Innowacyjne produkty RAJA nagrodzone w Paryżu

29/06/2023
Innowacyjne produkty RAJA nagrodzone w Paryżu
Aż 3 spośród 26 rozwiązań nagrodzonych w szesnastej edycji Trophées des Achats (Purchasing Awards) 2023 organizowanej przez Républik Achats należą do RAJA. Łączy je to, że rewolucjonizują sektor przesyłek.
19 czerwca w paryskim Théâtre Mogador odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród za najbardziej innowacyjne, wydajne, odpowiedzialne ekologicznie i społecznie rozwiązania dla handlu.

Złotym medalem w kategorii Współkonstrukcja klient/dostawca wyróżniono unikalną gamę w 100 proc. papierowych kopert bąbelkowych przeznaczonych praktycznie dla wszystkich przedsiębiorstw we wszystkich sektorach. Rozwiązanie, które eksperci RAJA opracowali we współpracy z wieloletnim dostawcą oferuje taki sam poziom ochrony jak plastikowe odpowiedniki, ale jego wpływ na środowisko jest nieporównywalnie mniejszy. Zastosowana technologia produkcji gwarantuje nadawcy nie tylko optymalny poziom ochrony, ale też poczucie dbania o środowisko. Zwiększa to wartość produktu i wyróżnia go na tle konkurencji.

papierowa koperta bąbelkowa
 
Uznanie i srebrny medal w kategorii Zakupy pośrednie otrzymał ergonomiczny, lekki i łatwy w użyciu przenośny dyspenser taśmy klejącej X-Taper. Urządzenie przeznaczone jest do taśm podgumowanych, czyli wyjątkowo mocnych i dedykowanym najtrudniejszym zadaniom. Co więcej, dyspenser zaprojektowany został z myślą o ograniczeniu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego i ułatwieniu pracy pakowaczy. Jest to innowacja, która ma szansę już wkrótce stać się nowym standardem na rynku.
przenośny dyspenser taśmy klejącej X-Taper
Produkt RAJA wyróżniony został także w kategorii Odpowiedzialne zakupy. Srebrnym medalem nagrodzono papierowy termoizolacyjny wypełniacz Recycold™ Climaliner Ranpak, który w połączeniu z wkładem chłodzącym, zachowuje odpowiednią temperaturę, gwarantując ochronę termiczną aż do 48 godzin. To innowacyjne i trwałe, wykonane z papieru nadającego się do recyklingu i pochodzącego z recyklingu z certyfikatem FSC rozwiązanie jest idealną ekologiczną alternatywą dla wielomateriałowych produktów izotermicznych nienadających się do recyklingu.

wypełniacz termoizolacyjny
 
- Zdobycie tych nagród jest powodem do dumy dla wszystkich członków zespołu ds. zakupów. Będziemy podwajać nasze wysiłki, aby nadal wprowadzać innowacje, stale ulepszać nasz asortyment produktów i jeszcze skuteczniej zaspokajać potrzeby naszych klientów. – mówi Ulrick PARFUM, RAJA Group Purchasing & Product Marketing Director.

Grupa RAJA pragnie odgrywać wiodącą rolę w transformacji ekologicznej. Dzięki stałej współpracy z kluczowymi producentami z całej Europy, wprowadza innowacyjne i coraz bardziej ekologiczne produkty. W ten sposób umożliwia wybór alternatywnych rozwiązań, które wpływają na redukcję negatywnego wpływu na środowisko, jednocześnie optymalizując proces pakowania i wysyłki.