Maszyna drukująca FujiFilm Revoria Press PC1120 w firmie SLODKIE

05/04/2023
Maszyna drukująca FujiFilm Revoria Press PC1120 w firmie SLODKIE

Jedna z najnowocześniejszych na świecie maszyn do druku przemysłowego, Revoria Press PC1120, wzbogaciła park sprzętowy firmy SLODKIE. Innowacyjna technologia, wykorzystywana przez to urządzenie, pozwala na odwzorowanie ponad miliarda barw, co jest zdecydowanym przełomem w dotychczasowych możliwościach personalizowania opakowań i etykiet produktowych. 

W Polsce dostępne są tylko cztery drukarki tego typu, a wyłącznie jedna użytkowana jest w branży słodyczy reklamowych. Ten zakup to kolejny milowy krok polskiej marki SLODKIE na drodze rozwoju technologicznego i zupełnie nowa jakość w segmencie kreatywnych nadruków i personalizacji produktów reklamowych.

Revoria Press PC1120 to inteligentne urządzenie, łączące w sobie nie tylko wyjątkową jakość druku i elastyczność w personalizacji, ale umożliwiające również zupełnie nowy zakres rozwiązań poligraficznych.

- Szukając urządzenia do naszego parku maszynowego, priorytetem był wydruk najwyższej jakości oraz możliwość tworzenia jeszcze ciekawszych produktów. Właśnie to umożliwia wydruk z maszyny Fujifilm Revoria Press PC1120. Od teraz mamy możliwość drukowania kolorem białym na podłożach typu kraft oraz kartonach barwionych w masie (np. czarny karton), co pozwala na niemal nieograniczone możliwości tworzenia kreatywnych opakowań. Wcześniej uszlachetnienie złotem było dla nas nieosiągalne, obecnie dzięki Fujifilm Revoria Press 1120 jesteśmy w stanie drukować tonerem o pięknej, złotej barwie. I to już od minimalnego nakładu! Co więcej, urządzenie wykorzystuje 10-bitową głębię kolorów, odwzorowując tym samym ponad miliard barw -  wskazuje Robert Zwierzchowski, kierownik drukarni w firmie SLODKIE, który już od kilku dni może swobodnie korzystać z nowego sprzętu.

- Dla porównania, obecnie standardem w branży są drukarki wykorzystujące tylko 8-bitową głębię kolorów. Dzięki stosowaniu Super EA-Eco tonerów, Revoria drukuje ostrzej małe litery, znaki i cienkie linie. Dodatkowo do utrwalenia toneru potrzebuje niższej temperatury niż przy tradycyjnych rozwiązaniach, dzięki czemu drukowanie jest bardziej przyjazne dla środowiska. Muszę przyznać, że możliwość pracy na tak zaawansowanym technologicznie urządzeniu to prawdziwa przyjemność i ogromna satysfakcja – dodaje Robert Zwierzchowski.

Fujifilm Revoria Press PC1120 posiada aż sześć stacji drukujących i wykorzystuje sztuczną inteligencję do automatycznej korekty obrazów. Co ciekawe, maszyna zdobyła nagrodę „Buyers Lab 2022 Pro Award” w kategorii wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+.

CEO firmy SLODKIE, Anna Garmada, zapytana o zakup urządzenia, powiedziała:
- Inwestycja w zaawansowaną technologię druku to dla nas kluczowy krok w rozwoju firmy. Dzięki temu możemy zapewniać naszym klientom światowej klasy rozwiązania, co z pewnością zostanie przez nich docenione. Cieszymy się, że jako pierwsi wprowadzamy tę innowację do środowiska polskiego, przyczyniając się tym samym do profesjonalizacji sektora, w którym działamy już od ponad ćwierćwiecza. Podążanie za zmieniającym się środowiskiem technologicznym, wdrażanie innowacji w zakresie produkcji oraz śledzenie trendów konsumenckich są koniecznością w świecie reklamy. Wprowadzanie do Polski rozwiązań cenionych w skali światowej to dobry krok w kierunku przyszłości naszej rodzimej branży.

Kategoria: