Canon wprowadza na rynek nowe drukarki wielkoformatowe imagePROGRAF TM do wydruku rysunków i plakatów

02/10/2023
Canon wprowadza na rynek nowe drukarki wielkoformatowe imagePROGRAF TM do wydruku rysunków i plakatów

Canon wprowadza na rynek nową serię drukarek imagePROGRAF TM A0+ i A1+ dla producentów technicznych i promocyjnych aplikacji wielkoformatowych w sektorach od architektury, inżynierii, budownictwa i produkcji po handel detaliczny, hotelarstwo i edukację.

Portfolio obejmuje pięć modeli - TM-355, TM-350 i TM-340 do wydruków A0+ oraz TM-255 i TM-240 do wydruków A1+ - wszystkie z nowo opracowanym, żywym atramentem magenta.

Seria ta została zaprojektowana w celu zaspokojenia różnorodnych potrzeb w zakresie drukowania, od rysunków konstrukcyjnych i projektowych CAD po plakaty detaliczne i restauracyjne oraz wystawy szkolne. Udoskonalona konstrukcja korpusu i niewielka powierzchnia zapewniają, że zmieszczą się one w praktycznie każdej przestrzeni biurowej lub handlowej, nawet w połączeniu z opcjonalnym skanerem wielkoformatowym.

Seria imagePROGRAF TM jest wyposażona w nowo opracowany mechanizm przetwarzania obrazu L-COA PRO II, który umożliwia szybkie uruchamianie. TM-355/350 oferuje najwyższą prędkość drukowania do 3,2 stron na minutę (PPM), około 28% szybciej niż poprzednie modele, zapewniając większą produktywność w przypadku wydruków o krytycznym znaczeniu czasowym.

Żywsze kolory nawet na papierze niepowlekanym

Udoskonalone atramenty serii imagePROGRAF TM zapewniają bardziej żywe kolory nawet na niepowlekanym papierze. Nowo zaprojektowany procesor do przetwarzania obrazu i zoptymalizowany atrament magenta zapewniają doskonałe odwzorowanie koloru czerwonego, co przekłada się na żywą reprodukcję i ostrzejsze kontrasty. Oznacza to większą wyrazistość podczas zaznaczania poprawek i korekt na rysunkach CAD lub wyświetlania krytycznych adnotacji technicznych.

Dzięki wykorzystaniu atramentu pigmentowego we wszystkich kolorach, który jest również wodoodporny, drukarki mogą produkować przyciągające wzrok plakaty i dekoracje punktów sprzedaży, które przyciągają uwagę i nie blakną łatwo przez długi czas. Klienci drukujący plakaty mogą tworzyć wydruki bez marginesów, wykorzystując całą szerokość rolki, co eliminuje czasochłonne zadanie przycinania marginesów po wydrukowaniu.

Ulepszony wygląd i interfejs użytkownika

Nowa płaska konstrukcja ułatwia zmianę rolek papieru, a drukarki automatycznie wykrywają i wyświetlają typ papieru oraz szacują, ile papieru pozostało. Dzięki kalibracji kolorów w standardzie, te funkcje oszczędzające pracę przyczyniają się do większej wydajności operacyjnej. 

Duży panel dotykowy wyświetla szerokość i typ papieru, a także poziom pozostałego papieru w rolce i atramentu. Ponadto można go przechylić, aby dostosować kąt widzenia do punktu widzenia i pozycji użytkownika.

Konstrukcja pomaga również zmniejszyć hałas podczas pracy w całej serii do około 39 decybeli (dB) w niektórych modelach, co jest o około 1/3 niższe[1] niż w przypadku ich poprzedników, dzięki czemu nadaje się do każdego środowiska pracy.

Jennifer Kolloczek, EMEA Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print w Canon Europe mówi:

- Wyznaczając nowe standardy dla kompaktowych, wielofunkcyjnych drukarek wielkoformatowych, nowa seria imagePROGRAF TM tworzy niezwykle żywe wydruki, zajmując przy tym niewiele miejsca i emitując mniej hałasu. Niezależnie od wielkości firmy i ograniczonej przestrzeni, można teraz wygodnie produkować szeroką gamę wydruków, które tradycyjnie musiałyby zostać zlecone firmie zewnętrznej, od rysunków CAD po plakaty i materiały POS, zwiększając produktywność i wydajność bez utraty jakości.

Postęp w zakresie zrównoważonego rozwoju

Firma Canon jest zaangażowana w wysiłki na rzecz zmniejszenia ilości odpadów i wpływu na środowisko we wszystkich swoich działaniach. Seria imagePROGRAF TM uzyskała "złotą" ocenę produktu w amerykańskim rejestrze EPEAT (Electronic Product Environmental Assessment Tool), najwyższy poziom rejestracji w dziedzinie produktów do przetwarzania obrazu.[2]  Z materiałów opakowaniowych produktów została również wyeliminowana pianka polistyrenowa na rzecz pełnych opakowań kartonowych.

Zintegrowane oprogramowanie ułatwia tworzenie dobrze zaprojektowanych plakatów i ulotek.

Urządzenia z serii TM są dostarczane z oprogramowaniem Direct Print Plus, co oznacza, że wiele plików w różnych formatach można zamówić do drukowania w partii za pomocą prostej operacji przeciągania i upuszczania, pomagając użytkownikom w wydajnym drukowaniu wszystkich rodzajów rysunków. W przypadku zastosowań promocyjnych klienci mogą korzystać z aplikacji internetowej PosterArtist firmy Canon do tworzenia oryginalnych projektów plakatów i ulotek, wybierając spośród szerokiej gamy bezpłatnych szablonów dostosowanych do ich potrzeb.

[1] Porównanie poziomu hałasu podczas drukowania na standardowym papierze niepowlekanym, rysowania linii i tekstu oraz w trybie standardowym. Konwencjonalnym modelem w tej samej klasie jest „imagePROGRAF TM-300/200” (mający premierę w listopadzie 2018 r.)

[2] EPEAT to system oceny środowiskowej ustanowiony przez GEC (the Green Electronics Council), amerykańską organizację non-profit, w celu rozwoju i promowania rynku produktów przyjaznych dla środowiska. Uznaje on takie czynniki jak trwałość produktu, oszczędność energii i opakowanie.

Kategoria: