Graphic Packaging Holding ze zgodami na nabycie AR Packaging

19/10/2021
Graphic Packaging Holding ze zgodami na nabycie AR Packaging

Spółka Graphic Packaging Holding, dostawca ekologicznych opakowań z włókien naturalnych dla producentów żywności, napojów, gastronomii oraz wytwórców innego rodzaju wyrobów konsumenckich, ogłosiła uzyskanie wszystkich zgód niezbędnych do sfinalizowania planowanego nabycia AR Packaging Group AB. Sfinalizowanie transakcji planuje się na listopad 2021 r., przy czym jest ono uwarunkowane spełnieniem pozostałych wymogów celnych wskazanych w umowie o nabycie.

Graphic Packaging poinformowała o zamiarze nabycia AR Packaging Group AB, dzięki któremu spółka stanie się pierwszym na świecie dostawcą systemów ekologicznych opakowań z włókien naturalnych, 14 maja 2021 r.

Spółka Graphic Packaging Holding Company, z siedzibą w Atlancie (Georgia) jest wiodącym dostawcą zrównoważonych opakowań na bazie włókien dla szerokiej gamy produktów dla firm z branży spożywczej, napojów, gastronomii i innych produktów konsumenckich. Spółka działa na skalę globalną i jest jednym z największych producentów kartonów składanych i papierowych produktów przeznaczonych dla branży gastronomicznej w Stanach Zjednoczonych. Posiada również silną pozycję rynkową w obszarze powlekanej tektury makulaturowej, powlekanej niebielonej tektury siarczanowej i trwałej bielonej tektury siarczanowej. Do klientów spółki należą najbardziej znane firmy i marki na świecie.