalis na rynku iberyjskim.

Gosuma specjalizuje się w dystrybucji produktów opakowaniowych, takich jak pudła kartonowe, pojemniki plastikowe, polietylenowe taśmy klejące i urządzenia pakujące przeznaczone głównie dla sektora motoryzacyjnego, ale także przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

W ten sposób Antalis dalej zwiększa swoją obecność na europejskim rynku opakowań. Gosuma jest pierwszą akwizycją w 2023 roku, dołączając do zeszłorocznych przejęć BB Pack Group w Niemczech oraz Cohal Group w Hiszpanii.

Komentując to przejęcie, Hervé Poncin, dyrektor generalny Antalis, powiedział:

- Gosuma oferuje rozległą wiedzę na temat produktów, dzięki czemu będziemy jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów B2B na Półwyspie Iberyjskim i z optymizmem patrzymy na możliwości rozwoju, jakie zapewni nam ta inwestycja. Jako europejski lider w dziedzinie opakowań Antalis stale wzmacnia swoją obecność na wielu rynkach, by móc oferować swoim klientom jak najlepsze produkty i usługi.

- Antalis podziela nasze wartości, dlatego jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że możemy być częścią jego rozwoju na rynku iberyjskim. Przynależność do grupy Antalis pozwoli nam poszerzyć portfolio naszych klientów, a także świadczyć nowe usługi i zwiększyć zakres naszych kompetencji, dzięki czemu zmierzamy ku przyszłości jako wiodący dystrybutor w Europie – dodał Manuel Gonzalez de Suso Mata, dyrektor generalny Gosuma.