Firma Tek-Pak zwiększy produkcję opakowań z tektury falistej

25/01/2024
Firma Tek-Pak zwiększy produkcję opakowań z tektury falistej
Małopolscy przedsiębiorcy rozpoczynają 2024 rok nowymi inwestycjami. Pierwszą w tym roku decyzję o wsparciu Krakowski Park Technologiczny wydał firmie TEK-PAK sp. z o.o.

Marka Tek-Pak to niemal 30 lat rodzinnego doświadczenia w produkcji ekologicznych opakowań z tektury falistej. Kluczowym produktem przedsiębiorstwa są opakowania klapowe oraz fasonowe. Uzupełnienie oferty stanowią opakowania kaszerowane, przekładki tekturowe oraz wyposażenie opakowań, tj. wkładki, kratownice, wypełniacze, czy obwoluty. Opakowania oraz kartony tekturowe Tek-Pak znajdują swoich odbiorców szczególnie na rynku małopolskim i podkarpackim, ale także w całej Polsce oraz na rynkach zagranicznych. Z szerokiej oferty produktowej firmy korzystają wiodące sieci handlowe, takie jak IKEA, Jeronimo Martins, czy Lidl.

Jest to już druga decyzja o wsparciu dla TEK-PAK sp. z o.o. Spółka planuje zwiększyć zdolności produkcyjne istniejącego zakładu w Zbylitowskiej Woli (gmina Tarnów) poprzez zakup i montaż maszyn i urządzeń produkcyjnych do opakowań z tektury falistej, systemu klejowego oraz urządzeń peryferyjnych. Przedsiębiorca na ten cel przeznaczy 3 000 000 zł.
 
- Pierwsza w tym roku decyzja o wsparciu trafiła do małego przedsiębiorcy z gminy Tarnów. W KPT nieustannie podkreślamy, że Polska Strefa Inwestycji to program wsparcia idealny dla małych i średnich przedsiębiorstw i, że powinni z niego korzystać, a ta decyzja jest tego potwierdzeniem. Jednak to, co najbardziej cieszy to fakt, że jest to już druga decyzja o wsparciu dla TEK-PAK, którą wydaliśmy. Poprzednie wsparcie pozwoliło przedsiębiorstwu na zakup linii technologicznej oraz oprogramowania do zarządzania produkcją. To, że firma zwróciła się do nas po raz drugi o wsparcie, stanowi mocne świadectwo efektywności programu, który rzeczywiście wspomaga rozwój przedsiębiorstw - powiedział Tadeusz Zaremba, prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego.

W powiecie tarnowskim, od początku istnienia Polskiej Strefy Inwestycji, Krakowski Park Technologiczny, wydał 12 decyzji o wsparciu, na kwotę blisko 100 milionów złotych. Przedsiębiorcy w tym czasie utworzyli 40 nowych miejsc pracy, a także zadeklarowali utrzymanie 385 istniejących już miejsc pracy.

W samym Tarnowie działa również punkt informacyjny Krakowskiego Parku Technologicznego. W ramach działalności Tarnowskiego Centrum Przedsiębiorczości, oddelegowany ekspert KPT obsługuje przedsiębiorców z całego regionu tarnowskiego. Aktywność KPT w Tarnowie to nie tylko obsługa w samym punkcie, ale przede wszystkim spotkania w firmach. To również konsultacje innych form wsparcia oferowanych przez KPT, jak i wsparcie w procesie automatyzacji i robotyzacji produkcji, konsultacje projektów inwestycyjnych, czy też doradztwo podatkowo-księgowe.

Źródło: KPT