Innowacyjne rozwiązanie do produkcji opakowań z masy papierowej

29/04/2021
opakowania z masy papierowej

Podczas dorocznej konferencji International Molded Fiber Association (IMFA), wiodącego wydarzenia w branży włókien formowanych, firma HP przedstawiła całkowicie nowe projekty opakowań dla swoich klientów i partnerów. Przedstawiciele firmy omówili też najnowsze osiągniecie w zakresie niedawno wprowadzonego rozwiązania HP Molded Fiber Advanced Tooling

Zaawansowane narzędzia HP Molded Fiber Advanced Tooling to innowacyjne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie dla producentów włókien formowanych. Innofibre, wiodący w branży ekspert w dziedzinie innowacji produktów celulozowych, opublikował wyniki badań potwierdzające, że rozwiązanie HP jest bardziej produktywną i wydajną opcją oprzyrządowania do formowanych włókien, w porównaniu z tradycyjnym oprzyrządowaniem z plecionego drutu.

- Z naszych testów wynika, że rozwiązanie HP Molded Fiber Advanced Tooling Solution może zaoferować większą precyzję, a także krótszy czas formowania i osuszania - powiedział Tarik Jabrane, Przewodniczący NSERC ds. Badań Przemysłowych w Innofibre. - W porównaniu z tradycyjnym oprzyrządowaniem, narzędzia HP można wymieniać szybko i łatwo, z mniejszą liczbą przestojów w procesie produkcyjnym. Szybkość iteracji oraz możliwość zmiany narzędzi umożliwia tworzenie większej liczby prototypów i ostatecznie zapewnia bardziej opłacalną opcję dla przemysłu.

- Jesteśmy dumni z tego, że nasze wysiłki, zmierzające do wprowadzenia prawdziwie przełomowego rozwiązania dla przemysłu produkcji opakowań, zostały potwierdzone przez badania Innofibre, skomentowała Mariona Company Global Head Molded Fibre Solutions, HP Inc.  - W oparciu o dane opublikowane przez Innofibre, nie jest zaskoczeniem, że zyskujemy uznanie wśród producentów włókien formowanych w Europie, USA i Kanadzie, którzy poszukują innowacyjnych, nowych opcji oprzyrządowania, aby sprostać zapotrzebowaniu klientów. To dopiero początek, jesteśmy zaangażowani w rozwój naszego rozwiązania, wspierając ewolucję branży formowanych włókien i przyspieszając przejście od jednorazowych tworzyw sztucznych do opakowań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Wysoka produktywność i nowe możliwości projektowania

Włókno formowane, znane również jako masa papierowa, jest obecnie stosowane do przenoszenia i pakowania tysięcy produktów odnawialnych, począwszy od pojemników na żywność, poprzez opakowania artykułów gospodarstwa domowego i elektroniki, aż po jednorazowe artykuły medyczne.

Zaprezentowana we wrześniu 2020 r. technologia HP Molded Fiber Advanced Tooling umożliwia szybkie i jakościowe projektowanie oraz wytwarzanie niezwykle wydajnych form do produkcji opakowań z formowanych włókien w ciągu zaledwie dwóch tygodni[1], w porównaniu do czterech lub sześciu tygodni w przypadku stosowania tradycyjnych metod[2]. W połączeniu z nową usługą produkcyjną HP, to kompleksowe rozwiązanie zapewnia większą wydajność produkcji, zmniejszenie nakładów na konserwację, a także możliwość dostosowania rozwiązania do indywidualnych potrzeb klienta.

Kluczowe wyniki opublikowane przez Innofibre potwierdzają, że rozwiązanie HP dostarcza większą liczbę mocniejszych części szybciej niż tradycyjne oprzyrządowanie.

  • Lepsza retencja włókien, dająca wytrzymalsze części: Dzięki doskonałej retencji masy papierniczej w pierwszym etapie produkcji, szczególnie w przypadku najdłuższych włókien, oprzyrządowanie HP zużywa mniej włókien do produkcji elementów o większej wytrzymałości niż oprzyrządowanie o takiej samej gramaturze z oprzyrządowaniem 50 mesh.
  • Znaczne usprawnienie procesów i redukcja kosztów: Dzięki lepszej retencji włókien i szybszemu formowaniu, rozwiązanie HP pozwala klientom zaoszczędzić czas oraz pieniądze – oszczędności równoważne uniknięciu konieczności wyrzucania co jedenastej produkowanej wytłaczanki na jajka.
  • Wysokiej jakości spersonalizowane części: Cyfrowo zaprojektowane formy sitowe HP są odporne na wycieranie, dzięki czemu klienci otrzymują części o wyraźnych krawędziach i obramowaniach, a także wysoce spersonalizowane, czytelne oznaczenia.

Postępy technologiczne tworzą nową wartość dla producentów

Rozwiązanie HP Molded Fibre Advanced Tooling Solution wykorzystuje opatentowane innowacje HP w zakresie oprogramowania do cyfrowej produkcji i analizy danych, wraz z wiodącą w branży technologią przemysłowego druku 3D HP, aby zaoferować bardziej wydajne, zoptymalizowane projektowanie cyfrowe, zastępując potrzebę ręcznego wytwarzania formy sitowej, obróbki CNC i ręcznie wierconych narzędzi do form.  

W wyniku badań Innofibre i współpracy z partnerami, w tym PMD, HP szybko rozszerzył swoje możliwości narzędziowe, opracowując ulepszenia w celu optymalizacji procesów produkcyjnych i tworzenia bardziej spersonalizowanych rozwiązań. Te innowacyjne postępy świadczą o zaangażowaniu HP w otwieranie całkowicie nowych możliwości projektowania, umożliwiając realizację projektów, które byłyby niemożliwe przy użyciu tradycyjnych metod ze względu na złożoną geometrię i małe kąty pochylenia. 

[1]Dostawa w ciągu 2 tygodni od otrzymania przez HP pliku projektowego, szczegółowych specyfikacji, zatwierdzenia wyceny projektu narzędzia, zamówienia zakupu i otrzymania pierwszej płatności. Czas wysyłki nie jest wliczony w cenę.

[2]W porównaniu z tradycyjnymi procesami CNC i ręcznego oprzyrządowania; stan na czerwiec 2020 r. W oparciu o wewnętrzną analizę i testy HP, w tym wywiady z ekspertami i przegląd opublikowanych raportów rynkowych. Średni czas realizacji 4-6 tygodni w przypadku produkcji z wykorzystaniem technologii CNC.