Napoje roślinne Sante w opakowaniach Tetra Pak o pojemności 330 ml

11/10/2022
Napoje roślinne Sante w opakowaniach Tetra Pak o pojemności 330 ml

Firma Sante wprowadziła napoje roślinne z serii Lovege w opakowaniach Tetra Pak o pojemności 330 ml, obok wcześniej dostępnych 1000 ml. To ważny krok w kierunku tworzenia zrównoważonych rozwiązań dla konsumentów – w zależności od potrzeb klienci mogą wybrać pojemność i zużyć produkt w całości. Zapobiega to marnowaniu żywności. Samo opakowanie składa się w większości z surowców roślinnych i nadaje się do recyklingu.

Trendy prośrodowiskowe, a także dopasowanie wielkości produktu do oczekiwań konsumentów, przyczyniły się do wprowadzenia dobrze znanego produktu Lovege marki Sante w mniejszej, poręcznej pojemności 330 ml. Opakowanie Tetra Prisma® Aseptic 330 Square z nakrętką DreamCap™ 26 w 76% powstaje z surowców roślinnych. Zamknięcie wyprodukowane jest z polimerów z trzciny cukrowej. Dzięki zastosowaniu tych materiałów produkt zostawia o 21% niższy ślad węglowy, co potwierdza certyfikat Carbon Trust®.

W zależności od preferencji, konsumenci mogą wybrać pomiędzy pojemnościami 1000 ml i 330 ml. Mniejsze opakowanie sprawdzi się przy jednorazowym użyciu, a także w formie on-the-go.

Lyndsey Loyden-Edwards, Dyrektor Generalna Tetra Pak na Europę Wschodnią, podkreśla, że z firmą Sante mają wspólne cele:
- Niezmiennie współpracujemy z naszymi partnerami, aby wdrażać innowacyjne i prośrodowiskowe rozwiązania. Zrównoważony rozwój w branży przetwórstwa i pakowania żywności jest niezwykle ważny: z jednej strony opakowanie zapewnia bezpieczeństwo produktu znajdującego się wewnątrz, z drugiej zaś strony powinno mieć jak najmniejszy wpływ na środowisko. I do tego dążymy wspólnie z naszymi partnerami – aby móc ostatecznie stworzyć najbardziej zrównoważone środowiskowo opakowanie na świecie.

Wspólne działania podsumowuje także Katarzyna Rylska, Category Marketing Manager w Sante:
- Dla nas ważne jest, aby opakowania, w których oferujemy nasze napoje roślinne Lovege, działały jak najbardziej w obiegu zamkniętym, czyli aby były w pełni przetwarzalne i powstawały z materiałów ulegających biodegradacji lub nadających się do ponownego przetworzenia, ponadto aby przy ich produkcji zbliżać się do zerowego śladu węglowego. Bo zdrowie, o którym zawsze mówi Sante, to nie tylko zdrowe odżywianie, ale i zdrowa planeta.