Catherine Cambier Dyrektorem Zarządzającym RAJA Packaging and Industrial Equipment

21/03/2023
Catherine Cambier Dyrektorem Zarządzającym RAJA Packaging and Industrial Equipment

Catherine Cambier dołącza do Komitetu Wykonawczego Grupy RAJA jako Dyrektorka Zarządzająca RAJA Packaging and Industrial Equipment.

Zadaniem Cambier jest rozwijanie działalności grupy w zakresie dystrybucji opakowań i urządzeń przemysłowych w Europie. Dzięki jej nominacji, udział kobiet wśród członków Komitetu Wykonawczego RAJA wynosi już blisko 60 proc.

Catherine Cambier dołączyła do Komitetu Wykonawczego Grupy RAJA w grudniu 2022 roku jako Dyrektorka Zarządzająca RAJA Packaging and Industrial Equipment. Na stanowisku zastąpi Vincenta Terradota, który – po 33 latach poświęconych międzynarodowemu rozwojowi Grupy – zdecydował się przejść na emeryturę.

Catherine Cambier nadzoruje rozwój spółek zależnych RAJA w Europie, w tym Udo Bär (wyposażenie magazynów i biur, Niemcy, Szwajcaria, Austria), Morplan (zaopatrzenie handlu detalicznego, Wielka Brytania) i Cenpac (dystrybucja opakowań, Francja). Będzie współpracować z lokalnymi zespołami zarządzającymi w celu wzmocnienia synergii pomiędzy działaniami grupy.

– Chcemy ugruntować naszą pozycję jako kompleksowego dystrybutora opakowań, materiałów biurowych i urządzeń przemysłowych, poprzez wzmocnienie synergii pomiędzy naszymi firmami i markami. Cieszymy się, że będziemy mogli skorzystać z bogatego doświadczenia Catherine w zakresie rozwoju biznesu w sektorze B2B. Chciałabym serdecznie podziękować Vincentowi Terradotowi za jego pracę u mojego boku i jego wybitny wkład w nasz europejski rozwój – powiedziała Danièle Kapel-Marcovici, Prezeska i Dyrektorka Generalna Grupy RAJA.

Catherine Cambier ukończyła szkołę inżynierską HEI w Lille we Francji i uzyskała tytuł Executive MBA we francuskiej szkole biznesu EDHEC. Swoją karierę rozpoczęła w Stanach Zjednoczonych jako kierowniczka projektów motoryzacyjnych w GW (Global Warehouse, 1998-2000). W 1998 roku dołączyła do grupy SOCEM, producenta rozwiązań elektrycznych dla sektora budowlanego i przemysłowego, jako Dyrektorka Techniczna i Marketingowa. W 2000 roku objęła stanowisko Dyrektorki Operacyjnej i przebudowała organizację przemysłową i łańcuch dostaw grupy. W 2008 roku została mianowana Dyrektorką Zarządzającą.

W 2014 roku Catherine Cambier dołączyła do SONEPAR, wiodącego na świecie dystrybutora sprzętu elektrycznego dla profesjonalistów i pełniła funkcję Dyrektorki Operacyjnej. Od 2018 roku była odpowiedzialna za koordynację wdrożenia nowej organizacji w całej grupie w zakresie produktów i usług dla klientów przemysłowych. W 2020 roku objęła zarządzanie Industry Business Unit we Francji.

Komitet Wykonawczy Grupy RAJA składa się z siedmiu członków, w tym czterech kobiet i trzech mężczyzn: Danièle Kapel-Marcovici, Prezeska i Dyrektorka Generalna; Catherine Cambier; Nathalie Chapusot, Dyrektorka Zarządzająca  Marketing, Sprzedaż, E-commerce; Alexandre Charpy, Dyrektor Zarządzający, Administracja, Finanse, Prawo; Alain Josse, Dyrektor Zarządzający RAJA Office, Artykuły Biurowe i Wyposażenie; Brice Kapelusz, Dyrektor Zarządzający RAJA Francja oraz Christine Mabilat, Dyrektorka Zarządzająca, Zasoby Ludzkie.

Kategoria: