drupa 2024: Światowy przemysł poligraficzny spotka się w Düsseldorfie

20/02/2024
drupa 2024: Światowy przemysł poligraficzny spotka się w Düsseldorfie
Targi drupa w Düsseldorfie, jedno z najważniejszych wydarzeń dla światowego przemysłu poligraficznego, odbędą się już w tym roku w dniach od 28 maja do 7 czerwca. W ciągu jedenastu dni 1427 wystawców z 50 krajów zaprezentuje innowacyjne technologie, rozwiązania i tematy, które mają wpływ na branżę teraz i w przyszłości. Szeroka gama wydarzeń specjalnych zapewni odwiedzającym targi cenne know-how. W centrum uwagi znajdą się cyfryzacja i zrównoważony rozwój.
 
Międzynarodowa branża poligraficzna z niecierpliwością czeka, by ponownie móc spotkać się osobiście i wymienić informacjami na targach drupa w Düsseldorfie. W tych bardzo niestabilnych czasach, charakteryzujących się dużymi zmianami społecznymi, a także szybkimi zmianami technologicznymi i globalnymi megatrendami, firmy muszą reagować: Ci, którzy nie przewidują ważnych zmian i nie dostosowują się do nich, zagrażają swojej przewadze konkurencyjnej i marnują szanse na przyszłość.
 
Targi drupa odbywają się w odpowiednim do tego momencie. W międzynarodowym otoczeniu, wiodące światowe targi technologii druku prezentują zarówno najnowocześniejsze rozwiązania w branży, jak i szerokie spektrum innowacji, które będą kształtować przyszłość, a także oferują wiele możliwości wymiany wiedzy, dyskusji i nawiązywania kontaktów ze światowej sławy ekspertami branżowymi.
 
Na powierzchni około 140 000 m² z 18 halami wystawowymi, 1427 wystawców z 50 krajów zaprezentuje całe spektrum aktualnych trendów i wizjonerskich pomysłów w zakresie technologii druku. Produkcja opakowań i opakowań z nadrukiem to dwa obszary, które również znacznie zyskały na znaczeniu. Od renomowanych globalnych graczy po aspirujących nowicjuszy i start-upy - lista zarejestrowanych wystawców przedstawia kto jest kim w branży poligraficznej i opakowaniowej. Oto mała próbka: Bobst, Canon, Comexi, Duplo, EFI, Epson, ESKO, Fujifilm, Heidelberg, Horizon, HP, Kodak, Koenig & Bauer, Kolbus, Komori, Konica Minolta, KURZ, Landa, Müller Martini, Ricoh, Screen, Windmöller & Hölscher, Xeikon.
 

Główne tematy targów drupa 2024

 
Ograniczone zasoby kopalne i emisje dwutlenku węgla sprawiły, że zrównoważony rozwój stał się istotną częścią długoterminowych strategii firm.  W zależności od wykorzystania zasobów, branże druku i opakowań już dziś stosują procedury produkcyjne, które oszczędzają energię i zasoby. drupa wyjaśnia ważne fakty dotyczące zrównoważonej produkcji rozwiązań w zakresie druku i opakowań oraz jakie trendy ewoluują w sektorze, aby osiągnąć cel gospodarki o obiegu zamkniętym.
 
Cyfryzacja zmienia procesy analogowe, podczas gdy sztuczna inteligencja przejmuje coraz więcej zadań w Przemyśle 4.0. drupa prezentuje najlepsze technologie w całym łańcuchu wartości dodanej przemysłu, ze szczególnym naciskiem na technologie przyszłości. Mając na uwadze ten scenariusz, tematy takie jak gospodarka o obiegu zamkniętym, automatyzacja, drukowanie/wykańczanie 4.0, sztuczna inteligencja i łączność zajmą centralne miejsce w programie konferencji i forów eksperckich.
 

Specjalne fora

 
W czasach ciągłych zmian, przełomowych procesów i wynikających z nich nowych modeli biznesowych, specjalne fora targów drupa są ważną pomocą w podejmowaniu decyzji. Zapewniają one impuls i pokazują najlepsze praktyki, bez których branża nie może się obejść.
 

drupa cube

 
Dlaczego drukowanie jest ważniejsze niż kiedykolwiek w erze cyfrowej? Dlaczego klienci nie zawsze postrzegają produkty drukowane jako zrównoważone? I jak obliczyć swój ślad węglowy? To tylko niektóre z zagadnień, które zostaną omówione podczas drupa cube w 2024 roku. W ponad 50 sesjach konferencja oferuje inspirację i wiedzę. Program obejmuje pięć przemówień wygłoszonych przez uznanych międzynarodowych specjalistów branżowych oraz prezentacje na takie tematy, jak zwiększenie sukcesu biznesowego, gospodarka o obiegu zamkniętym i zrównoważony rozwój, przyszłość druku i opakowań, a także sesje i przykłady najlepszych praktyk dotyczące nowych modeli biznesowych i trendów. Hala 6/stoisko F03.
 

Strefa zrównoważononego rozwoju

 
Strefa zrównoważonego rozwoju (touchpoint sustainability) zajmuje się rolą przemysłu drukarskiego i papierniczego w zrównoważonej transformacji i oferuje przegląd bieżących, średnio- i długoterminowych zmian. Technologie inżynierii mechanicznej i systemowej są szczególnie ważne w tym kontekście, przede wszystkim w odniesieniu do jakości, bezpieczeństwa procesów podczas produkcji i zrównoważonego rozwoju. Cyfryzacja i sztuczna inteligencja odgrywają kluczową rolę w przyspieszeniu procesu transformacji w branży poligraficznej i papierniczej oraz osiągnięciu efektów skalowania. Producenci, ważni gracze branżowi, marki i użytkownicy wspólnie pokazują, w jaki sposób zmiany mogą stać się rzeczywistością na wielu wystawach w strefie zrównoważonego rozwoju. Odwiedzający touchpoint sustainability mogą również skorzystać z bogatego programu towarzyszącego. Hala 14 / stoisko D60.
 

Strefa opakowań

 
Strefa opakowań Itouchpoint packaging) koncentruje się na wizjonerskich, inteligentnych rozwiązaniach opakowaniowych i łączy właścicieli marek z projektantami, dostawcami usług druku i przetwórcami. Zaangażowanie studentów i młodych talentów w projekty partnerskie z wystawcami obiecuje unikalne rozwiązania w zakresie opakowań składanych, etykiet, opakowań elastycznych i tektury falistej. Ponadto poruszone zostaną ważne kwestie dotyczące globalnych megatrendów i ich wpływu na produkcję opakowań, na przykład zrównoważonego rozwoju lub handlu elektronicznego. Pięć kluczowych tematów w touchpoint packaging to neo-ekologia, łączność, glokalizacja, umysł konsumenta i przyszłe regulacje. Hala 3/Bocian/B31.
 

drupa dna

 
Wielkie pomysły, mały budżet - dla wielu młodych firm nie jest łatwo nawiązać właściwe kontakty i wprowadzić na rynek swoje fascynujące i innowacyjne rozwiązania. Dla tej grupy docelowej drupa stworzyła specjalną platformę: drupa next age (dna). Nowicjusze, młode talenty, start-upy i firmy o ugruntowanej pozycji mogą nawiązywać kontakty na równych zasadach, znajdować odpowiednich partnerów do współpracy i wymieniać się innowacyjnymi pomysłami biznesowymi. Dla niektórych uczestników jest to pierwsza szansa na zaprezentowanie swojej działalności międzynarodowej publiczności złożonej z ekspertów. Hala 7 / Stoisko 09.

Strefa tekstyliów

Strefa tekstyliów (touchpoint textile) zaprezentuje pierwszą na świecie cyfrową mikrofabrykę tekstylną. Jest to w pełni połączony, zintegrowany łańcuch procesów - od cyfrowej symulacji, przez projektowanie, animację i wirtualne renderowanie, aż po produkcję. Jedno jest pewne: branża stale zyskuje nowe obszary zastosowań, a technologia druku atramentowego nie tylko otwiera drzwi do sektorów takich jak odzież i moda, ale także do projektowania wnętrz, architektury, motoryzacji i wielu innych rynków wertykalnych. Hala 4 / Stoisko B30.  

Targi drupa 2024 będą otwarte dla odwiedzających profesjonalistów od wtorku, 28 maja do piątku, 07 czerwca 2024 r., od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00, w soboty i niedziele od 10:00 do 17:00. 1-dniowy bilet kosztuje 60 euro, 3-dniowy 165 euro, a 5-dniowy 255 euro.

Źródło: Messe Düsseldorf